Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Co je to Pcháč? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pcháč?

Pcháč je odolný ostnatý plevel s vysokou lodyhou. Může dosáhnout výšky až 4 metry. Řadí se mezi hvězdnicovité a bodlákovité rostliny. Původem je pcháč z Evropy a Asie, odkud se rozšířil do dalších světadílů. Patří mezi nenáročné rostliny, lze se s ním setkat ve velmi rozdílných podmínkách.
Pcháč může být vytrvalý nebo roste jako dvouletka. Existuje mnoho druhů, které mají společnou růžovofialovou barvu květů a plody nažky. Bývá často zaměňován za bodlák.


Co je to Pcháč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pcháč patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: termín, informace, význam, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, wiki, pojem, definice pojmu, Rostliny, přesný význam, odborné názvosloví, popis, Pcháč, heslo, slovo, definice, přesný výraz


Pojem Pcháč je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pcháč? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pcháč (Cirsium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovité, v níž je řazen do podčeledě bodlákové (Carduoideae). Jsou to dvouleté nebo vytrvalé, ostnité byliny. Riod zahrnuje asi 451 druhů a je rozšířen především v mírném pásu severní polokoule s přesahy do tropů. V České republice roste 13 druhů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Pcháč ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Pcháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pcháč na Google.cz

Zkusit najít termín Pcháč ve Wikislovníku

Hledat pojem Pcháč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Pcháč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pcháč například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pcháč? resp. jaká je definice termínu Pcháč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pcháč, odpověď na dotaz co je to Pcháč?. Víte např. kdo to je Ztohoven? Znáte a víte kdo je Libertarián? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?