Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Co to je Vkladomat? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vkladomat?

Obdoba bankomatu, které ale neumožňují jenom vybírat hotové peníze jako ze standardních bankomatů, ale také do nich peníze vkládat. Přijímají hotové peníze, které tak můžete podle potřeby vložit přímo na svůj účet. Popisovaným postupem můžete ušetřit poplatky za vkládání peněz na pobočce. Vkladomatem můžete uložit peníze kdykoliv, nemusíte čekat, až bude mít pobočka banky otevřeno. Jediné, co potřebujete k uložení peněz, je mít u sebe svoji platební kartu. Dokazujete tak, že účet patří skutečně vám a vkladomat ho tak identifikuje. Obvykle se dá vložit najednou maximálně 300 000 Kč. Pokud jde o minimální vklad, vkladomaty přijímají papírové bankovky, takže jde o 100 Kč. Při přijímání peněz vkladomat zkontroluje, zda jsou bankovky pravé a sečte jejich celkovou hodnotu. Každou bankovku skenuje z obou stran, nemůže se proto stát, že by je všechny nezachytil. Pokud by bankovky z nějakých důvodů nerozpoznal, vrátí vám je Totéž se stane, pokud by se mezi vkládané bankovky připletl třeba papír. Samozřejmě po provedení transakce dostanete tištěné potvrzení o vkladu na svůj účet. To je třeba si ponechat, pokud by došlo k problémům, jde o důkaz, že vklad proběhl. Obvykle vkladomaty bank dovolují vložit hotovost na účet pouze svým klientů, ale některé to umožňují i ostatním klientům, kteří mají účty u jiných bank. Vkladomat identifikujete na první pohled, a to díky velkému otvoru, do něhož se hotovost vkládá. Klasické bankomaty mají pouze menší dvířka pro výdej peněz.


Odborný termín, výraz, slovo Vkladomat. Co znamená pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vkladomat s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vkladomat je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, slovo, názvosloví, Vkladomat, odborné názvosloví, pojem, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, wiki, význam pojmu, co to je, formulace, termín, co znamená, popis, definice, význam


Pojem Vkladomat je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Vkladomat na Google.cz

Zkusit najít pojem Vkladomat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Vkladomat ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vkladomat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Vkladomat ve Wikislovníku

Vyhledat termín Vkladomat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladomat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vkladomat? resp. jaká je definice termínu Vkladomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladomat, odpověď na dotaz co je to Vkladomat?. Víte např. kdo to je Nemrtvý? Znáte a víte kdo je Mamlas? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?