Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Znovuzrození. Co znamená pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Co je Znovuzrození?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Znovuzrození?

Znovuzrození je náboženský pojem, používaný k pojmenování duchovní obnovy člověka. K té dojde, když je mu udělena svátost křtu. Ta by měla smýt dědičný hřích člověka i osobní hříchy. Pokřtěná osoba tak získá účast na oběti Krista a stane se součástí církve.
V některých církvích se také obrací k dobru, změní svůj život a oddá se náboženskému poznání. Později se ujalo také vysvětlení znovuzrození jako duchovní proměna člověka zevnitř, čímž se člověk stane křesťanem a mže tak dojít spasení i věčného života.


Co je to Znovuzrození? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Znovuzrození. Co znamená pojem Znovuzrození z kategorie Náboženství?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Znovuzrození? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Znovuzrození se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam slova, náboženství, pojem, Znovuzrození, lexikon, co to je, informace, formulace, odborný výraz, synonymum, co znamená, názvosloví, termín, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Znovuzrození je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Znovuzrození? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V křesťanství ve starobylých církvích (katolické, pravoslavné ad.) je tímto pojmem označována duchovní obnova člověka, k níž dochází udělením svátosti křtu, jíž je smyt dědičný hřích i hříchy osobní a pokřtěný tak získává účast na oběti Ježíše Krista a na Boží přirozenosti a stává se součástí mystického těla církve. V evangelikálním prostředí je pak od doby hnutí pietistů (od 17. století) takto označován pojem, který se jinde nazývá „obrácení (k dobru)“, jež se projevuje změnou života a vnitřním náboženským poznáním.

Jiné zdroje informací o pojmu Znovuzrození

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Znovuzrození ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Znovuzrození na Google obrázcích

Hledat pojem Znovuzrození ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Znovuzrození ve Wikimedia Commons

Najít výraz Znovuzrození ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Znovuzrození ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Znovuzrození například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Znovuzrození? resp. co je to Znovuzrození? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Znovuzrození, odpověď na dotaz co je to Znovuzrození?. Víte např. kdo to je Fetišista? Znáte a víte kdo je Prateta? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Znovuzrození v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.