Co je to?
Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Co je to Rádius? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rádius?

1. V matematice značí pojem rádius (zkratka r) poloměr kružnice, tedy vzdálenost libovolného bodu kružnice od jejího středu.
2. V lékařství je slovem rádius označována vřetenní kost.
3. obecně: běžně se se slovem rádius setkáme v sousloví "akční rádius", což znamená "pole působnosti, dosah vlivu", a to v nejrůznějších kontextech.


Co je to Rádius? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rádius? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rádius je v sekci Matematika

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, informace, Matematika, terminologie, synonymum, co to je, co znamená, odborný výraz, význam slova, heslo, wiki, pojem, přesný význam, definice, termín, význam, názvosloví


Pojem Rádius je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rádius můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V geometrii je poloměr (rádius) délka úsečky, jejíž jeden koncový bod leží na kružnici (nebo hranici kruhu) a druhý koncový bod ve středu kruhu nebo kružnice. Obdobně pak lze mluvit o poloměru koule, válce atd. Poloměr představuje polovinu průměru.

V přeneseném smyslu se pak o poloměru mluví např. v teorii grafů, kde se jím označuje vzdálenost od středu grafu k nejvzdálenějšímu uzlu.

Další informační zdroje o slovu Rádius

Zkusit najít termín Rádius ve Wikislovníku

Najít heslo Rádius ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rádius ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Rádius ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Rádius ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rádius ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rádius například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rádius? resp. co přesně označuje termín Rádius? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rádius, odpověď na dotaz co je to Rádius?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Heraldik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.