Co je to?
Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Co je to Restrikce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Restrikce

Restrikce je označení pro nejrůznější druhy omezení, která bývají výsledkem rozhodnutí státních struktur nebo dalších oprávněných institucí, jejich příčinou tedy nebývají skutečné překážky.
V ekonomii se jedná třeba o restrikce měnové politiky, kdy dochází k omezování finančních objemů, zahraničního obchodu, vývozu nebo dovozu, úsporným opatřením, omezení rozsahu služeb, snížení počtu zaměstnanců nebo nákladů a podobně.


Co je to Restrikce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Restrikce? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Restrikce je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: slovník, termín, terminus technicus, význam, co znamená, lexikon, význam pojmu, co je to Restrikce?, Ekonomie, vysvětlení, názvosloví, heslo, význam slova, formulace, Restrikce, přesný výraz, odborný výraz, wiki


Pojem Restrikce je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Restrikce zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Restrikce ve Wikimedia Commons

Najít termín Restrikce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Restrikce ve Wikipedii

Vyhledat výraz Restrikce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Restrikce ve Wikislovníku

Hledat slovo Restrikce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Restrikce například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Restrikce? resp. co přesně označuje termín Restrikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restrikce, odpověď na dotaz co je to Restrikce?. Víte např. kdo to je Kněžka? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Restrikce v jiné sekci než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.