Co je to?
Definice výrazu, termínu Znovuzrození. Co znamená odborný pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Co je to Znovuzrození? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Znovuzrození

Znovuzrození je náboženský pojem, používaný k pojmenování duchovní obnovy člověka. K té dojde, když je mu udělena svátost křtu. Ta by měla smýt dědičný hřích člověka i osobní hříchy. Pokřtěná osoba tak získá účast na oběti Krista a stane se součástí církve.
V některých církvích se také obrací k dobru, změní svůj život a oddá se náboženskému poznání. Později se ujalo také vysvětlení znovuzrození jako duchovní proměna člověka zevnitř, čímž se člověk stane křesťanem a mže tak dojít spasení i věčného života.


Co je to Znovuzrození? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Znovuzrození. Co znamená odborný pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Znovuzrození s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Znovuzrození patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: definice, vysvětlení, přesný výraz, slovo, terminologie, přesný význam, termín, wiki, terminus technicus, informace, význam, odborné názvosloví, Náboženství, význam pojmu, odborný výraz, formulace, popis, co to je


Pojem Znovuzrození je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Znovuzrození?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

V křesťanství ve starobylých církvích (katolické, pravoslavné ad.) je tímto pojmem označována duchovní obnova člověka, k níž dochází udělením svátosti křtu, jíž je smyt dědičný hřích i hříchy osobní a pokřtěný tak získává účast na oběti Ježíše Krista a na Boží přirozenosti a stává se součástí mystického těla církve. V evangelikálním prostředí je pak od doby hnutí pietistů (od 17. století) takto označován pojem, který se jinde nazývá „obrácení (k dobru)“, jež se projevuje změnou života a vnitřním náboženským poznáním.

Další informační zdroje

Najít termín Znovuzrození ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Znovuzrození ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Znovuzrození ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Znovuzrození na Google.cz

Hledat videa s názvem Znovuzrození na Youtube

Najít výraz Znovuzrození ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Znovuzrození například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Znovuzrození? resp. co přesně označuje termín Znovuzrození? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znovuzrození, odpověď na dotaz co je to Znovuzrození?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.