Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Co je to Kometa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kometa?

Kometa je název menšího astronomického objektu. Dříve byla kometa nazývána vlasaticí. Kometa se podobá planetce. Skládá se hlavně z prachu a ledu a obíhá kolem Slunce. Kometa je tvořena nejen zmrzlou vodou, ale také oxidem uhličitým, metanem a směsí nerostných látek. Výrazným znakem komet jsou dobře viditelné ohony.
Komety se pohybují ve vnější části sluneční soustavy, odkud občas přilétnou do části vnitřní. Některé komety se pravidelně vracejí, příkladem může být Halleyova kometa.


Co je to Kometa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kometa. Co znamená pojem Kometa z kategorie Věda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kometa patří do sekce Věda

Klíčová slova: definice pojmu, terminologie, lexikon, význam pojmu, Věda, terminus technicus, co to je, pojem, heslo, informace, co znamená, význam, popis, formulace, význam slova, odborný výraz, slovník, přesný význam


Pojem Kometa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kometa? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kometa, zastarale vlasatice, je malé těleso sluneční soustavy složené především z ledu a prachu a obíhající většinou po velice výstředné (excentrické) eliptické trajektorii kolem Slunce. Komety jsou známé pro své nápadné ohony. Většina komet se po většinu času zdržuje za oběžnou dráhou Pluta, odkud občas nějaká přilétne do vnitřních částí sluneční soustavy. Velmi často jsou popisované jako „špinavé sněhové koule“ a z velké části je tvoří zmrzlý oxid uhličitý, methan a voda smíchaná s prachem a různými nerostnými látkami.

Hjakutakeova kometa

Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay
Hjakutakeova kometa na noční obloze. Autor: 272447, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Kometa lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Kometa ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kometa ve Wikimedia Commons

Najít termín Kometa ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kometa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kometa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kometa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kometa například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kometa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kometa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kometa, odpověď na dotaz co je to Kometa?. Víte např. kdo to je Archanděl? Znáte a víte kdo je Karel Voříšek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.