Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Proktitida. Co znamená pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co to je Proktitida? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Proktitida?

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Proktitida. Co znamená pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Proktitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, slovo, synonymum, nemoce, co znamená, pojem, definice, přesný význam, popis, termín, heslo, informace, názvosloví, wiki, lexikon, Proktitida, co je to Proktitida?, formulace


Pojem Proktitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Proktitida můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Proktitida je zánět sliznice konečníku.
Příčiny proktitidy nejsou známy. Je klasifikována jako zánětlivé střevní onemocnění (stejně jako Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida). Může také nastat nezávisle (idiopatická proktitida). Vzácněji pak jako poškození radiací (například při radiační terapii karcinomu děložního hrdla nebo karcinomu prostaty) nebo v důsledku sexuálně přenosné infekce, jako je lymfogranuloma venereum a HSV. Proktitida je také spojována se stresem a nedávné studie naznačují, že může být důsledkem alergie na lepek.

Hledejte pojem Proktitida v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Proktitida na Youtube

Zkusit najít pojem Proktitida na Google.cz

Vyhledat termín Proktitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Proktitida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proktitida ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Proktitida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Proktitida? resp. co znamená Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Velezrádce? Znáte a víte kdo je Správce daně? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.