Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Co je to Nový zákon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nový zákon?

Nový zákon je druhou částí Bible. Je tvořen 27 knihami, ve kterých je vylíčeno působení a také kazatelská činnost Ježíše Nazaretského. Pokračuje základy křesťanské víry a počátky křesťanství. Nový zákon je zapsán v řečtině a vznikal v letech 50 – 150 našeho letopočtu.
Jako celek se objevil ve 2. až 4. století, byl přeložen do dalších jazyků a rozšířil se v celé oblasti Říše římské. Základními částmi Nového zákona jsou evangelia podle Matouše, Marka, Lukáše a Jana, skutky apoštolů, epištoly a Apokalypsa.


Co je to Nový zákon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nový zákon. Co znamená odborný pojem Nový zákon z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nový zákon doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nový zákon se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: synonymum, popis, co to je, názvosloví, odborné názvosloví, formulace, význam pojmu, terminologie, co znamená, wiki, Náboženství, definice, definice pojmu, vysvětlení, Nový zákon, přesný význam, lexikon, co je to Nový zákon?


Pojem Nový zákon je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Nový zákon?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Nový zákon je soubor 27 knih, které tvoří druhou část křesťanské Bible. Jejich obsahem je působení a kázání Ježíše z Nazareta a počátky křesťanství jakožto víry v Ježíše Krista. Jednotlivé spisy Nového zákona vznikly mezi léty 50 a maximálně 120 našeho letopočtu. Podle Johna A. T. Robinsona, Dana Wallace, a Williama F. Albrighta byly všechny knihy Nového zákona dokončeny dokonce před rokem 70 našeho letopočtu. Spisy Nového zákona byly napsány řecky a shromážděny jako závazný soubor (kánon) ve 2. až 4. století. V té době už byly přeloženy do několika jazyků a rozšířeny po celém území tehdejší Římské říše. Nový zákon je podle mnoha historiků vůbec historicky nejdůvěryhodnějším dokumentem starověku.

Bible (Nový zákon)

Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay
Nový zákon je druhou částí Bible. Autor: 5598375, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Nový zákon lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Nový zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Nový zákon na Youtube

Najít výraz Nový zákon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Nový zákon na Google.cz

Najít termín Nový zákon ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Nový zákon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nový zákon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nový zákon? resp. co je to Nový zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nový zákon, odpověď na dotaz co je to Nový zákon?. Víte např. kdo to je Lucifer? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.