Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tepelné čerpadlo se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: co znamená, co je to Tepelné čerpadlo?, vysvětlení, heslo, odborný výraz, terminologie, názvosloví, přesný význam, wiki, lexikon, odborné názvosloví, Tepelné čerpadlo, význam slova, definice, význam pojmu, význam, terminus technicus, informace


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tepelné čerpadlo? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Pro více informací o heslu Tepelné čerpadlo zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Tepelné čerpadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Tepelné čerpadlo na Google.cz

Hledat videa s názvem Tepelné čerpadlo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tepelné čerpadlo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Tepelné čerpadlo? resp. co přesně znamená slovo Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Puritánka? Znáte a víte kdo je Hašišák? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.