Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arkáda

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Arkáda? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Arkáda patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: Stavebnictví, Arkáda, popis, význam pojmu, terminologie, slovo, slovník, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, co to je, synonymum, lexikon, pojem, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, wiki


Pojem Arkáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arkáda? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arkáda (z lat. arcus, oblouk) je v architektuře sloupořadí, řada oblouků na sloupech nebo pilířích. Někdy se jako arkády označuje i arkádová chodba či podloubí, z jedné nebo obou stran oddělená sloupy. Naproti tomu kolonáda a portikus nemají mezi sloupy oblouky, nýbrž rovná kladí (architráv). Lodžie se obvykle liší tím, že nevystupuje z obvodu stavby. Arkatura je řada arkád jako dekorativní opakování arkádového motivu.

Pro více informací o heslu Arkáda zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Arkáda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Arkáda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Arkáda na Google.cz

Zkusit najít heslo Arkáda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Arkáda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Arkáda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Arkáda? resp. co je to Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Doktorand? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.