Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vkladomat. Co znamená odborný pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Co je to Vkladomat? Význam slova

Co znamená termín Vkladomat? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Obdoba bankomatu, které ale neumožňují jenom vybírat hotové peníze jako ze standardních bankomatů, ale také do nich peníze vkládat. Přijímají hotové peníze, které tak můžete podle potřeby vložit přímo na svůj účet. Popisovaným postupem můžete ušetřit poplatky za vkládání peněz na pobočce. Vkladomatem můžete uložit peníze kdykoliv, nemusíte čekat, až bude mít pobočka banky otevřeno. Jediné, co potřebujete k uložení peněz, je mít u sebe svoji platební kartu. Dokazujete tak, že účet patří skutečně vám a vkladomat ho tak identifikuje. Obvykle se dá vložit najednou maximálně 300 000 Kč. Pokud jde o minimální vklad, vkladomaty přijímají papírové bankovky, takže jde o 100 Kč. Při přijímání peněz vkladomat zkontroluje, zda jsou bankovky pravé a sečte jejich celkovou hodnotu. Každou bankovku skenuje z obou stran, nemůže se proto stát, že by je všechny nezachytil. Pokud by bankovky z nějakých důvodů nerozpoznal, vrátí vám je Totéž se stane, pokud by se mezi vkládané bankovky připletl třeba papír. Samozřejmě po provedení transakce dostanete tištěné potvrzení o vkladu na svůj účet. To je třeba si ponechat, pokud by došlo k problémům, jde o důkaz, že vklad proběhl. Obvykle vkladomaty bank dovolují vložit hotovost na účet pouze svým klientů, ale některé to umožňují i ostatním klientům, kteří mají účty u jiných bank. Vkladomat identifikujete na první pohled, a to díky velkému otvoru, do něhož se hotovost vkládá. Klasické bankomaty mají pouze menší dvířka pro výdej peněz.


Co je to Vkladomat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vkladomat. Co znamená odborný pojem Vkladomat z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Vkladomat je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: termín, formulace, význam pojmu, terminus technicus, bankovnictví, popis, synonymum, přesný význam, definice, terminologie, odborné názvosloví, co to je, Vkladomat, informace, význam slova, názvosloví, co znamená, odborný výraz


Pojem Vkladomat je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vkladomat?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vkladomat je speciální druh bankomatu, který kromě běžných služeb poskytovaných bankomatem nabízí vklad hotovosti, nebo jde o jednoúčelové zařízení určené k převodu hotových peněz na bankovní účet. Starší typy vkladomatů nejsou vybaveny čtecím zařízením pro rozpoznávání bankovek, peníze jsou vkládány do obálky a přepočítány pracovníkem obsluhujícím vkladomat a až poté jsou připsány na účet. Novější vkladomaty rozpoznají bankovky automaticky a peníze jsou připsány na účet buď okamžitě, nebo ve lhůtách platebního styku. Bankomaty většinou pracují pouze s bankovkami a s domácí měnou příslušného státu.
Vkladomaty v České republice jsou málo rozšířené. Službu nabízí ve všech svých bankomatech UniCredit Bank; další banky (Česká spořitelna, ČSOB, GE Money Bank) službu prozatím provozují v řádu jednotek kusů.

Další informační zdroje

Najít výraz Vkladomat ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vkladomat na Youtube

Zkusit najít pojem Vkladomat ve Wikizdrojích

Najít pojem Vkladomat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Vkladomat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Vkladomat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vkladomat například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Vkladomat? resp. co přesně označuje termín Vkladomat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vkladomat, odpověď na dotaz co je to Vkladomat?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Aleš Ulm? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Vkladomat i jinde než v sekci než v bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?