Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je Tepelné čerpadlo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tepelné čerpadlo s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Tepelné čerpadlo se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: pojem, termín, přesný výraz, význam slova, technika, slovník, lexikon, informace, definice pojmu, přesný význam, formulace, technika, Tepelné čerpadlo, heslo, synonymum, názvosloví, wiki, vysvětlení


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tepelné čerpadlo můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Další možné informační zdroje

Najít výraz Tepelné čerpadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tepelné čerpadlo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tepelné čerpadlo na Youtube

Vyhledat termín Tepelné čerpadlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tepelné čerpadlo ve Wikislovníku

Najít slovo Tepelné čerpadlo ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tepelné čerpadlo? resp. co je to Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Charles Dickens? Znáte a víte kdo je Frajírek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Tepelné čerpadlo i v jiné kategorii než je sekce technika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.