Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nový zákon. Co znamená pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Co je Nový zákon? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nový zákon

Nový zákon je druhou částí Bible. Je tvořen 27 knihami, ve kterých je vylíčeno působení a také kazatelská činnost Ježíše Nazaretského. Pokračuje základy křesťanské víry a počátky křesťanství. Nový zákon je zapsán v řečtině a vznikal v letech 50 – 150 našeho letopočtu.
Jako celek se objevil ve 2. až 4. století, byl přeložen do dalších jazyků a rozšířil se v celé oblasti Říše římské. Základními částmi Nového zákona jsou evangelia podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana, skutky apoštolů, epištoly a Apokalypsa.


Co je to Nový zákon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nový zákon. Co znamená pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nový zákon doporučujeme sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Nový zákon se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, význam slova, termín, synonymum, terminus technicus, náboženství, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, slovo, heslo, význam pojmu, popis, náboženství, slovník


Pojem Nový zákon je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Nový zákon?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Nový zákon je soubor 27 knih, které tvoří druhou část křesťanské Bible. Jejich obsahem je působení a kázání Ježíše z Nazareta a počátky křesťanství jakožto víry v Ježíše Krista. Jednotlivé spisy Nového zákona vznikly mezi léty 50 a maximálně 120 našeho letopočtu. Podle Johna A. T. Robinsona, Dana Wallace, a Williama F. Albrighta byly všechny knihy Nového zákona dokončeny dokonce před rokem 70 našeho letopočtu. Spisy Nového zákona byly napsány řecky a shromážděny jako závazný soubor (kánon) ve 2. až 4. století. V té době už byly přeloženy do několika jazyků a rozšířeny po celém území tehdejší Římské říše. Nový zákon je podle mnoha historiků vůbec historicky nejdůvěryhodnějším dokumentem starověku.

Bible (Nový zákon)

Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay
Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nový zákon ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Nový zákon ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nový zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nový zákon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Nový zákon ve Wikislovníku

Hledat frázi Nový zákon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nový zákon například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nový zákon? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nový zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nový zákon, odpověď na dotaz co je to Nový zákon?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Max Verstappen? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Nový zákon hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.