Co je to?
Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluhopis? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dluhopis? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Dluhopis je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: popis, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, Dluhopis, názvosloví, wiki, terminologie, termín, co je to Dluhopis?, slovník, význam pojmu, význam slova, Ekonomie, heslo, přesný výraz, co znamená, lexikon


Pojem Dluhopis je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dluhopis? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Další zdroje informací o slovu Dluhopis

Najít slovo Dluhopis na Google.cz

Hledat slovo Dluhopis ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dluhopis na Youtube

Vyhledat termín Dluhopis ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Dluhopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluhopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Dluhopis? resp. co přesně označuje termín Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Ivana Trumpová? Znáte a víte kdo je Cracker? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?