Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Co je to Rádius? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rádius?

1. V matematice značí pojem rádius (zkratka r) poloměr kružnice, tedy vzdálenost libovolného bodu kružnice od jejího středu.
2. V lékařství je slovem rádius označována vřetenní kost.
3. obecně: běžně se se slovem rádius setkáme v sousloví "akční rádius", což znamená "pole působnosti, dosah vlivu", a to v nejrůznějších kontextech.


Co je to Rádius? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rádius. Co znamená odborný pojem Rádius z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rádius? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Rádius je v kategorii matematika

Klíčová slova: význam slova, lexikon, slovník, význam, terminus technicus, heslo, vysvětlení, terminologie, názvosloví, informace, slovo, co znamená, matematika, synonymum, definice, popis, termín, odborné názvosloví


Pojem Rádius je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rádius dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

V geometrii je poloměr (rádius) délka úsečky, jejíž jeden koncový bod leží na kružnici (nebo hranici kruhu) a druhý koncový bod ve středu kruhu nebo kružnice. Obdobně pak lze mluvit o poloměru koule, válce atd. Poloměr představuje polovinu průměru.

V přeneseném smyslu se pak o poloměru mluví např. v teorii grafů, kde se jím označuje vzdálenost od středu grafu k nejvzdálenějšímu uzlu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rádius ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rádius ve Wikizdrojích

Najít výraz Rádius ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rádius na Youtube

Zkusit najít heslo Rádius ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rádius ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rádius například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte jaká je definice termínu Rádius? resp. jaká je definice termínu Rádius? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rádius, odpověď na dotaz co je to Rádius?. Víte např. kdo to je Personalistka? Znáte a víte kdo je Whistleblower? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Rádius i v jiných kategoriích (než matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.