Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pulzní oxymetr. Co znamená odborný pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Co je to Pulzní oxymetr? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr je jednoduchý přístroj, který slouží k neinvazivnímu měření okysličení krve. Připevňuje se na některé z dobře prokrvených míst, většinou jde o prst nebo lalůček ucha. Při měření saturace hemoglobinu v arteriální krvi kyslíkem se používají dva základní principy. Jde o kolísání objemu arteriální krve v tkáních, ke kterému dochází při pulzové vlně a charakteristická absorpční spektra oxyhemoglobinu a deoxyhemoglobinu, což jsou dva deriváty hemoglobinu, které se vyskytují v krvi v nejvyšší koncentraci.
Pulzní oxymetr má zdroj světla, to prochází tkání a dopadá na detektor. Ten měří intenzitu světla. Světlo prochází různými částmi těla včetně krve. Působením pulzové vlny se změní objem tepenné krve v arteriích prstu, a tak se změní i pohlcování světla podmíněné obsaženým hemoglobinem. Většina pulzních oxymetrů měří i tepovou frekvenci. Lze je tedy využít pro základní monitoring životních funkcí.


Co je to Pulzní oxymetr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pulzní oxymetr. Co znamená odborný pojem Pulzní oxymetr z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pulzní oxymetr patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, pojem, termín, slovník, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, odborný výraz, lékařství, názvosloví, formulace, heslo, definice, význam slova, terminus technicus, wiki


Pojem Pulzní oxymetr je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Pulzní oxymetr v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Pulzní oxymetr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Pulzní oxymetr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Pulzní oxymetr ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pulzní oxymetr ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Pulzní oxymetr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pulzní oxymetr ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pulzní oxymetr například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Pulzní oxymetr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pulzní oxymetr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pulzní oxymetr, odpověď na dotaz co je to Pulzní oxymetr?. Víte např. kdo to je Jim Carrey? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.