Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluhopis? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dluhopis s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dluhopis se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: informace, Dluhopis, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, definice, názvosloví, wiki, definice pojmu, přesný výraz, co je to Dluhopis?, synonymum, heslo, význam, lexikon, co znamená, vysvětlení, termín


Pojem Dluhopis je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Dluhopis píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Dluhopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dluhopis na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluhopis ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dluhopis ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Dluhopis ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Dluhopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Dluhopis? resp. co znamená Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je Cracker? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Dluhopis i v jiných kategoriích (než ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?