Co je to?
Definice výrazu Zisk. Co znamená odborný pojem Zisk z kategorie Ekonomie?

Co je Zisk? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zisk?

Zisk je název z oblasti ekonomiky. Patří k základním pojmům. Jde o rozdíl mezi náklady a výnosy. Dosažení zisku je cílem činnosti firem a podniků. Snaha o co největší zisk patří k charakteristickým rysům kapitalizmu. Zisk, který společnost nebo jedinec vytvoří, je ukázkou úspěšnosti na volném trhu.
Zisk může být ekonomický nebo účetní. Účetní zisk je kladný výsledek hospodaření, rozdíl mezi výnosy a náklady. Ekonomický zisk je rozdíl mezi výnosem a ekonomickými náklady.


Co je to Zisk? Význam slova, termín, Definice výrazu Zisk. Co znamená odborný pojem Zisk z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zisk? s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zisk je v sekci ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, názvosloví, termín, pojem, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, lexikon, ekonomie, synonymum, popis, slovo, formulace, význam pojmu, co to je, Zisk


Pojem Zisk je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zisk? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zisk je jedním ze základních ekonomických pojmů. Počítá se jako rozdíl mezi výnosy a náklady. Dosahování zisku je jeden z cílů fungování podniků a firem; hledání zisku je jednou ze základních charakteristik kapitalismu.

Jiné zdroje informací o pojmu Zisk

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zisk ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zisk na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zisk ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Zisk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Zisk na Google.cz

Hledat frázi Zisk ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zisk například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Zisk? resp. jaká je definice slova Zisk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zisk, odpověď na dotaz co je to Zisk?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Renáta Kellnerová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?