Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Nový zákon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nový zákon?

Nový zákon je druhou částí Bible. Je tvořen 27 knihami, ve kterých je vylíčeno působení a také kazatelská činnost Ježíše Nazaretského. Pokračuje základy křesťanské víry a počátky křesťanství. Nový zákon je zapsán v řečtině a vznikal v letech 50 – 150 našeho letopočtu.
Jako celek se objevil ve 2. až 4. století, byl přeložen do dalších jazyků a rozšířil se v celé oblasti Říše římské. Základními částmi Nového zákona jsou evangelia podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana, skutky apoštolů, epištoly a Apokalypsa.


Co je to Nový zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Nový zákon sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nový zákon je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, popis, význam slova, wiki, odborný výraz, význam pojmu, formulace, význam, termín, terminologie, definice pojmu, co to je, definice, slovo, přesný význam, Náboženství, pojem, vysvětlení


Pojem Nový zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nový zákon dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nový zákon je soubor 27 knih, které tvoří druhou část křesťanské Bible. Jejich obsahem je působení a kázání Ježíše z Nazareta a počátky křesťanství jakožto víry v Ježíše Krista. Jednotlivé spisy Nového zákona vznikly mezi léty 50 a maximálně 120 našeho letopočtu. Podle Johna A. T. Robinsona, Dana Wallace, a Williama F. Albrighta byly všechny knihy Nového zákona dokončeny dokonce před rokem 70 našeho letopočtu. Spisy Nového zákona byly napsány řecky a shromážděny jako závazný soubor (kánon) ve 2. až 4. století. V té době už byly přeloženy do několika jazyků a rozšířeny po celém území tehdejší Římské říše. Nový zákon je podle mnoha historiků vůbec historicky nejdůvěryhodnějším dokumentem starověku.

Bible (Nový zákon)

Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay
Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nový zákon ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Nový zákon ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Nový zákon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Nový zákon ve Wikislovníku

Hledat termín Nový zákon ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Nový zákon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nový zákon například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Nový zákon? resp. co znamená slovo Nový zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nový zákon, odpověď na dotaz co je to Nový zákon?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Jaroslav Flegr? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Nový zákon i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.