Co je to?
Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Co to je Lupus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lupus?

Dnešní lékařství rozlišuje dva typy nemocí s názvem Lupus. Prvním z nich je Lupus vulgaris, což je chronické tuberkulózní kožní onemocnění. Typické pro něho je pomalu se odlupující strupy a zaschlé kusy kůže, po kterých zůstávají pouze pomalu se hojící jizvy. Na toto onemocnění se používá fototerapie.
Druhým označením, které se může skrývat pod pojmem lupu je systémový lupus erythematodes. Jde o autoimunitní onemocnění, při kterém tělo napadá vlastní tkáně a orgány. Jeho rozvoj ovlivňují genetické vlivy, abnormality v imunitní regulaci, hormonální vlivy, toxiny, infekce, věk či léčiva.


Co je to Lupus? Význam slova, termín, Definice výrazu Lupus. Co znamená odborný pojem Lupus z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lupus? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lupus patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: informace, Lupus, formulace, heslo, terminus technicus, slovník, co to je, význam slova, co znamená, wiki, Nemoce, popis, terminologie, slovo, pojem, přesný výraz, odborný výraz, termín


Pojem Lupus je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Lupus na Youtube

Najít heslo Lupus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Lupus ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Lupus ve Wikipedii

Vyhledat termín Lupus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Lupus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lupus například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lupus? resp. co vlastně znamená slovo Lupus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lupus, odpověď na dotaz co je to Lupus?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Nunvář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?