Co je to?
Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Co je to Rádius? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rádius?

1. V matematice značí pojem rádius (zkratka r) poloměr kružnice, tedy vzdálenost libovolného bodu kružnice od jejího středu.
2. V lékařství je slovem rádius označována vřetenní kost.
3. obecně: běžně se se slovem rádius setkáme v sousloví "akční rádius", což znamená "pole působnosti, dosah vlivu", a to v nejrůznějších kontextech.


Co je to Rádius? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rádius je v sekci Matematika

Klíčová slova: terminus technicus, heslo, co je to Rádius?, Rádius, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, wiki, přesný význam, Matematika, význam, informace, popis, Matematika, přesný výraz, definice, pojem, formulace


Pojem Rádius je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rádius? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V geometrii je poloměr (rádius) délka úsečky, jejíž jeden koncový bod leží na kružnici (nebo hranici kruhu) a druhý koncový bod ve středu kruhu nebo kružnice. Obdobně pak lze mluvit o poloměru koule, válce atd. Poloměr představuje polovinu průměru.

V přeneseném smyslu se pak o poloměru mluví např. v teorii grafů, kde se jím označuje vzdálenost od středu grafu k nejvzdálenějšímu uzlu.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Rádius ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rádius ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Rádius ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Rádius ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Rádius ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rádius na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rádius například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rádius? resp. co přesně znamená slovo Rádius? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rádius, odpověď na dotaz co je to Rádius?. Víte např. kdo to je Rezident? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rádius hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.