Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená odborný pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tepelné čerpadlo patří do kategorie Technika

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, terminus technicus, wiki, heslo, co to je, slovo, vysvětlení, Tepelné čerpadlo, lexikon, význam, formulace, popis, odborné názvosloví, terminologie, co je to Tepelné čerpadlo?, definice pojmu, Technika


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tepelné čerpadlo píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Tepelné čerpadlo ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Tepelné čerpadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Tepelné čerpadlo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Tepelné čerpadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Tepelné čerpadlo? resp. co znamená slovo Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Hašišák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.