Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arkáda. Co znamená pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je Arkáda?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Arkáda?

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arkáda. Co znamená pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Arkáda? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Arkáda se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: lexikon, synonymum, terminus technicus, heslo, význam slova, co znamená, wiki, slovník, termín, názvosloví, přesný výraz, popis, přesný význam, informace, vysvětlení, odborný výraz, definice, slovo


Pojem Arkáda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Arkáda píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Arkáda (z lat. arcus, oblouk) je v architektuře sloupořadí, řada oblouků na sloupech nebo pilířích. Někdy se jako arkády označuje i arkádová chodba či podloubí, z jedné nebo obou stran oddělená sloupy. Naproti tomu kolonáda a portikus nemají mezi sloupy oblouky, nýbrž rovná kladí (architráv). Lodžie se obvykle liší tím, že nevystupuje z obvodu stavby. Arkatura je řada arkád jako dekorativní opakování arkádového motivu.

Více informací o pojmu Arkáda lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Arkáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arkáda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Arkáda na Youtube

Hledat frázi Arkáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Arkáda ve Wikislovníku

Zkusit najít Arkáda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Arkáda? resp. co přesně znamená slovo Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Sportovec? Znáte a víte kdo je Nikol Švantnerová? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, domeček, arkáda, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.