Co je to?
Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co to je Proktitida? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Proktitida?

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Definice výrazu Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Proktitida je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, Nemoce, pojem, význam pojmu, definice, Proktitida, odborné názvosloví, heslo, Nemoce, slovo, názvosloví, přesný význam, vysvětlení, význam, terminologie, význam slova, odborný výraz, co je to Proktitida?


Pojem Proktitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proktitida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Proktitida na Google.cz

Hledat termín Proktitida ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Proktitida ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Proktitida na Youtube

Vyhledat pojem Proktitida ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Proktitida? resp. co znamená slovo Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Dwight Eisenhower? Znáte a víte kdo je Karel Janeček? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.