Co je to?
Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Co je to Promoření? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Promoření?

Promoření neboli přirozená imunizace obyvatelstva je označení, které se běžně používá v souvislosti s bojem proti epidemii Covid-19. Jako jeden z prvních použil toto slovo epidemiolog Roman Prymula při hodnocení možnosti získání kolektivní odolnosti proti koronaviru. U promoření obyvatelstva se počítá s vybudováním kolektivní imunity. Toto promoření by mělo být řízené. Při něm by došlo k ochraně starých a nemocných lidí, kteří tvoří nejohroženější skupinu obyvatel a zbývající populace by byla postupně vystavena účinkům viru.
Počítá se s tím, že by někteří obyvatelé prodělali onemocnění pouze s mírnými příznaky, jiní by byli zcela bezpříznakoví a někteří by vyžadovali nemocniční péči. Řízené promoření by bylo zahájeno po karanténě, kdy by byly otevřeny školy a obchody. Cílem je dosáhnout imunity proti viru, antigenu nebo organizmu. Imunity se dosahuje bud vakcinací nebo právě po přirozeném setkání se s antigenem.


Co je to Promoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Promoření? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Promoření se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, význam, význam pojmu, slovo, popis, přesný význam, heslo, Promoření, lékařství, definice pojmu, lékařství, co je to Promoření?, odborný výraz, definice, informace, odborné názvosloví, wiki, termín


Pojem Promoření je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Promoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Promoření ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Promoření ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Promoření na Youtube

Zkusit najít heslo Promoření ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Promoření ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoření například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Promoření? resp. co označuje slovo Promoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoření, odpověď na dotaz co je to Promoření?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Promoření v jiné sekci než lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.