Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slovo složené. Co znamená odborný pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Co je to Slovo složené? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Slovo složené

Slovo složené je takové slovo, které je tvořeno více základovými slovy. Vzniká procesem skládání, označuje se také jako složenina. Tam, kde se jednotlivé části složeniny dotýkají, vzniká tzv. morfologický šev. V češtině jsou složeniny tvořeny většinou dvěma nebo třemi slovy. Složeniny jsou buď vlastní, nebo nevlastní. Vlastní složeniny nelze rozdělit, nejedná se o samostatná slova. Často bývají spojeny některou ze samohlásek, konektémem.
Nevlastní složeniny se nazývají také spřežky. Slova, která je tvoří, mohou existovat i samostatně. Zvláštní kapitolou jsou hybridní složeniny, u kterých se kombinují domácí a cizí slova.


Co je to Slovo složené? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slovo složené. Co znamená odborný pojem Slovo složené z kategorie Český jazyk?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Slovo složené se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, synonymum, lexikon, co to je, odborný výraz, přesný výraz, Český jazyk, popis, definice, terminus technicus, význam, co znamená, wiki, Český jazyk, formulace, význam pojmu, slovník, slovo


Pojem Slovo složené je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Slovo složené

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slovo složené ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Slovo složené ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Slovo složené ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Slovo složené ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slovo složené ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Slovo složené ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slovo složené například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Slovo složené? resp. co je to Slovo složené? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slovo složené, odpověď na dotaz co je to Slovo složené?. Víte např. kdo to je Elvis Presley? Znáte a víte kdo je Ksindl? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.