Co je to?
Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Co je to Rádius? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rádius?

1. V matematice značí pojem rádius (zkratka r) poloměr kružnice, tedy vzdálenost libovolného bodu kružnice od jejího středu.
2. V lékařství je slovem rádius označována vřetenní kost.
3. obecně: běžně se se slovem rádius setkáme v sousloví "akční rádius", což znamená "pole působnosti, dosah vlivu", a to v nejrůznějších kontextech.


Co je to Rádius? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rádius můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rádius je v sekci Matematika

Klíčová slova: wiki, definice, termín, popis, heslo, pojem, synonymum, co je to Rádius?, význam slova, terminus technicus, slovo, formulace, terminologie, informace, význam, odborné názvosloví, Matematika, odborný výraz


Pojem Rádius je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rádius dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V geometrii je poloměr (rádius) délka úsečky, jejíž jeden koncový bod leží na kružnici (nebo hranici kruhu) a druhý koncový bod ve středu kruhu nebo kružnice. Obdobně pak lze mluvit o poloměru koule, válce atd. Poloměr představuje polovinu průměru.

V přeneseném smyslu se pak o poloměru mluví např. v teorii grafů, kde se jím označuje vzdálenost od středu grafu k nejvzdálenějšímu uzlu.

Hledejte pojem Rádius v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rádius ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rádius ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Rádius ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Rádius ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rádius ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Rádius ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rádius například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rádius? resp. co to je Rádius? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rádius, odpověď na dotaz co je to Rádius?. Víte např. kdo to je Neteř? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.