Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arkáda?

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arkáda patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, pojem, odborný výraz, terminologie, termín, slovník, formulace, Arkáda, co znamená, definice, význam slova, názvosloví, Stavebnictví, heslo, co je to Arkáda?, odborné názvosloví, co to je


Pojem Arkáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Arkáda

Zkusit najít heslo Arkáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Arkáda ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Arkáda ve Wikislovníku

Vyhledat termín Arkáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arkáda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Arkáda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Arkáda? resp. jaká je definice slova Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Velký bratr? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.