Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovo složené. Co znamená odborný pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Co je Slovo složené?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Slovo složené?

Slovo složené je takové slovo, které je tvořeno více základovými slovy. Vzniká procesem skládání, označuje se také jako složenina. Tam, kde se jednotlivé části složeniny dotýkají, vzniká tzv. morfologický šev. V češtině jsou složeniny tvořeny většinou dvěma nebo třemi slovy. Složeniny jsou buď vlastní, nebo nevlastní. Vlastní složeniny nelze rozdělit, nejedná se o samostatná slova. Často bývají spojeny některou ze samohlásek, konektémem.
Nevlastní složeniny se nazývají také spřežky. Slova, která je tvoří, mohou existovat i samostatně. Zvláštní kapitolou jsou hybridní složeniny, u kterých se kombinují domácí a cizí slova.


Co je to Slovo složené? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovo složené. Co znamená odborný pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Slovo složené sdílejte s rodinou a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Slovo složené je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, termín, slovník, význam, slovo, Český jazyk, popis, definice pojmu, názvosloví, co je to Slovo složené?, formulace, Český jazyk, heslo, co to je, význam pojmu, přesný význam, definice


Pojem Slovo složené je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Slovo složené ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Slovo složené ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Slovo složené ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Slovo složené ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Slovo složené ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Slovo složené ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovo složené například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Slovo složené? resp. jaká je definice termínu Slovo složené? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovo složené, odpověď na dotaz co je to Slovo složené?. Víte např. kdo to je Tereza Duchková? Znáte a víte kdo je Oldřich Ortinský? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.