Co je to?
Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Co je Promoření?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Promoření

Promoření neboli přirozená imunizace obyvatelstva je označení, které se běžně používá v souvislosti s bojem proti epidemii Covid-19. Jako jeden z prvních použil toto slovo epidemiolog Roman Prymula při hodnocení možnosti získání kolektivní odolnosti proti koronaviru. U promoření obyvatelstva se počítá s vybudováním kolektivní imunity. Toto promoření by mělo být řízené. Při něm by došlo k ochraně starých a nemocných lidí, kteří tvoří nejohroženější skupinu obyvatel a zbývající populace by byla postupně vystavena účinkům viru.
Počítá se s tím, že by někteří obyvatelé prodělali onemocnění pouze s mírnými příznaky, jiní by byli zcela bezpříznakoví a někteří by vyžadovali nemocniční péči. Řízené promoření by bylo zahájeno po karanténě, kdy by byly otevřeny školy a obchody. Cílem je dosáhnout imunity proti viru, antigenu nebo organizmu. Imunity se dosahuje bud vakcinací nebo právě po přirozeném setkání se s antigenem.


Co je to Promoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Promoření? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Promoření je v kategorii lékařství

Klíčová slova: termín, názvosloví, slovník, terminologie, wiki, co to je, lékařství, slovo, definice, definice pojmu, co znamená, význam slova, informace, význam, odborné názvosloví, formulace, co je to Promoření?, synonymum


Pojem Promoření je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Promoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Promoření ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promoření ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Promoření ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Promoření na Youtube

Hledat termín Promoření ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoření například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co to je Promoření? resp. jaký je význam pojmu Promoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoření, odpověď na dotaz co je to Promoření?. Víte např. kdo to je Pavel Dacjuk? Znáte a víte kdo je Michaela Dolinová? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Zelený defibrilátor, promoření, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.