Co je to?
Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Co je Jojo efekt?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jojo efekt

Jojo efekt je spojen s hubnutím a držením různých nevyvážených diet. Nastává po hubnutí, kdy jedinec, který po nějakou dobu držel dietu nebo jinak změnil svůj způsob stravování, dosáhne požadovaného váhového úbytku a vrátí se k původnímu způsobu stravování. Shozená kila se pak rychle vrací a člověk může ještě přibrat.
Pokud začne držet dietu znovu a zas se stravuje jako dříve, celá situace se bude opakovat, proto označení jojo efekt. Jediným řešením je trvalá změna způsobu stravování.


Co je to Jojo efekt? Význam slova, termín, Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jojo efekt? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Jojo efekt je v sekci lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, co znamená, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to Jojo efekt?, informace, názvosloví, co to je, wiki, lékařství, slovo, definice, slovník, synonymum, formulace, termín


Pojem Jojo efekt je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Jojo efekt?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí cílené redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce.
K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování je v tomto případě myšleno nejen množství, ale i kvalita a skladba stravy.

Jiné zdroje informací o pojmu Jojo efekt

Vyhledat výraz Jojo efekt ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jojo efekt ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jojo efekt na Google obrázcích

Najít výraz Jojo efekt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Jojo efekt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jojo efekt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jojo efekt například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice slova Jojo efekt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jojo efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jojo efekt, odpověď na dotaz co je to Jojo efekt?. Víte např. kdo to je Charón? Znáte a víte kdo je Leonhard Euler? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Jojo efekt i v jiné části webu než je kategorie lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Náplast, jojo efekt, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.