Co je to?
Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Co je Promoření? Význam slova

Co znamená termín Promoření? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Promoření neboli přirozená imunizace obyvatelstva je označení, které se běžně používá v souvislosti s bojem proti epidemii Covid-19. Jako jeden z prvních použil toto slovo epidemiolog Roman Prymula při hodnocení možnosti získání kolektivní odolnosti proti koronaviru. U promoření obyvatelstva se počítá s vybudováním kolektivní imunity. Toto promoření by mělo být řízené. Při něm by došlo k ochraně starých a nemocných lidí, kteří tvoří nejohroženější skupinu obyvatel a zbývající populace by byla postupně vystavena účinkům viru.
Počítá se s tím, že by někteří obyvatelé prodělali onemocnění pouze s mírnými příznaky, jiní by byli zcela bezpříznakoví a někteří by vyžadovali nemocniční péči. Řízené promoření by bylo zahájeno po karanténě, kdy by byly otevřeny školy a obchody. Cílem je dosáhnout imunity proti viru, antigenu nebo organizmu. Imunity se dosahuje bud vakcinací nebo právě po přirozeném setkání se s antigenem.


Co je to Promoření? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Promoření. Co znamená odborný pojem Promoření z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Promoření? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Promoření je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lékařství, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, wiki, význam, pojem, terminologie, slovník, termín, odborný výraz, heslo, informace, přesný výraz, vysvětlení, lékařství, formulace, definice


Pojem Promoření je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Promoření ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Promoření ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Promoření na Youtube

Najít slovo Promoření ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Promoření ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Promoření na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Promoření například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Promoření? resp. co znamená slovo Promoření? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Promoření, odpověď na dotaz co je to Promoření?. Víte např. kdo to je Roald Dahl? Znáte a víte kdo je Erika Stárková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.