Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Co to je Vkladomat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vkladomat

Obdoba bankomatu, které ale neumožňují jenom vybírat hotové peníze jako ze standardních bankomatů, ale také do nich peníze vkládat. Přijímají hotové peníze, které tak můžete podle potřeby vložit přímo na svůj účet. Popisovaným postupem můžete ušetřit poplatky za vkládání peněz na pobočce. Vkladomatem můžete uložit peníze kdykoliv, nemusíte čekat, až bude mít pobočka banky otevřeno. Jediné, co potřebujete k uložení peněz, je mít u sebe svoji platební kartu. Dokazujete tak, že účet patří skutečně vám a vkladomat ho tak identifikuje. Obvykle se dá vložit najednou maximálně 300 000 Kč. Pokud jde o minimální vklad, vkladomaty přijímají papírové bankovky, takže jde o 100 Kč. Při přijímání peněz vkladomat zkontroluje, zda jsou bankovky pravé a sečte jejich celkovou hodnotu. Každou bankovku skenuje z obou stran, nemůže se proto stát, že by je všechny nezachytil. Pokud by bankovky z nějakých důvodů nerozpoznal, vrátí vám je Totéž se stane, pokud by se mezi vkládané bankovky připletl třeba papír. Samozřejmě po provedení transakce dostanete tištěné potvrzení o vkladu na svůj účet. To je třeba si ponechat, pokud by došlo k problémům, jde o důkaz, že vklad proběhl. Obvykle vkladomaty bank dovolují vložit hotovost na účet pouze svým klientů, ale některé to umožňují i ostatním klientům, kteří mají účty u jiných bank. Vkladomat identifikujete na první pohled, a to díky velkému otvoru, do něhož se hotovost vkládá. Klasické bankomaty mají pouze menší dvířka pro výdej peněz.


Odborný termín, výraz, slovo Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Vkladomat s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vkladomat patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, terminus technicus, co je to Vkladomat?, formulace, slovo, vysvětlení, definice pojmu, Bankovnictví, termín, odborný výraz, heslo, Vkladomat, popis, co to je, definice, význam slova, lexikon


Pojem Vkladomat je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Vkladomat

Hledat termín Vkladomat ve Wikipedii

Najít pojem Vkladomat na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vkladomat ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vkladomat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Vkladomat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Vkladomat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladomat například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Vkladomat? resp. co označuje slovo Vkladomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladomat, odpověď na dotaz co je to Vkladomat?. Víte např. kdo to je Kunda? Znáte a víte kdo je Štěpán Cháb? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?