Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Co je Plagiát?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Plagiát

Plagiát je dílo vzniklé neoprávněným převzetím díla někoho jiného a jeho vydáváním za vlastní práci. Může je jednat jak o dílo vědecké, tak o umělecký útvar, program, překlad, databázi a další. Plagiát je zmíněn i v autorském zákoně.
Původ má slovo v latině a římském právu, kdy se jednalo o únos svobodného člověka do otroctví. Pojem byl později použit jako metafora v umělecké oblasti a rozšířil se i do dalších odvětví.


Co je to Plagiát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Plagiát sdílejte s rodinou a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Plagiát je v kategorii literatura

Klíčová slova: definice, odborný výraz, význam, popis, odborné názvosloví, Plagiát, pojem, slovník, přesný význam, terminus technicus, literatura, definice pojmu, formulace, terminologie, názvosloví, co to je, informace, literatura


Pojem Plagiát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plagiát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plagiát je umělecké nebo vědecké dílo, jež někdo jiný než skutečný autor neprávem vydává za své. Taková činnost se nazývá plagiátorství nebo plagiace.
Český autorský zákon – na rozdíl například od německého - pojem plagiát nepoužívá a nedefinuje, mezinárodní norma ČSN ISO 5127-2003 jej popisuje jako „představení duševního díla jiného autora, půjčeného nebo napodobeného vcelku nebo zčásti, jako svého vlastního“. Ochrana se týká uměleckého a vědeckého díla, „které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti“, pokud je nějak objektivně vyjádřeno, ale také překladu, programu, databáze a podobně. Autorský zákon však výslovně říká, že předmětem právní ochrany – a tedy ani plagiace – není „zejména námět díla sám o sobě, denní zpráva nebo jiný údaj sám o sobě, myšlenka, postup, princip, metoda, objev, vědecká teorie, matematický a obdobný vzorec, statistický graf a podobný předmět sám o sobě.“

Jiné informační zdroje o pojmu Plagiát

Najít termín Plagiát ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Plagiát na Youtube

Zkusit najít termín Plagiát ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Plagiát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Plagiát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plagiát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Plagiát například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená slovo Plagiát? resp. co přesně označuje termín Plagiát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plagiát, odpověď na dotaz co je to Plagiát?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Jan Blahoslav? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plagiát v jiné sekci než literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, police knihy, plagiát, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..