Co je to?
Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Co je to Restrikce? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Restrikce?

Restrikce je označení pro nejrůznější druhy omezení, která bývají výsledkem rozhodnutí státních struktur nebo dalších oprávněných institucí, jejich příčinou tedy nebývají skutečné překážky.
V ekonomii se jedná třeba o restrikce měnové politiky, kdy dochází k omezování finančních objemů, zahraničního obchodu, vývozu nebo dovozu, úsporným opatřením, omezení rozsahu služeb, snížení počtu zaměstnanců nebo nákladů a podobně.


Co je to Restrikce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Restrikce patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: lexikon, Ekonomie, přesný výraz, synonymum, Ekonomie, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, termín, definice pojmu, odborný výraz, význam slova, pojem, přesný význam, popis, slovo, význam, formulace


Pojem Restrikce je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Restrikce?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Restrikce (z lat. re-stringo, re-strictum – škrtím, omezuji; nesprávně také restrinkce) znamená omezení, například snížení počtu zaměstnanců, redukce nákladů, rozsahu služeb a podobná úsporná opatření. Užívá se pro omezení daná rozhodnutím státu nebo jiné autority, nikoli faktickými překážkami, nedostatky a podobně.

Zkuste zjistit více informací o slovu Restrikce v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Restrikce na Youtube

Najít výraz Restrikce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Restrikce ve Wikimedia Commons

Najít pojem Restrikce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Restrikce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Restrikce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Restrikce například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Restrikce? resp. jaký je význam slova Restrikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restrikce, odpověď na dotaz co je to Restrikce?. Víte např. kdo to je Knihomol? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.