Co je to?
Definice výrazu Restrikce. Co znamená odborný pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Co to je Restrikce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Restrikce?

Restrikce je označení pro nejrůznější druhy omezení, která bývají výsledkem rozhodnutí státních struktur nebo dalších oprávněných institucí, jejich příčinou tedy nebývají skutečné překážky.
V ekonomii se jedná třeba o restrikce měnové politiky, kdy dochází k omezování finančních objemů, zahraničního obchodu, vývozu nebo dovozu, úsporným opatřením, omezení rozsahu služeb, snížení počtu zaměstnanců nebo nákladů a podobně.


Co je to Restrikce? Význam slova, termín, Definice výrazu Restrikce. Co znamená odborný pojem Restrikce z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Restrikce se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Restrikce patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: heslo, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, ekonomie, význam slova, ekonomie, přesný význam, Restrikce, definice pojmu, terminologie, co to je, názvosloví, co znamená, slovo, definice, pojem, popis


Pojem Restrikce je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Restrikce? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Restrikce (z lat. re-stringo, re-strictum – škrtím, omezuji; nesprávně také restrinkce) znamená omezení, například snížení počtu zaměstnanců, redukce nákladů, rozsahu služeb a podobná úsporná opatření. Užívá se pro omezení daná rozhodnutím státu nebo jiné autority, nikoli faktickými překážkami, nedostatky a podobně.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Restrikce ve Wikizdrojích

Hledat heslo Restrikce ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Restrikce ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Restrikce na Google.cz

Zkusit najít Restrikce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Restrikce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Restrikce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Restrikce? resp. co se skrývá pod slovem Restrikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Restrikce, odpověď na dotaz co je to Restrikce?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Charlie Puth? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.