Co je to?
Definice výrazu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co to je Dluhopis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Definice výrazu Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Dluhopis můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dluhopis je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, definice, co znamená, význam pojmu, ekonomie, popis, přesný význam, názvosloví, formulace, slovník, význam, co je to Dluhopis?, slovo, lexikon, odborné názvosloví, informace, ekonomie, terminologie


Pojem Dluhopis je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dluhopis? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Dluhopis ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Dluhopis ve Wikizdrojích

Hledat výraz Dluhopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dluhopis ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Dluhopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dluhopis na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dluhopis? resp. co vlastně znamená slovo Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Garant? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Dluhopis hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?