Co je to?
Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Arkáda? Význam slova

Co znamená termín Arkáda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Arkáda je pojmenování pocházející z latiny, kde byl tímto slovem označován oblouk. Jedná se o architektonický prvek, kdy se řada oblouků tyčí nad sloupy. Stejným slovem je možno označit i chodbu, která arkády obsahuje, nebo také podloubí.
Arkáda se objevovala již v době starověkého Říma, odkud je převzaly další civilizace. V architektuře lze nalézt také arkádová nádvoří, kde tyto prvky ohraničovaly dvůr nebo nádvoří.


Co je to Arkáda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Arkáda. Co znamená odborný pojem Arkáda z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arkáda se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, slovo, definice, co to je, wiki, slovník, heslo, význam pojmu, názvosloví, termín, pojem, význam slova, popis, vysvětlení, synonymum, Arkáda


Pojem Arkáda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arkáda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arkáda (z lat. arcus, oblouk) je v architektuře sloupořadí, řada oblouků na sloupech nebo pilířích. Někdy se jako arkády označuje i arkádová chodba či podloubí, z jedné nebo obou stran oddělená sloupy. Naproti tomu kolonáda a portikus nemají mezi sloupy oblouky, nýbrž rovná kladí (architráv). Lodžie se obvykle liší tím, že nevystupuje z obvodu stavby. Arkatura je řada arkád jako dekorativní opakování arkádového motivu.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Arkáda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Arkáda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Arkáda na Youtube

Hledat pojem Arkáda na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arkáda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Arkáda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arkáda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Arkáda? resp. co se skrývá pod slovem Arkáda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arkáda, odpověď na dotaz co je to Arkáda?. Víte např. kdo to je Náborář? Znáte a víte kdo je Ornitolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.