Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Co je Pcháč?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pcháč?

Pcháč je odolný ostnatý plevel s vysokou lodyhou. Může dosáhnout výšky až 4 metry. Řadí se mezi hvězdnicovité a bodlákovité rostliny. Původem je pcháč z Evropy a Asie, odkud se rozšířil do dalších světadílů. Patří mezi nenáročné rostliny, lze se s ním setkat ve velmi rozdílných podmínkách.
Pcháč může být vytrvalý nebo roste jako dvouletka. Existuje mnoho druhů, které mají společnou růžovofialovou barvu květů a plody nažky. Bývá často zaměňován za bodlák.


Co je to Pcháč? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pcháč s vašimi kamarády, známými a přáteli na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Pcháč se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, informace, názvosloví, termín, heslo, slovník, význam slova, terminus technicus, pojem, význam, popis, odborný výraz, formulace, rostliny, přesný výraz, rostliny, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Pcháč je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pcháč? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pcháč (Cirsium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovité, v níž je řazen do podčeledě bodlákové (Carduoideae). Jsou to dvouleté nebo vytrvalé, ostnité byliny. Riod zahrnuje asi 451 druhů a je rozšířen především v mírném pásu severní polokoule s přesahy do tropů. V České republice roste 13 druhů.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Pcháč ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pcháč na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Pcháč ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Pcháč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Pcháč ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Pcháč ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pcháč například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu Pcháč? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pcháč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pcháč, odpověď na dotaz co je to Pcháč?. Víte např. kdo to je Josef II? Znáte a víte kdo je Jan Jiráň? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Bonsaj venku, pcháč, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?