Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Co je to Pcháč? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pcháč?

Pcháč je odolný ostnatý plevel s vysokou lodyhou. Může dosáhnout výšky až 4 metry. Řadí se mezi hvězdnicovité a bodlákovité rostliny. Původem je pcháč z Evropy a Asie, odkud se rozšířil do dalších světadílů. Patří mezi nenáročné rostliny, lze se s ním setkat ve velmi rozdílných podmínkách.
Pcháč může být vytrvalý nebo roste jako dvouletka. Existuje mnoho druhů, které mají společnou růžovofialovou barvu květů a plody nažky. Bývá často zaměňován za bodlák.


Co je to Pcháč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pcháč. Co znamená pojem Pcháč z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pcháč s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pcháč patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, Rostliny, lexikon, wiki, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, vysvětlení, význam pojmu, heslo, slovo, terminus technicus, pojem, formulace, definice, synonymum, Rostliny


Pojem Pcháč je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pcháč můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pcháč (Cirsium) je rod rostlin z čeledi hvězdnicovité, v níž je řazen do podčeledě bodlákové (Carduoideae). Jsou to dvouleté nebo vytrvalé, ostnité byliny. Riod zahrnuje asi 451 druhů a je rozšířen především v mírném pásu severní polokoule s přesahy do tropů. V České republice roste 13 druhů.

Další informační zdroje o slovu Pcháč

Vyhledat slovo Pcháč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Pcháč ve Wikislovníku

Hledat termín Pcháč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pcháč ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Pcháč na Google.cz

Najít slovo Pcháč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pcháč například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pcháč? resp. jaký je význam slova Pcháč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pcháč, odpověď na dotaz co je to Pcháč?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Kedra? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?