Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slovo složené. Co znamená pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovo složené? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Slovo složené?

Slovo složené je takové slovo, které je tvořeno více základovými slovy. Vzniká procesem skládání, označuje se také jako složenina. Tam, kde se jednotlivé části složeniny dotýkají, vzniká tzv. morfologický šev. V češtině jsou složeniny tvořeny většinou dvěma nebo třemi slovy. Složeniny jsou buď vlastní, nebo nevlastní. Vlastní složeniny nelze rozdělit, nejedná se o samostatná slova. Často bývají spojeny některou ze samohlásek, konektémem.
Nevlastní složeniny se nazývají také spřežky. Slova, která je tvoří, mohou existovat i samostatně. Zvláštní kapitolou jsou hybridní složeniny, u kterých se kombinují domácí a cizí slova.


Definice odborného termínu, slova Slovo složené. Co znamená pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Slovo složené sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Slovo složené patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, co je to Slovo složené?, přesný výraz, terminus technicus, slovo, termín, wiki, význam, definice, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, pojem, co to je, odborné názvosloví, formulace


Pojem Slovo složené je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slovo složené ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Slovo složené ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Slovo složené ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Slovo složené na Google.cz

Najít heslo Slovo složené ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Slovo složené ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovo složené například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Slovo složené? resp. jaký je přesný význam slova Slovo složené? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovo složené, odpověď na dotaz co je to Slovo složené?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Suverén? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Slovo složené v jiné sekci než Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.