Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Co je to Plagiát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Plagiát?

Plagiát je dílo vzniklé neoprávněným převzetím díla někoho jiného a jeho vydáváním za vlastní práci. Může je jednat jak o dílo vědecké, tak o umělecký útvar, program, překlad, databázi a další. Plagiát je zmíněn i v autorském zákoně.
Původ má slovo v latině a římském právu, kdy se jednalo o únos svobodného člověka do otroctví. Pojem byl později použit jako metafora v umělecké oblasti a rozšířil se i do dalších odvětví.


Co je to Plagiát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Plagiát s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Plagiát je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovo, wiki, definice, co to je, terminologie, Literatura, heslo, význam slova, odborný výraz, slovník, terminus technicus, přesný význam, informace, význam pojmu, pojem, co je to Plagiát?, vysvětlení, popis


Pojem Plagiát je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Plagiát?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plagiát je umělecké nebo vědecké dílo, jež někdo jiný než skutečný autor neprávem vydává za své. Taková činnost se nazývá plagiátorství nebo plagiace.
Český autorský zákon – na rozdíl například od německého - pojem plagiát nepoužívá a nedefinuje, mezinárodní norma ČSN ISO 5127-2003 jej popisuje jako „představení duševního díla jiného autora, půjčeného nebo napodobeného vcelku nebo zčásti, jako svého vlastního“. Ochrana se týká uměleckého a vědeckého díla, „které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti“, pokud je nějak objektivně vyjádřeno, ale také překladu, programu, databáze a podobně. Autorský zákon však výslovně říká, že předmětem právní ochrany – a tedy ani plagiace – není „zejména námět díla sám o sobě, denní zpráva nebo jiný údaj sám o sobě, myšlenka, postup, princip, metoda, objev, vědecká teorie, matematický a obdobný vzorec, statistický graf a podobný předmět sám o sobě.“

Pro další informace o termínu Plagiát zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plagiát ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Plagiát na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plagiát ve Wikimedia Commons

Najít výraz Plagiát na Google.cz

Zkusit najít heslo Plagiát ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Plagiát ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Plagiát například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Plagiát? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plagiát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plagiát, odpověď na dotaz co je to Plagiát?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Petr Robejšek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..