Co je to?
Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Co je to Restrikce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Restrikce?

Restrikce je označení pro nejrůznější druhy omezení, která bývají výsledkem rozhodnutí státních struktur nebo dalších oprávněných institucí, jejich příčinou tedy nebývají skutečné překážky.
V ekonomii se jedná třeba o restrikce měnové politiky, kdy dochází k omezování finančních objemů, zahraničního obchodu, vývozu nebo dovozu, úsporným opatřením, omezení rozsahu služeb, snížení počtu zaměstnanců nebo nákladů a podobně.


Co je to Restrikce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Restrikce je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, pojem, co to je, popis, slovo, terminologie, Restrikce, význam slova, Ekonomie, slovník, definice pojmu, význam, synonymum, co znamená, informace, odborné názvosloví, definice


Pojem Restrikce je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Restrikce?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Restrikce (z lat. re-stringo, re-strictum – škrtím, omezuji; nesprávně také restrinkce) znamená omezení, například snížení počtu zaměstnanců, redukce nákladů, rozsahu služeb a podobná úsporná opatření. Užívá se pro omezení daná rozhodnutím státu nebo jiné autority, nikoli faktickými překážkami, nedostatky a podobně.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Restrikce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Restrikce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Restrikce na Youtube

Vyhledat slovo Restrikce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Restrikce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Restrikce ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Restrikce například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Restrikce? resp. jaký je význam slova Restrikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restrikce, odpověď na dotaz co je to Restrikce?. Víte např. kdo to je Specialista ISO? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.