Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kahuda. Co znamená odborný pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Co je to Kahuda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kahuda

Kahuda, jinak také žahour, je označení pro jahody s cukrem, doplněné zakysanou smetanou. V některých oblastech se nesprávně označují názvem kahuda jahody s mlékem, což neodpovídá receptu, ve kterém se mléko nevyskytuje.
Připravit tuto ovocnou lahůdku zvládne každý, omyté vyzrálé čerstvé jahody se rozmačkají vidličkou nebo jinou vhodnou pomůckou a promíchají se s cukrem a kysanou smetanou. Pokrm se může jíst samotný jako dezert nebo může být doplňkem neplněných kynutých knedlíků. V této podobě je typický pro jih Čech. Název žahour se jinde používá také pro borůvkovou omáčku.


Co je to Kahuda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kahuda. Co znamená odborný pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Kahuda je v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, pojem, slovník, odborné názvosloví, přesný výraz, jídlo, význam pojmu, názvosloví, Kahuda, jídlo, terminus technicus, význam, slovo, heslo, odborný výraz, co to je, přesný význam, informace


Pojem Kahuda je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kahuda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kahuda (neboli Žahour) je český výraz pro jahody s cukrem a zakysanou smetanou. Některá nářečí (například Vysočina) neprávem zaměňují název tohoto pokrmu za Jahody s mlékem, pritom v tomto pokrmu žádné mléko není. Příprava je jednoduchá: jahody rozmačkané vidličkou či podobným nástrojem se smíchají s cukrem a zakysanou smetanou. Kahuda se podává samotná nebo s kynutými neplněnými knedlíky. Tento letní krajový pokrm je charakteristický zejména pro Šumavu a celé jižní Čechy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Kahuda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Kahuda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Kahuda ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kahuda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kahuda na Youtube

Zkusit najít výraz Kahuda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kahuda například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Kahuda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kahuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kahuda, odpověď na dotaz co je to Kahuda?. Víte např. kdo to je Jaroslava Obermaierová? Znáte a víte kdo je Tomáš Hertl? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.