Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které slouží k čerpání tepla a jeho přemístění jinam. Na tomto principu pracují další zařízení a stroje. Velmi často se tepelná čerpadla využívají k vytápění.
Vzhledem ke stále se snižující náročnosti na vytápění u nových domů mohou být i tepelná čerpadla menší a levnější. Nejrozšířenější jsou tepelná čerpadla na principu země/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/ vzduch. Využívají se nejen pro vytápění, ale i pro provoz klimatizace.


Co je to Tepelné čerpadlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tepelné čerpadlo. Co znamená pojem Tepelné čerpadlo z kategorie Technika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tepelné čerpadlo můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Tepelné čerpadlo je v sekci technika

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, definice, lexikon, Tepelné čerpadlo, formulace, pojem, význam pojmu, slovo, význam slova, technika, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, technika, terminus technicus, wiki


Pojem Tepelné čerpadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Tepelné čerpadlo?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší.

Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení:
♦ chladnička a mraznička
♦ klimatizace
♦ některé druhy vytápění

Pro další informace o termínu Tepelné čerpadlo zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tepelné čerpadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Tepelné čerpadlo na Google.cz

Najít pojem Tepelné čerpadlo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tepelné čerpadlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Tepelné čerpadlo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tepelné čerpadlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tepelné čerpadlo? resp. co vlastně znamená slovo Tepelné čerpadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tepelné čerpadlo, odpověď na dotaz co je to Tepelné čerpadlo?. Víte např. kdo to je Harry Truman? Znáte a víte kdo je Podvodník? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.