Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Co je to Kometa? Význam slova

Co znamená termín Kometa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kometa je název menšího astronomického objektu. Dříve byla kometa nazývána vlasaticí. Kometa se podobá planetce. Skládá se hlavně z prachu a ledu a obíhá kolem Slunce. Kometa je tvořena nejen zmrzlou vodou, ale také oxidem uhličitým, metanem a směsí nerostných látek. Výrazným znakem komet jsou dobře viditelné ohony.
Komety se pohybují ve vnější části sluneční soustavy, odkud občas přilétnou do části vnitřní. Některé komety se pravidelně vracejí, příkladem může být Halleyova kometa.


Co je to Kometa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kometa doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kometa se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: přesný význam, heslo, přesný výraz, wiki, co znamená, co to je, slovo, termín, terminus technicus, formulace, informace, definice, odborný výraz, terminologie, Kometa, význam pojmu, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Kometa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kometa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kometa, zastarale vlasatice, je malé těleso sluneční soustavy složené především z ledu a prachu a obíhající většinou po velice výstředné (excentrické) eliptické trajektorii kolem Slunce. Komety jsou známé pro své nápadné ohony. Většina komet se po většinu času zdržuje za oběžnou dráhou Pluta, odkud občas nějaká přilétne do vnitřních částí sluneční soustavy. Velmi často jsou popisované jako „špinavé sněhové koule“ a z velké části je tvoří zmrzlý oxid uhličitý, methan a voda smíchaná s prachem a různými nerostnými látkami.

Hjakutakeova kometa

Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Kometa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kometa na Youtube

Najít termín Kometa ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Kometa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kometa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kometa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kometa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kometa? resp. jaká je definice slova Kometa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kometa, odpověď na dotaz co je to Kometa?. Víte např. kdo to je Mameluk? Znáte a víte kdo je Karel Voříšek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kometa hledat i v jiných kategoriích (než Věda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.