Co je to?
Odborný výraz, definice slova Proktitida. Co znamená pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co je Proktitida? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Proktitida

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Proktitida. Co znamená pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Proktitida s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Proktitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, Proktitida, heslo, co to je, význam, přesný výraz, názvosloví, definice pojmu, popis, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, slovník, termín, informace, slovo


Pojem Proktitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Proktitida? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Proktitida je zánět sliznice konečníku.
Příčiny proktitidy nejsou známy. Je klasifikována jako zánětlivé střevní onemocnění (stejně jako Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida). Může také nastat nezávisle (idiopatická proktitida). Vzácněji pak jako poškození radiací (například při radiační terapii karcinomu děložního hrdla nebo karcinomu prostaty) nebo v důsledku sexuálně přenosné infekce, jako je lymfogranuloma venereum a HSV. Proktitida je také spojována se stresem a nedávné studie naznačují, že může být důsledkem alergie na lepek.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Proktitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Proktitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Proktitida na Youtube

Hledat výraz Proktitida ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proktitida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Proktitida ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Proktitida? resp. co vlastně znamená slovo Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Alexander Dubček? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.