Co je to?
Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Co je to Promoření? Význam slova

Co znamená termín Promoření? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Promoření neboli přirozená imunizace obyvatelstva je označení, které se běžně používá v souvislosti s bojem proti epidemii Covid-19. Jako jeden z prvních použil toto slovo epidemiolog Roman Prymula při hodnocení možnosti získání kolektivní odolnosti proti koronaviru. U promoření obyvatelstva se počítá s vybudováním kolektivní imunity. Toto promoření by mělo být řízené. Při něm by došlo k ochraně starých a nemocných lidí, kteří tvoří nejohroženější skupinu obyvatel a zbývající populace by byla postupně vystavena účinkům viru.
Počítá se s tím, že by někteří obyvatelé prodělali onemocnění pouze s mírnými příznaky, jiní by byli zcela bezpříznakoví a někteří by vyžadovali nemocniční péči. Řízené promoření by bylo zahájeno po karanténě, kdy by byly otevřeny školy a obchody. Cílem je dosáhnout imunity proti viru, antigenu nebo organizmu. Imunity se dosahuje bud vakcinací nebo právě po přirozeném setkání se s antigenem.


Co je to Promoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Promoření doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Promoření se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co to je, přesný význam, pojem, wiki, definice pojmu, význam, informace, lexikon, formulace, definice, slovník, lékařství, lékařství, terminus technicus, popis, přesný výraz


Pojem Promoření je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Promoření doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Promoření ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Promoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Promoření ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Promoření ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Promoření ve Wikipedii

Hledat slovo Promoření ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoření například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Promoření? resp. jaký je přesný význam slova Promoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoření, odpověď na dotaz co je to Promoření?. Víte např. kdo to je Pizda? Znáte a víte kdo je Pizda? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.