Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pcháč. Co znamená odborný pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Co je to Pcháč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pcháč?

Pcháč je odolný ostnatý plevel s vysokou lodyhou. Může dosáhnout výšky až 4 metry. Řadí se mezi hvězdnicovité a bodlákovité rostliny. Původem je pcháč z Evropy a Asie, odkud se rozšířil do dalších světadílů. Patří mezi nenáročné rostliny, lze se s ním setkat ve velmi rozdílných podmínkách.
Pcháč může být vytrvalý nebo roste jako dvouletka. Existuje mnoho druhů, které mají společnou růžovofialovou barvu květů a plody nažky. Bývá často zaměňován za bodlák.


Co je to Pcháč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pcháč. Co znamená odborný pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Pcháč patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, slovník, odborný výraz, názvosloví, rostliny, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, pojem, význam slova, slovo, popis, Pcháč, synonymum, přesný výraz, rostliny, význam


Pojem Pcháč je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Pcháč dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pcháč (Cirsium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovité, v níž je řazen do podčeledě bodlákové (Carduoideae). Jsou to dvouleté nebo vytrvalé, ostnité byliny. Riod zahrnuje asi 451 druhů a je rozšířen především v mírném pásu severní polokoule s přesahy do tropů. V České republice roste 13 druhů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Pcháč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pcháč ve Wikislovníku

Vyhledat termín Pcháč ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pcháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Pcháč ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Pcháč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pcháč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pcháč? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pcháč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pcháč, odpověď na dotaz co je to Pcháč?. Víte např. kdo to je Heraldik? Znáte a víte kdo je Meg Ryan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?