Co je to?
Definice výrazu, termínu Pulzní oxymetr. Co znamená odborný pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Co je to Pulzní oxymetr? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr je jednoduchý přístroj, který slouží k neinvazivnímu měření okysličení krve. Připevňuje se na některé z dobře prokrvených míst, většinou jde o prst nebo lalůček ucha. Při měření saturace hemoglobinu v arteriální krvi kyslíkem se používají dva základní principy. Jde o kolísání objemu arteriální krve v tkáních, ke kterému dochází při pulzové vlně a charakteristická absorpční spektra oxyhemoglobinu a deoxyhemoglobinu, což jsou dva deriváty hemoglobinu, které se vyskytují v krvi v nejvyšší koncentraci.
Pulzní oxymetr má zdroj světla, to prochází tkání a dopadá na detektor. Ten měří intenzitu světla. Světlo prochází různými částmi těla včetně krve. Působením pulzové vlny se změní objem tepenné krve v arteriích prstu, a tak se změní i pohlcování světla podmíněné obsaženým hemoglobinem. Většina pulzních oxymetrů měří i tepovou frekvenci. Lze je tedy využít pro základní monitoring životních funkcí.


Definice výrazu, termínu Pulzní oxymetr. Co znamená odborný pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pulzní oxymetr je v sekci Lékařství

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, definice pojmu, co je to Pulzní oxymetr?, lexikon, termín, popis, co to je, přesný výraz, definice, informace, synonymum, heslo, slovník, přesný význam, názvosloví, Pulzní oxymetr, formulace


Pojem Pulzní oxymetr je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Pulzní oxymetr na Google.cz

Vyhledat termín Pulzní oxymetr ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pulzní oxymetr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Pulzní oxymetr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Pulzní oxymetr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pulzní oxymetr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pulzní oxymetr například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Pulzní oxymetr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pulzní oxymetr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pulzní oxymetr, odpověď na dotaz co je to Pulzní oxymetr?. Víte např. kdo to je Strýc? Znáte a víte kdo je Paroháč? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pulzní oxymetr v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.