Co je to?
Výraz, termín, definice slova Baseball. Co znamená odborný pojem Baseball z kategorie Sport?

Co je to Baseball? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Baseball?

Baseball je označení pro kolektivní hru, při které se používá míč a pálka. Hrají vždy dvě družstva, každé má 9 hráčů. Hráč, který útočí, se nazývá pálkař, protihráč je nadhazovač. Ten nadhazuje míč, pálkař se tento míč snaží zasáhnout a odpálit ho do hřiště. Pálkař se snaží oběhnout mety – ty jsou 4 – bez toho, aby byl v autu. Když se mu to podaří, má jeho družstvo bod. Jde o to, aby družstvo získalo vyšší počet bodů než soupeř.
Pole má dvě části, vnitřní a vnější. Hra se skládá z devíti směn, směna znamená vystřídání všech hráčů mužstva. Velmi populární je tento sport ve Střední a Jižní Americe, v USA, Kanadě, Austrálii, východní Asii i JAR. Vrcholnou baseballovou soutěží je Major League Baseball a její Světová série. Ta se odehrává v Severní Americe.


Co je to Baseball? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Baseball. Co znamená odborný pojem Baseball z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Baseball doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Baseball se nachází v sekci sport

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, slovník, význam slova, co znamená, informace, význam, co je to Baseball?, odborné názvosloví, wiki, názvosloví, formulace, terminologie, Baseball, synonymum, termín, přesný výraz


Pojem Baseball je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Baseball dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Baseball je kolektivní pálkovací míčová hra, při níž se útočící hráč (pálkař) snaží pálkou zasáhnout míč nadhozený bránícím nadhazovačem. Ve hře proti sobě stojí 2 družstva, která mají po 9 hráčích. Cílem hry je získat více bodů, než má soupeřící tým. Pokud pálkař oběhne všechny čtyři mety, aniž by byl vyautován, jeho družstvo získává bod.

Další zdroje informací o slovu Baseball

Hledat výraz Baseball ve Wikizdrojích

Najít výraz Baseball ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Baseball na Youtube

Zkusit najít termín Baseball ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Baseball ve Wikimedia Commons

Najít pojem Baseball ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Baseball například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní již víte co znamená slovo Baseball? resp. co se skrývá pod slovem Baseball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Baseball, odpověď na dotaz co je to Baseball?. Víte např. kdo to je Antropolog? Znáte a víte kdo je Ahasver? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?