Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baseball. Co znamená odborný pojem Baseball z kategorie Sport?

Co je to Baseball? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Baseball?

Baseball je označení pro kolektivní hru, při které se používá míč a pálka. Hrají vždy dvě družstva, každé má 9 hráčů. Hráč, který útočí, se nazývá pálkař, protihráč je nadhazovač. Ten nadhazuje míč, pálkař se tento míč snaží zasáhnout a odpálit ho do hřiště. Pálkař se snaží oběhnout mety – ty jsou 4 – bez toho, aby byl v autu. Když se mu to podaří, má jeho družstvo bod. Jde o to, aby družstvo získalo vyšší počet bodů než soupeř.
Pole má dvě části, vnitřní a vnější. Hra se skládá z devíti směn, směna znamená vystřídání všech hráčů mužstva. Velmi populární je tento sport ve Střední a Jižní Americe, v USA, Kanadě, Austrálii, východní Asii i JAR. Vrcholnou baseballovou soutěží je Major League Baseball a její Světová série. Ta se odehrává v Severní Americe.


Co je to Baseball? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baseball. Co znamená odborný pojem Baseball z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Baseball sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Baseball je v kategorii sport

Klíčová slova: slovník, informace, definice, co je to Baseball?, wiki, vysvětlení, lexikon, přesný význam, odborný výraz, slovo, co to je, termín, význam, terminus technicus, popis, formulace, Baseball, odborné názvosloví


Pojem Baseball je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Baseball dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Baseball je kolektivní pálkovací míčová hra, při níž se útočící hráč (pálkař) snaží pálkou zasáhnout míč nadhozený bránícím nadhazovačem. Ve hře proti sobě stojí 2 družstva, která mají po 9 hráčích. Cílem hry je získat více bodů, než má soupeřící tým. Pokud pálkař oběhne všechny čtyři mety, aniž by byl vyautován, jeho družstvo získává bod.

Pro více informací o heslu Baseball zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Baseball ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Baseball ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Baseball ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baseball ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Baseball ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Baseball ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Baseball například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Baseball? resp. co je to Baseball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baseball, odpověď na dotaz co je to Baseball?. Víte např. kdo to je Asociál? Znáte a víte kdo je Prorektor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?