Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Co je to Plagiát? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Plagiát

Plagiát je dílo vzniklé neoprávněným převzetím díla někoho jiného a jeho vydáváním za vlastní práci. Může je jednat jak o dílo vědecké, tak o umělecký útvar, program, překlad, databázi a další. Plagiát je zmíněn i v autorském zákoně.
Původ má slovo v latině a římském právu, kdy se jednalo o únos svobodného člověka do otroctví. Pojem byl později použit jako metafora v umělecké oblasti a rozšířil se i do dalších odvětví.


Co je to Plagiát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plagiát. Co znamená odborný pojem Plagiát z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Plagiát je v sekci literatura

Klíčová slova: literatura, popis, odborný výraz, synonymum, slovník, slovo, význam, literatura, vysvětlení, co znamená, terminologie, lexikon, pojem, heslo, odborné názvosloví, termín, význam slova, wiki


Pojem Plagiát je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Plagiát?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plagiát je umělecké nebo vědecké dílo, jež někdo jiný než skutečný autor neprávem vydává za své. Taková činnost se nazývá plagiátorství nebo plagiace.
Český autorský zákon – na rozdíl například od německého - pojem plagiát nepoužívá a nedefinuje, mezinárodní norma ČSN ISO 5127-2003 jej popisuje jako „představení duševního díla jiného autora, půjčeného nebo napodobeného vcelku nebo zčásti, jako svého vlastního“. Ochrana se týká uměleckého a vědeckého díla, „které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti“, pokud je nějak objektivně vyjádřeno, ale také překladu, programu, databáze a podobně. Autorský zákon však výslovně říká, že předmětem právní ochrany – a tedy ani plagiace – není „zejména námět díla sám o sobě, denní zpráva nebo jiný údaj sám o sobě, myšlenka, postup, princip, metoda, objev, vědecká teorie, matematický a obdobný vzorec, statistický graf a podobný předmět sám o sobě.“

Více informací o slovu Plagiát doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Plagiát ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Plagiát na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plagiát ve Wikimedia Commons

Najít slovo Plagiát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Plagiát ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Plagiát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plagiát například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Plagiát? resp. co se přesně ukrývá za slovem Plagiát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plagiát, odpověď na dotaz co je to Plagiát?. Víte např. kdo to je Chris Martin? Znáte a víte kdo je Božena Komárková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..