Co je to?
Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Co to je Jojo efekt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jojo efekt?

Jojo efekt je spojen s hubnutím a držením různých nevyvážených diet. Nastává po hubnutí, kdy jedinec, který po nějakou dobu držel dietu nebo jinak změnil svůj způsob stravování, dosáhne požadovaného váhového úbytku a vrátí se k původnímu způsobu stravování. Shozená kila se pak rychle vrací a člověk může ještě přibrat.
Pokud začne držet dietu znovu a zas se stravuje jako dříve, celá situace se bude opakovat, proto označení jojo efekt. Jediným řešením je trvalá změna způsobu stravování.


Co je to Jojo efekt? Význam slova, termín, Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Jojo efekt doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jojo efekt se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co je to Jojo efekt?, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, terminologie, formulace, význam pojmu, heslo, Jojo efekt, synonymum, terminus technicus, popis, odborné názvosloví, lexikon, význam, definice, Lékařství


Pojem Jojo efekt je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Jojo efekt píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí cílené redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce.
K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování je v tomto případě myšleno nejen množství, ale i kvalita a skladba stravy.

Jiné informační zdroje o pojmu Jojo efekt

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jojo efekt ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jojo efekt na Google.cz

Hledat videa s názvem Jojo efekt na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jojo efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Jojo efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jojo efekt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jojo efekt například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Jojo efekt? resp. co znamená výraz Jojo efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jojo efekt, odpověď na dotaz co je to Jojo efekt?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Prostitutka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Jojo efekt hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.