Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Arkáda

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arkáda s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arkáda se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, terminus technicus, význam slova, Stavebnictví, definice pojmu, definice, slovník, slovo, co znamená, Stavebnictví, odborné názvosloví, popis, přesný význam, terminologie, odborný výraz, synonymum, lexikon


Pojem Arkáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arkáda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arkáda (z lat. arcus, oblouk) je v architektuře sloupořadí, řada oblouků na sloupech nebo pilířích. Někdy se jako arkády označuje i arkádová chodba či podloubí, z jedné nebo obou stran oddělená sloupy. Naproti tomu kolonáda a portikus nemají mezi sloupy oblouky, nýbrž rovná kladí (architráv). Lodžie se obvykle liší tím, že nevystupuje z obvodu stavby. Arkatura je řada arkád jako dekorativní opakování arkádového motivu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Arkáda na Google.cz

Vyhledat heslo Arkáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Arkáda ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arkáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arkáda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Arkáda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Arkáda? resp. co se skrývá pod slovem Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Amant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Arkáda i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.