Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Co je to Lupus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lupus

Dnešní lékařství rozlišuje dva typy nemocí s názvem Lupus. Prvním z nich je Lupus vulgaris, což je chronické tuberkulózní kožní onemocnění. Typické pro něho je pomalu se odlupující strupy a zaschlé kusy kůže, po kterých zůstávají pouze pomalu se hojící jizvy. Na toto onemocnění se používá fototerapie.
Druhým označením, které se může skrývat pod pojmem lupu je systémový lupus erythematodes. Jde o autoimunitní onemocnění, při kterém tělo napadá vlastní tkáně a orgány. Jeho rozvoj ovlivňují genetické vlivy, abnormality v imunitní regulaci, hormonální vlivy, toxiny, infekce, věk či léčiva.


Co je to Lupus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lupus? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Lupus se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, termín, význam slova, odborné názvosloví, formulace, slovník, vysvětlení, přesný výraz, popis, wiki, názvosloví, definice, nemoce, co to je, přesný význam, co je to Lupus?, slovo, informace


Pojem Lupus je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Lupus v následujících zdrojích

Hledat pojem Lupus ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Lupus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Lupus ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lupus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Lupus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Lupus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Lupus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lupus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupus, odpověď na dotaz co je to Lupus?. Víte např. kdo to je Antonín Barák? Znáte a víte kdo je Dermatolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?