Co je to?
Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Co je to Restrikce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Restrikce?

Restrikce je označení pro nejrůznější druhy omezení, která bývají výsledkem rozhodnutí státních struktur nebo dalších oprávněných institucí, jejich příčinou tedy nebývají skutečné překážky.
V ekonomii se jedná třeba o restrikce měnové politiky, kdy dochází k omezování finančních objemů, zahraničního obchodu, vývozu nebo dovozu, úsporným opatřením, omezení rozsahu služeb, snížení počtu zaměstnanců nebo nákladů a podobně.


Co je to Restrikce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Restrikce. Co znamená pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Restrikce? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Restrikce je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: formulace, terminologie, synonymum, přesný význam, heslo, popis, slovník, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, co je to Restrikce?, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, význam, definice, slovo


Pojem Restrikce je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Restrikce?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Restrikce (z lat. re-stringo, re-strictum – škrtím, omezuji; nesprávně také restrinkce) znamená omezení, například snížení počtu zaměstnanců, redukce nákladů, rozsahu služeb a podobná úsporná opatření. Užívá se pro omezení daná rozhodnutím státu nebo jiné autority, nikoli faktickými překážkami, nedostatky a podobně.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Restrikce na Youtube

Najít pojem Restrikce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Restrikce ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Restrikce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Restrikce ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Restrikce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Restrikce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Restrikce? resp. co znamená výraz Restrikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restrikce, odpověď na dotaz co je to Restrikce?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Jana Uriel Kratochvílová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.