Co je to?
Definice výrazu Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Co to je Hemangiom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hemangiom?

Hemangiom je pojmenování pro nezhoubný nádor krevních cév. Většinou se nachází na povrchu těla nebo pod kůží. V některých případech se děti s těmito nádorky již rodí, další se vyskytnou v počátečních měsících života.
Nelze proti nim zasahovat preventivně, léčba však nebývá nutná, pokud hemangiom nepůsobí obtíže. Vyskytne–li se nějaký problém, může být léčba laserová, chirurgická, pomocí podávání léků nebo kryoterapická.


Co je to Hemangiom? Význam slova, termín, Definice výrazu Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Hemangiom) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hemangiom patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, co to je, terminologie, slovo, definice pojmu, odborný výraz, definice, synonymum, wiki, Nemoce, přesný výraz, vysvětlení, přesný význam, pojem, popis, informace, názvosloví, terminus technicus


Pojem Hemangiom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hemangiom? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hemangiom je benigní (nezhoubný) mezenchymový nádor krevních cév. Obvykle se tvoří na povrchu kůže nebo pod kůží, může se ale vyskytnout i jinde. Asi 30 % hemangiomů je přítomno již při narození, většina ostatních se objeví během prvních pár měsíců života.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Hemangiom ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hemangiom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hemangiom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Hemangiom na Google.cz

Hledat videa s názvem Hemangiom na Youtube

Hledat heslo Hemangiom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemangiom například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hemangiom? resp. co označuje slovo Hemangiom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemangiom, odpověď na dotaz co je to Hemangiom?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Šmejdíř? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hemangiom v jiné sekci než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.