Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova

Co znamená termín Tepelné čerpadlo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Tepelné čerpadlo) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tepelné čerpadlo patří do kategorie Technika

Klíčová slova: informace, význam, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, Technika, Tepelné čerpadlo, pojem, slovo, heslo, synonymum, vysvětlení, co to je, co je to Tepelné čerpadlo?, wiki, lexikon, definice, odborné názvosloví


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tepelné čerpadlo?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Tepelné čerpadlo na Youtube

Vyhledat termín Tepelné čerpadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Tepelné čerpadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Tepelné čerpadlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tepelné čerpadlo ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tepelné čerpadlo? resp. co přesně označuje termín Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Karel Voříšek? Znáte a víte kdo je Paroháč? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tepelné čerpadlo v jiné sekci než Technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.