Co je to?
Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluhopis? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dluhopis patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: heslo, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Dluhopis?, Ekonomie, Dluhopis, termín, synonymum, slovo, definice pojmu, terminologie, co to je, lexikon, slovník, formulace, názvosloví, vysvětlení


Pojem Dluhopis je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dluhopis? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Dluhopis ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluhopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Dluhopis ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Dluhopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Dluhopis ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Dluhopis ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dluhopis? resp. co znamená výraz Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Ichtyolog? Znáte a víte kdo je Cracker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Dluhopis i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?