Co je to?
Odborný výraz, definice slova Generace. Co znamená slovo Generace z kategorie Různé?

Co je Generace? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Generace

Generace je pojmenování pro větší počet lidí, kteří žijí přibližně ve stejné době, společně se socializují, mají podobný styl života a podobně i myslí. Lze je označovat také jako vrstevníky nebo pokolení. Mezi umělci se toto označení používá i pro skupinu tvůrců, kteří se řadí do stejného uměleckého proudu a mají stejné ideály a názory.
V průmyslu je generace skupinou produktů podobné koncepce a technologie, které byly vyrobeny ve stejném časovém období. Generace jako časový pojem odpovídá době, kdy se jedinec narodí a trvá do doby, kdy počne potomka – další generaci.

Co je to Generace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Generace. Co znamená slovo Generace z kategorie Různé?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Generace patří do kategorie různé

Klíčová slova: přesný význam, slovník, význam slova, heslo, různé, formulace, terminologie, co znamená, definice pojmu, význam, informace, lexikon, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, různé, wiki, pojem


Pojem Generace je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Generace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako generace je označování velká skupina lidí, kteří jsou socializováni přibližně ve stejné době, a pojí je proto dobově podmíněný styl života a způsob myšlení. Generace je pojem neostrý, příslušnost do stejné generace je relativní, závislá na kontextu. Do stejné generace patří lidé přibližně stejně staří; příslušníky jedné generace lze označovat za vrstevníky. Synonymem je slovo pokolení, které však bývá více užíváno v demografickém a genealogickém kontextu. Přesný demografický pojem označující osoby stejně staré je termín kohorta.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Generace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Generace ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Generace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Generace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Generace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Generace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Generace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Generace? resp. co označuje slovo Generace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Generace, odpověď na dotaz co je to Generace?. Víte např. kdo to je Kombatant? Znáte a víte kdo je Vangelis? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.