Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ischias. Co znamená slovo Ischias z kategorie Nemoce?

Co je Ischias? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ischias?

Ischias je označení onemocnění, které vzniká v kříži páteře a postihuje sedací nerv. Jedná se především o zánět sedacího nervu nebo o vyhřezlou meziobratlovou ploténku. Lidově bývá ischias označován jako houser. Typickým projevem je bolest a ztuhnutí zádových svalů. Bolest může ze zad vystřelovat až do dolní části nohou.
Ischias se léčí pomocí léků tlumících bolest, klidem na lůžku, operativně (v případě vyhřezlé ploténky) nebo alternativními metodami. Těmi jsou například hydroterapie, akupunktura nebo akupresura.


Co je to Ischias? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ischias. Co znamená slovo Ischias z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Ischias patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, Ischias, význam pojmu, přesný význam, co znamená, význam, definice, nemoce, co je to Ischias?, lexikon, definice pojmu, přesný výraz, slovo, vysvětlení, nemoce, popis, význam slova, názvosloví


Pojem Ischias je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Ischias zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Ischias na Google.cz

Hledat heslo Ischias ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ischias ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Ischias ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ischias ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ischias ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ischias například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ischias? resp. jaká je definice slova Ischias? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ischias, odpověď na dotaz co je to Ischias?. Víte např. kdo to je Tichý blázen? Znáte a víte kdo je Warren Buffett? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.