Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Co to je Ischias? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ischias?

Ischias je označení onemocnění, které vzniká v kříži páteře a postihuje sedací nerv. Jedná se především o zánět sedacího nervu nebo o vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Lidově bývá ischias označován jako houser. Typickým projevem je bolest a ztuhnutí zádových svalů. Bolest může ze zad vystřelovat až do dolní části nohou.
Ischias se léčí pomocí léků tlumících bolest, klidem na lůžku, operativně (v případě vyhřezlé ploténky) nebo alternativními metodami. Těmi jsou například hydroterapie, akupunktura nebo akupresura.


Co je to Ischias? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ischias. Co znamená pojem Ischias z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ischias sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ischias je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, význam pojmu, termín, synonymum, definice pojmu, terminologie, Nemoce, význam, co znamená, popis, pojem, co to je, přesný výraz, slovo, co je to Ischias?, heslo, wiki


Pojem Ischias je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ischias

Hledat videa s názvem Ischias na Youtube

Vyhledat termín Ischias ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ischias ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ischias ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ischias ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ischias ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ischias například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ischias? resp. co přesně označuje termín Ischias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ischias, odpověď na dotaz co je to Ischias?. Víte např. kdo to je Agnostik? Znáte a víte kdo je Jiří Zimola? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.