Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Arkáda?

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Arkáda je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: termín, co znamená, popis, wiki, stavebnictví, formulace, co je to Arkáda?, přesný význam, význam pojmu, Arkáda, terminus technicus, definice pojmu, význam, názvosloví, definice, synonymum, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Arkáda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arkáda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Arkáda (z lat. arcus, oblouk) je v architektuře sloupořadí, řada oblouků na sloupech nebo pilířích. Někdy se jako arkády označuje i arkádová chodba či podloubí, z jedné nebo obou stran oddělená sloupy. Naproti tomu kolonáda a portikus nemají mezi sloupy oblouky, nýbrž rovná kladí (architráv). Lodžie se obvykle liší tím, že nevystupuje z obvodu stavby. Arkatura je řada arkád jako dekorativní opakování arkádového motivu.

Více informací o pojmu Arkáda lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arkáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Arkáda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Arkáda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Arkáda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arkáda ve Wikimedia Commons

Najít heslo Arkáda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Arkáda? resp. jaký je význam slova Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Channing Tatum? Znáte a víte kdo je Iveta Toušlová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Arkáda hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.