Co je to?
Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co to je Proktitida? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Proktitida?

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Proktitida? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Proktitida je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, definice, terminus technicus, popis, co je to Proktitida?, co znamená, heslo, přesný význam, odborný výraz, Proktitida, význam slova, slovník, Nemoce, Nemoce, odborné názvosloví, lexikon, wiki, termín


Pojem Proktitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Proktitida

Zkusit najít slovo Proktitida ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Proktitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Proktitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Proktitida ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Proktitida ve Wikipedii

Vyhledat heslo Proktitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Proktitida? resp. co vlastně znamená slovo Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Karel Hynek Mácha? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.