Co je to?
Odborný výraz, definice slova Baseball. Co znamená pojem Baseball z kategorie Sport?

Co je to Baseball? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Baseball

Baseball je označení pro kolektivní hru, při které se používá míč a pálka. Hrají vždy dvě družstva, každé má 9 hráčů. Hráč, který útočí, se nazývá pálkař, protihráč je nadhazovač. Ten nadhazuje míč, pálkař se tento míč snaží zasáhnout a odpálit ho do hřiště. Pálkař se snaží oběhnout mety – ty jsou 4 – bez toho, aby byl v autu. Když se mu to podaří, má jeho družstvo bod. Jde o to, aby družstvo získalo vyšší počet bodů než soupeř.
Pole má dvě části, vnitřní a vnější. Hra se skládá z devíti směn, směna znamená vystřídání všech hráčů mužstva. Velmi populární je tento sport ve Střední a Jižní Americe, v USA, Kanadě, Austrálii, východní Asii i JAR. Vrcholnou baseballovou soutěží je Major League Baseball a její Světová série. Ta se odehrává v Severní Americe.


Co je to Baseball? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Baseball. Co znamená pojem Baseball z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Baseball? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Baseball je v sekci Sport

Klíčová slova: přesný výraz, informace, lexikon, slovo, přesný význam, definice pojmu, význam, formulace, terminologie, popis, slovník, definice, co je to Baseball?, terminus technicus, význam pojmu, Sport, termín, odborný výraz


Pojem Baseball je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Baseball dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Baseball je kolektivní pálkovací míčová hra, při níž se útočící hráč (pálkař) snaží pálkou zasáhnout míč nadhozený bránícím nadhazovačem. Ve hře proti sobě stojí 2 družstva, která mají po 9 hráčích. Cílem hry je získat více bodů, než má soupeřící tým. Pokud pálkař oběhne všechny čtyři mety, aniž by byl vyautován, jeho družstvo získává bod.

Další informační zdroje

Najít slovo Baseball ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Baseball ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Baseball ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baseball ve Wikimedia Commons

Najít termín Baseball ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Baseball ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baseball například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Baseball? resp. jaký je význam slova Baseball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baseball, odpověď na dotaz co je to Baseball?. Víte např. kdo to je Al Pacino? Znáte a víte kdo je Tomio Okamura? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?