Co je to?
Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluhopis? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dluhopis se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, Ekonomie, termín, Ekonomie, co je to Dluhopis?, terminologie, slovník, Dluhopis, lexikon, formulace, význam slova, co to je, názvosloví, wiki, co znamená


Pojem Dluhopis je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dluhopis? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Dluhopis ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Dluhopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Dluhopis ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dluhopis ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluhopis ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluhopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Dluhopis? resp. jaká je definice termínu Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Ester Ledecká? Znáte a víte kdo je Cracker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Dluhopis v jiné sekci než Ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?