Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kahuda. Co znamená pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Co to je Kahuda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kahuda

Kahuda, jinak také žahour, je označení pro jahody s cukrem, doplněné zakysanou smetanou. V některých oblastech se nesprávně označují názvem kahuda jahody s mlékem, což neodpovídá receptu, ve kterém se mléko nevyskytuje.
Připravit tuto ovocnou lahůdku zvládne každý, omyté vyzrálé čerstvé jahody se rozmačkají vidličkou nebo jinou vhodnou pomůckou a promíchají se s cukrem a kysanou smetanou. Pokrm se může jíst samotný jako dezert nebo může být doplňkem neplněných kynutých knedlíků. V této podobě je typický pro jih Čech. Název žahour se jinde používá také pro borůvkovou omáčku.


Co je to Kahuda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kahuda. Co znamená pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kahuda s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kahuda se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, co je to Kahuda?, odborný výraz, Jídlo, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, lexikon, heslo, formulace, slovo, slovník, význam slova, Jídlo, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, význam


Pojem Kahuda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kahuda?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kahuda (neboli Žahour) je český výraz pro jahody s cukrem a zakysanou smetanou. Některá nářečí (například Vysočina) neprávem zaměňují název tohoto pokrmu za Jahody s mlékem, pritom v tomto pokrmu žádné mléko není. Příprava je jednoduchá: jahody rozmačkané vidličkou či podobným nástrojem se smíchají s cukrem a zakysanou smetanou. Kahuda se podává samotná nebo s kynutými neplněnými knedlíky. Tento letní krajový pokrm je charakteristický zejména pro Šumavu a celé jižní Čechy.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Kahuda na Google.cz

Vyhledat výraz Kahuda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kahuda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kahuda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kahuda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kahuda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kahuda například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kahuda? resp. co je to Kahuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kahuda, odpověď na dotaz co je to Kahuda?. Víte např. kdo to je Dendrolog? Znáte a víte kdo je Honimír? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.