Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pulzní oxymetr. Co znamená pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Co je Pulzní oxymetr?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr je jednoduchý přístroj, který slouží k neinvazivnímu měření okysličení krve. Připevňuje se na některé z dobře prokrvených míst, většinou jde o prst nebo lalůček ucha. Při měření saturace hemoglobinu v arteriální krvi kyslíkem se používají dva základní principy. Jde o kolísání objemu arteriální krve v tkáních, ke kterému dochází při pulzové vlně a charakteristická absorpční spektra oxyhemoglobinu a deoxyhemoglobinu, což jsou dva deriváty hemoglobinu, které se vyskytují v krvi v nejvyšší koncentraci.
Pulzní oxymetr má zdroj světla, to prochází tkání a dopadá na detektor. Ten měří intenzitu světla. Světlo prochází různými částmi těla včetně krve. Působením pulzové vlny se změní objem tepenné krve v arteriích prstu, a tak se změní i pohlcování světla podmíněné obsaženým hemoglobinem. Většina pulzních oxymetrů měří i tepovou frekvenci. Lze je tedy využít pro základní monitoring životních funkcí.


Co je to Pulzní oxymetr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pulzní oxymetr. Co znamená pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pulzní oxymetr patří do sekce lékařství

Klíčová slova: definice, slovník, přesný význam, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, lexikon, vysvětlení, heslo, lékařství, co je to Pulzní oxymetr?, co to je, popis, informace, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, pojem


Pojem Pulzní oxymetr je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Pulzní oxymetr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Pulzní oxymetr ve Wikipedii

Najít výraz Pulzní oxymetr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pulzní oxymetr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pulzní oxymetr ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pulzní oxymetr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pulzní oxymetr například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Pulzní oxymetr? resp. co znamená slovo Pulzní oxymetr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pulzní oxymetr, odpověď na dotaz co je to Pulzní oxymetr?. Víte např. kdo to je Marcel Dionne? Znáte a víte kdo je Martina Kreibich? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pulzní oxymetr v jiné sekci než lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, obvazy, pulzní oxymetr, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.