Co je to?
Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Co to je Jojo efekt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jojo efekt?

Jojo efekt je spojen s hubnutím a držením různých nevyvážených diet. Nastává po hubnutí, kdy jedinec, který po nějakou dobu držel dietu nebo jinak změnil svůj způsob stravování, dosáhne požadovaného váhového úbytku a vrátí se k původnímu způsobu stravování. Shozená kila se pak rychle vrací a člověk může ještě přibrat.
Pokud začne držet dietu znovu a zas se stravuje jako dříve, celá situace se bude opakovat, proto označení jojo efekt. Jediným řešením je trvalá změna způsobu stravování.


Co je to Jojo efekt? Význam slova, termín, Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jojo efekt? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jojo efekt patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: synonymum, formulace, Jojo efekt, pojem, Lékařství, termín, popis, význam, význam pojmu, vysvětlení, definice, heslo, wiki, přesný význam, terminologie, odborný výraz, co znamená, názvosloví


Pojem Jojo efekt je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Jojo efekt?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí cílené redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce.
K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování je v tomto případě myšleno nejen množství, ale i kvalita a skladba stravy.

Další informační zdroje o slovu Jojo efekt

Hledat pojem Jojo efekt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jojo efekt na Google.cz

Vyhledat slovo Jojo efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Jojo efekt na Youtube

Hledat výraz Jojo efekt ve Wikislovníku

Najít slovo Jojo efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jojo efekt například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Jojo efekt? resp. co to je Jojo efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jojo efekt, odpověď na dotaz co je to Jojo efekt?. Víte např. kdo to je Chris Evans? Znáte a víte kdo je Sekerník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.