Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Co je Vkladomat?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vkladomat

Obdoba bankomatu, které ale neumožňují jenom vybírat hotové peníze jako ze standardních bankomatů, ale také do nich peníze vkládat. Přijímají hotové peníze, které tak můžete podle potřeby vložit přímo na svůj účet. Popisovaným postupem můžete ušetřit poplatky za vkládání peněz na pobočce. Vkladomatem můžete uložit peníze kdykoliv, nemusíte čekat, až bude mít pobočka banky otevřeno. Jediné, co potřebujete k uložení peněz, je mít u sebe svoji platební kartu. Dokazujete tak, že účet patří skutečně vám a vkladomat ho tak identifikuje. Obvykle se dá vložit najednou maximálně 300 000 Kč. Pokud jde o minimální vklad, vkladomaty přijímají papírové bankovky, takže jde o 100 Kč. Při přijímání peněz vkladomat zkontroluje, zda jsou bankovky pravé a sečte jejich celkovou hodnotu. Každou bankovku skenuje z obou stran, nemůže se proto stát, že by je všechny nezachytil. Pokud by bankovky z nějakých důvodů nerozpoznal, vrátí vám je Totéž se stane, pokud by se mezi vkládané bankovky připletl třeba papír. Samozřejmě po provedení transakce dostanete tištěné potvrzení o vkladu na svůj účet. To je třeba si ponechat, pokud by došlo k problémům, jde o důkaz, že vklad proběhl. Obvykle vkladomaty bank dovolují vložit hotovost na účet pouze svým klientů, ale některé to umožňují i ostatním klientům, kteří mají účty u jiných bank. Vkladomat identifikujete na první pohled, a to díky velkému otvoru, do něhož se hotovost vkládá. Klasické bankomaty mají pouze menší dvířka pro výdej peněz.


Co je to Vkladomat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Vkladomat doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Vkladomat se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, přesný význam, co to je, bankovnictví, co znamená, definice pojmu, význam, informace, odborné názvosloví, Vkladomat, heslo, slovo, slovník, význam slova, vysvětlení, lexikon, wiki, přesný výraz


Pojem Vkladomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vkladomat? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vkladomat je speciální druh bankomatu, který kromě běžných služeb poskytovaných bankomatem nabízí vklad hotovosti, nebo jde o jednoúčelové zařízení určené k převodu hotových peněz na bankovní účet. Starší typy vkladomatů nejsou vybaveny čtecím zařízením pro rozpoznávání bankovek, peníze jsou vkládány do obálky a přepočítány pracovníkem obsluhujícím vkladomat a až poté jsou připsány na účet. Novější vkladomaty rozpoznají bankovky automaticky a peníze jsou připsány na účet buď okamžitě, nebo ve lhůtách platebního styku. Bankomaty většinou pracují pouze s bankovkami a s domácí měnou příslušného státu.
Vkladomaty v České republice jsou málo rozšířené. Službu nabízí ve všech svých bankomatech UniCredit Bank; další banky (Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank) službu prozatím provozují v řádu jednotek kusů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Vkladomat na Youtube

Vyhledat termín Vkladomat na Google.cz

Najít pojem Vkladomat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Vkladomat ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Vkladomat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Vkladomat ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladomat například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Vkladomat? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vkladomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladomat, odpověď na dotaz co je to Vkladomat?. Víte např. kdo to je Theodore Roosevelt? Znáte a víte kdo je Ara Malikian? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Vkladomat i v jiné sekci než je kategorie bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, banka, vkladomat, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?