Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Padoucnice. Co znamená pojem Padoucnice z kategorie Nemoce?

Co je Padoucnice?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Padoucnice?

Padoucnice je starší název pro epilepsii. Jedná se o jedno z velmi častých neurologických onemocnění, kterým trpěla a trpí i řada známých osobností. Na celém světě je přibližně padesát milionů lidí, kteří mají diagnózu. Projevy padoucnice jsou různé. Rozlišuje s tzv. zahlenění, což znamená, že člověk přestává na několik minut vnímat, neb má toky, které připomínají záškuby končetin, popřípadě hlavy. Tyto záchvaty přicházejí nečekaně a náhodně. Průvodním znakem epilepsie je i to, že člověk cítí, že přichází záchvat, zažívá brnění, výpadky paměti nebo může mít halucinace. Při záchvatu člověk může vykonávat automatické pohyby zcela bezděčně, může přežvykovat naprázdno, tahat se za oblečení, drmolit, strnout nebo přecházet bez určitého cíle. Tyto menší záchvaty se nazývají petit mal.
Mnohem nebezpečnější je velký záchvat, označovaný jako grand mal, Tento záchvat je velice prudký a zasahuje obě polokoule mozku. Postižený křičí, kouše se do jazyka, ztrácí vědomí a padá. Dýchání je nedostatečné, pacient chrčí, má křeče, třese se, může dojít ke zvracení a pomočení. Tento velký záchvat se většiny epileptiků netýká, ale i s ním se dá plnohodnotně žít. Padoucnice u mladších lidí je podmíněna geneticky, v dospělosti se jedná o následek úrazu, nádoru, cévní mozkové příhody či alkoholizmu. Epileptik by měl mít stabilní denní režim, dostatek spánku, a musí dodržovat určitá omezení.


Co je to Padoucnice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Padoucnice. Co znamená pojem Padoucnice z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Padoucnice? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Padoucnice se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, význam slova, nemoce, termín, přesný význam, popis, nemoce, názvosloví, heslo, wiki, definice pojmu, co to je, terminologie, význam, význam pojmu, slovo


Pojem Padoucnice je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Padoucnice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Epilepsie (starší český výraz padoucnice) je onemocnění mozku charakterizované výskytem epileptických záchvatů. Epileptické záchvaty jsou epizody náhlé a přechodné abnormální funkce mozkové aktivity, které se projevují dočasnou změnou vědomí či vnímání, chování, hybnosti či citlivosti. Epilepsie je jedním z nejčastějších chronických neurologických onemocnění, vyskytuje se celosvětově, postihuje ženy i muže, jedince všech věkových kategorií i etnik.

Více informací o pojmu Padoucnice lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Padoucnice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Padoucnice na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Padoucnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Padoucnice ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Padoucnice ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Padoucnice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Padoucnice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte co to je Padoucnice? resp. co přesně znamená slovo Padoucnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Padoucnice, odpověď na dotaz co je to Padoucnice?. Víte např. kdo to je Průšvihář? Znáte a víte kdo je Christopher Scarver? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Srdeční infarkt, padoucnice, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.