Co je to?
Výraz, termín, definice slova Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Co je to Proktitida? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Proktitida

Proktitida je termín, který označuje zánět sliznice rekta (konečníku). Může být součástí různých střevních zánětů nebo infekčních nemocí. Objevuje se například po ozařování nebo užívání antibiotik, častá je u osob se sníženou imunitou a homosexuálů.
Pro proktitidu je typické krvácení z konečníku nebo konečníkem odcházející hleny. Zanícenou sliznici lze zjistit při rektoskopickém nebo koloskopickém vyšetření. Biopsie a mikrobiologické vyšetření diagnózu upřesní. Léčba probíhá pomocí antibiotik a dalších léků – podle příčiny onemocnění.


Co je to Proktitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Proktitida. Co znamená odborný pojem Proktitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Proktitida s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Proktitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam, nemoce, heslo, odborné názvosloví, informace, formulace, popis, slovo, co znamená, terminologie, synonymum, názvosloví, význam slova, pojem, co to je, nemoce, přesný význam, Proktitida


Pojem Proktitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Proktitida?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Proktitida je zánět sliznice konečníku.
Příčiny proktitidy nejsou známy. Je klasifikována jako zánětlivé střevní onemocnění (stejně jako Crohnova choroba nebo ulcerózní kolitida). Může také nastat nezávisle (idiopatická proktitida). Vzácněji pak jako poškození radiací (například při radiační terapii karcinomu děložního hrdla nebo karcinomu prostaty) nebo v důsledku sexuálně přenosné infekce, jako je lymfogranuloma venereum a HSV. Proktitida je také spojována se stresem a nedávné studie naznačují, že může být důsledkem alergie na lepek.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Proktitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Proktitida ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Proktitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Proktitida na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Proktitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Proktitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Proktitida například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Proktitida? resp. jaký je význam slova Proktitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Proktitida, odpověď na dotaz co je to Proktitida?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Správce daně? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.