Co je to?
Definice výrazu Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Co to je Hemangiom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hemangiom

Hemangiom je pojmenování pro nezhoubný nádor krevních cév. Většinou se nachází na povrchu těla nebo pod kůží. V některých případech se děti s těmito nádorky již rodí, další se vyskytnou v počátečních měsících života.
Nelze proti nim zasahovat preventivně, léčba však nebývá nutná, pokud hemangiom nepůsobí obtíže. Vyskytne–li se nějaký problém, může být léčba laserová, chirurgická, pomocí podávání léků nebo kryoterapická.


Co je to Hemangiom? Význam slova, termín, Definice výrazu Hemangiom. Co znamená odborný pojem Hemangiom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hemangiom? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hemangiom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, heslo, popis, terminus technicus, co je to Hemangiom?, význam slova, význam pojmu, informace, pojem, synonymum, slovník, co to je, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení, Nemoce, termín, formulace


Pojem Hemangiom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hemangiom?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hemangiom je benigní (nezhoubný) mezenchymový nádor krevních cév. Obvykle se tvoří na povrchu kůže nebo pod kůží, může se ale vyskytnout i jinde. Asi 30 % hemangiomů je přítomno již při narození, většina ostatních se objeví během prvních pár měsíců života.

Jiné zdroje informací o pojmu Hemangiom

Hledat výraz Hemangiom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hemangiom ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hemangiom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Hemangiom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hemangiom na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hemangiom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hemangiom například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Hemangiom? resp. co to je Hemangiom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hemangiom, odpověď na dotaz co je to Hemangiom?. Víte např. kdo to je Ortodontista? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.