Co je to?
Definice odborného termínu, slova Znovuzrození. Co znamená pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Co je to Znovuzrození? Význam slova

Co znamená termín Znovuzrození? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Znovuzrození je náboženský pojem, používaný k pojmenování duchovní obnovy člověka. K té dojde, když je mu udělena svátost křtu. Ta by měla smýt dědičný hřích člověka i osobní hříchy. Pokřtěná osoba tak získá účast na oběti Krista a stane se součástí církve.
V některých církvích se také obrací k dobru, změní svůj život a oddá se náboženskému poznání. Později se ujalo také vysvětlení znovuzrození jako duchovní proměna člověka zevnitř, čímž se člověk stane křesťanem a mže tak dojít spasení i věčného života.


Co je to Znovuzrození? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Znovuzrození. Co znamená pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Znovuzrození se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: terminologie, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, definice, lexikon, co to je, wiki, význam, přesný výraz, slovo, náboženství, názvosloví, co je to Znovuzrození?, informace, synonymum


Pojem Znovuzrození je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Znovuzrození? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

V křesťanství ve starobylých církvích (katolické, pravoslavné ad.) je tímto pojmem označována duchovní obnova člověka, k níž dochází udělením svátosti křtu, jíž je smyt dědičný hřích i hříchy osobní a pokřtěný tak získává účast na oběti Ježíše Krista a na Boží přirozenosti a stává se součástí mystického těla církve. V evangelikálním prostředí je pak od doby hnutí pietistů (od 17. století) takto označován pojem, který se jinde nazývá „obrácení (k dobru)“, jež se projevuje změnou života a vnitřním náboženským poznáním.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Znovuzrození na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Znovuzrození ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Znovuzrození ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Znovuzrození ve Wikimedia Commons

Hledat termín Znovuzrození ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Znovuzrození ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Znovuzrození například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Znovuzrození? resp. co přesně označuje termín Znovuzrození? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znovuzrození, odpověď na dotaz co je to Znovuzrození?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Bohouš Josef? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.