Co je to?
Definice výrazu, termínu Znovuzrození. Co znamená odborný pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Co je to Znovuzrození? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Znovuzrození?

Znovuzrození je náboženský pojem, používaný k pojmenování duchovní obnovy člověka. K té dojde, když je mu udělena svátost křtu. Ta by měla smýt dědičný hřích člověka i osobní hříchy. Pokřtěná osoba tak získá účast na oběti Krista a stane se součástí církve.
V některých církvích se také obrací k dobru, změní svůj život a oddá se náboženskému poznání. Později se ujalo také vysvětlení znovuzrození jako duchovní proměna člověka zevnitř, čímž se člověk stane křesťanem a mže tak dojít spasení i věčného života.


Co je to Znovuzrození? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Znovuzrození. Co znamená odborný pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Znovuzrození s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Znovuzrození je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, slovo, wiki, synonymum, popis, Náboženství, odborný výraz, co to je, termín, formulace, lexikon, vysvětlení, co znamená, Náboženství, informace, pojem, definice


Pojem Znovuzrození je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Znovuzrození?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V křesťanství ve starobylých církvích (katolické, pravoslavné ad.) je tímto pojmem označována duchovní obnova člověka, k níž dochází udělením svátosti křtu, jíž je smyt dědičný hřích i hříchy osobní a pokřtěný tak získává účast na oběti Ježíše Krista a na Boží přirozenosti a stává se součástí mystického těla církve. V evangelikálním prostředí je pak od doby hnutí pietistů (od 17. století) takto označován pojem, který se jinde nazývá „obrácení (k dobru)“, jež se projevuje změnou života a vnitřním náboženským poznáním.

Více informací o slovu Znovuzrození doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Znovuzrození ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Znovuzrození ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Znovuzrození ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Znovuzrození na Youtube

Najít slovo Znovuzrození na Google.cz

Hledat heslo Znovuzrození ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Znovuzrození například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Znovuzrození? resp. co přesně znamená slovo Znovuzrození? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znovuzrození, odpověď na dotaz co je to Znovuzrození?. Víte např. kdo to je Jason Derulo? Znáte a víte kdo je Karel Zich? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.