Co je to?
Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co to je Proktitida? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Proktitida?

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Proktitida patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, definice, terminologie, synonymum, co to je, pojem, význam slova, význam, přesný výraz, slovo, co znamená, heslo, wiki, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, co je to Proktitida?


Pojem Proktitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Proktitida zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Proktitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Proktitida ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Proktitida ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Proktitida ve Wikipedii

Vyhledat pojem Proktitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proktitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Proktitida? resp. co přesně označuje termín Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Mrdna? Znáte a víte kdo je Prokurista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Proktitida i v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.