Co je to?
Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Co to je Jojo efekt? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jojo efekt

Jojo efekt je spojen s hubnutím a držením různých nevyvážených diet. Nastává po hubnutí, kdy jedinec, který po nějakou dobu držel dietu nebo jinak změnil svůj způsob stravování, dosáhne požadovaného váhového úbytku a vrátí se k původnímu způsobu stravování. Shozená kila se pak rychle vrací a člověk může ještě přibrat.
Pokud začne držet dietu znovu a zas se stravuje jako dříve, celá situace se bude opakovat, proto označení jojo efekt. Jediným řešením je trvalá změna způsobu stravování.


Co je to Jojo efekt? Význam slova, termín, Definice výrazu Jojo efekt. Co znamená odborný pojem Jojo efekt z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jojo efekt se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam, význam slova, vysvětlení, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, Lékařství, co znamená, přesný význam, terminologie, názvosloví, slovo, terminus technicus, co to je, definice pojmu, pojem, wiki, slovník


Pojem Jojo efekt je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jojo efekt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jojo efekt je opětovné zvýšení tělesné hmotnosti po její předchozí cílené redukci. Opětovné přibrání je zpravidla větší, než byla původní redukce.
K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle, resp. okamžitě, vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Nezdravým způsobem stravování je v tomto případě myšleno nejen množství, ale i kvalita a skladba stravy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Jojo efekt na Youtube

Hledat heslo Jojo efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Jojo efekt ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Jojo efekt na Google.cz

Zkusit najít heslo Jojo efekt ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Jojo efekt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jojo efekt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Jojo efekt? resp. jaký je význam pojmu Jojo efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jojo efekt, odpověď na dotaz co je to Jojo efekt?. Víte např. kdo to je Ivo Lukačovič? Znáte a víte kdo je Spisovatel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.