Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Co je to Hemangiom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hemangiom

Hemangiom je pojmenování pro nezhoubný nádor krevních cév. Většinou se nachází na povrchu těla nebo pod kůží. V některých případech se děti s těmito nádorky již rodí, další se vyskytnou v počátečních měsících života.
Nelze proti nim zasahovat preventivně, léčba však nebývá nutná, pokud hemangiom nepůsobí obtíže. Vyskytne–li se nějaký problém, může být léčba laserová, chirurgická, pomocí podávání léků nebo kryoterapická.


Co je to Hemangiom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Hemangiom můžete sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Hemangiom je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, formulace, wiki, nemoce, lexikon, slovník, pojem, slovo, význam, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, Hemangiom, co to je, synonymum, nemoce, heslo, terminologie


Pojem Hemangiom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hemangiom? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hemangiom je benigní (nezhoubný) mezenchymový nádor krevních cév. Obvykle se tvoří na povrchu kůže nebo pod kůží, může se ale vyskytnout i jinde. Asi 30 % hemangiomů je přítomno již při narození, většina ostatních se objeví během prvních pár měsíců života.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemangiom ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Hemangiom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hemangiom ve Wikizdrojích

Hledat slovo Hemangiom na Google.cz

Vyhledat termín Hemangiom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Hemangiom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemangiom například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo Hemangiom? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hemangiom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemangiom, odpověď na dotaz co je to Hemangiom?. Víte např. kdo to je Lucie Bílá? Znáte a víte kdo je Neil deGrasse Tyson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.