Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Co je to Jojo efekt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jojo efekt?

Jojo efekt je spojen s hubnutím a držením různých nevyvážených diet. Nastává po hubnutí, kdy jedinec, který po nějakou dobu držel dietu nebo jinak změnil svůj způsob stravování, dosáhne požadovaného váhového úbytku a vrátí se k původnímu způsobu stravování. Shozená kila se pak rychle vrací a člověk může ještě přibrat.
Pokud začne držet dietu znovu a zas se stravuje jako dříve, celá situace se bude opakovat, proto označení jojo efekt. Jediným řešením je trvalá změna způsobu stravování.


Co je to Jojo efekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jojo efekt s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Jojo efekt patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: synonymum, co to je, popis, lékařství, vysvětlení, odborný výraz, význam, co je to Jojo efekt?, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, definice, význam pojmu, pojem, Jojo efekt, význam slova, co znamená, wiki


Pojem Jojo efekt je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jojo efekt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí cílené redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce.
K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování je v tomto případě myšleno nejen množství, ale i kvalita a skladba stravy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Jojo efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Jojo efekt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Jojo efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jojo efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Jojo efekt ve Wikislovníku

Najít pojem Jojo efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Jojo efekt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Jojo efekt? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jojo efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jojo efekt, odpověď na dotaz co je to Jojo efekt?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Svatý Ivan? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.