Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Co je to Dluhopis? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Dluhopis

Dluhopis, jinak též obligace, je druh cenného papíru. Jedná se o dluhový cenný papír, který vyjadřuje právo na splacení dlužné částky a vyplacení stanovených výnosů. Emitent musí splnit všechny závazky vůči věřiteli. Splatnost je pevně stanovena. Dluhopisy mívají vysokou nominální hodnotu.
Dluhopisy představují výhodnou formu investice. Pokud si věřitel vybírá spolehlivé emitenty, může mít pravidelný vyšší zisk. S dluhopisy se většinou obchoduje mimo burzu.


Co je to Dluhopis? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dluhopis. Co znamená odborný pojem Dluhopis z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Dluhopis) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Dluhopis patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: význam slova, ekonomie, heslo, definice, informace, synonymum, odborný výraz, přesný význam, slovník, slovo, lexikon, Dluhopis, terminus technicus, přesný výraz, formulace, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví


Pojem Dluhopis je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dluhopis? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Dluhopis je cenný papír na řad, s nímž je spojeno právo na splacení dlužné částky a případně vyplacení stanovených výnosů a další povinnosti. Dluhopisy typicky emituje stát, místní samospráva nebo obchodní společnosti.
Dluhopisy lze dělit podle několika kritérií, nejčastěji jsou dluhopisy děleny podle rizika, emitenta, doby splatnosti a podle způsobu úročení. Mimo tyto skupiny lze v literatuře najít celou řadu dalších dělení, např. podle podoby.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Dluhopis ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Dluhopis ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dluhopis ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Dluhopis na Google.cz

Vyhledat heslo Dluhopis ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Dluhopis ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Dluhopis například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Dluhopis? resp. jaký je význam pojmu Dluhopis? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dluhopis, odpověď na dotaz co je to Dluhopis?. Víte např. kdo to je Celiatik? Znáte a víte kdo je Cracker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?