Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tepelné čerpadlo sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tepelné čerpadlo patří do sekce Technika

Klíčová slova: terminus technicus, definice, slovník, význam pojmu, názvosloví, Technika, slovo, vysvětlení, popis, přesný význam, synonymum, význam, lexikon, wiki, termín, definice pojmu, pojem, co znamená


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tepelné čerpadlo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Více informací o pojmu Tepelné čerpadlo lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Tepelné čerpadlo na Youtube

Vyhledat termín Tepelné čerpadlo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tepelné čerpadlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tepelné čerpadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tepelné čerpadlo ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Tepelné čerpadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tepelné čerpadlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Lenka Vlasáková? Znáte a víte kdo je Mukl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.