Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kahuda. Co znamená pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Co to je Kahuda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kahuda?

Kahuda, jinak také žahour, je označení pro jahody s cukrem, doplněné zakysanou smetanou. V některých oblastech se nesprávně označují názvem kahuda jahody s mlékem, což neodpovídá receptu, ve kterém se mléko nevyskytuje.
Připravit tuto ovocnou lahůdku zvládne každý, omyté vyzrálé čerstvé jahody se rozmačkají vidličkou nebo jinou vhodnou pomůckou a promíchají se s cukrem a kysanou smetanou. Pokrm se může jíst samotný jako dezert nebo může být doplňkem neplněných kynutých knedlíků. V této podobě je typický pro jih Čech. Název žahour se jinde používá také pro borůvkovou omáčku.


Co je to Kahuda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kahuda. Co znamená pojem Kahuda z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kahuda je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: pojem, wiki, význam slova, vysvětlení, slovo, co je to Kahuda?, formulace, přesný význam, definice, heslo, význam, přesný výraz, synonymum, Jídlo, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, informace


Pojem Kahuda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kahuda?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kahuda (neboli Žahour) je český výraz pro jahody s cukrem a zakysanou smetanou. Některá nářečí (například Vysočina) neprávem zaměňují název tohoto pokrmu za Jahody s mlékem, pritom v tomto pokrmu žádné mléko není. Příprava je jednoduchá: jahody rozmačkané vidličkou či podobným nástrojem se smíchají s cukrem a zakysanou smetanou. Kahuda se podává samotná nebo s kynutými neplněnými knedlíky. Tento letní krajový pokrm je charakteristický zejména pro Šumavu a celé jižní Čechy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kahuda v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Kahuda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kahuda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kahuda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kahuda ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kahuda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Kahuda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kahuda například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kahuda? resp. co znamená Kahuda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kahuda, odpověď na dotaz co je to Kahuda?. Víte např. kdo to je Zahradní architekt? Znáte a víte kdo je Honimír? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.