Co je to?
Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Co to je Lupus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lupus

Dnešní lékařství rozlišuje dva typy nemocí s názvem Lupus. Prvním z nich je Lupus vulgaris, což je chronické tuberkulózní kožní onemocnění. Typické pro něho je pomalu se odlupující strupy a zaschlé kusy kůže, po kterých zůstávají pouze pomalu se hojící jizvy. Na toto onemocnění se používá fototerapie.
Druhým označením, které se může skrývat pod pojmem lupu je systémový lupus erythematodes. Jde o autoimunitní onemocnění, při kterém tělo napadá vlastní tkáně a orgány. Jeho rozvoj ovlivňují genetické vlivy, abnormality v imunitní regulaci, hormonální vlivy, toxiny, infekce, věk či léčiva.


Co je to Lupus? Význam slova, termín, Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Lupus sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lupus je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: názvosloví, význam, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, co je to Lupus?, co to je, význam slova, odborné názvosloví, informace, terminus technicus, formulace, Nemoce, definice pojmu, termín, definice, co znamená


Pojem Lupus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Lupus na Youtube

Najít pojem Lupus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Lupus ve Wikipedii

Hledat slovo Lupus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lupus ve Wikimedia Commons

Najít termín Lupus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupus například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Lupus? resp. jaký je význam pojmu Lupus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupus, odpověď na dotaz co je to Lupus?. Víte např. kdo to je Promítač? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Lupus i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?