Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je Tepelné čerpadlo?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tepelné čerpadlo? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Tepelné čerpadlo se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: co znamená, význam slova, názvosloví, technika, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, co je to Tepelné čerpadlo?, wiki, terminologie, význam, slovo, informace, přesný význam, terminus technicus, co to je, definice, synonymum


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tepelné čerpadlo?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Zkuste zjistit více informací o slovu Tepelné čerpadlo v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Tepelné čerpadlo ve Wikislovníku

Najít výraz Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Tepelné čerpadlo ve Wikizdrojích

Najít termín Tepelné čerpadlo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Tepelné čerpadlo? resp. jaký je význam slova Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Pacholek? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Tepelné čerpadlo v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, potenciometr přístroj, tepelné čerpadlo, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.