Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Co je to Kometa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kometa

Kometa je název menšího astronomického objektu. Dříve byla kometa nazývána vlasaticí. Kometa se podobá planetce. Skládá se hlavně z prachu a ledu a obíhá kolem Slunce. Kometa je tvořena nejen zmrzlou vodou, ale také oxidem uhličitým, metanem a směsí nerostných látek. Výrazným znakem komet jsou dobře viditelné ohony.
Komety se pohybují ve vnější části sluneční soustavy, odkud občas přilétnou do části vnitřní. Některé komety se pravidelně vracejí, příkladem může být Halleyova kometa.


Co je to Kometa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kometa se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kometa patří do kategorie Věda

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, heslo, Věda, lexikon, co to je, význam, Kometa, popis, pojem, Věda, terminus technicus, slovo, odborný výraz, názvosloví, synonymum


Pojem Kometa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kometa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kometa, zastarale vlasatice, je malé těleso sluneční soustavy složené především z ledu a prachu a obíhající většinou po velice výstředné (excentrické) eliptické trajektorii kolem Slunce. Komety jsou známé pro své nápadné ohony. Většina komet se po většinu času zdržuje za oběžnou dráhou Pluta, odkud občas nějaká přilétne do vnitřních částí sluneční soustavy. Velmi často jsou popisované jako „špinavé sněhové koule“ a z velké části je tvoří zmrzlý oxid uhličitý, methan a voda smíchaná s prachem a různými nerostnými látkami.

Hjakutakeova kometa

Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Kometa zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Kometa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kometa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kometa ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kometa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Kometa na Google.cz

Vyhledat termín Kometa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kometa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kometa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kometa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kometa, odpověď na dotaz co je to Kometa?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.