Co je to?
Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co to je Instinkt? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Instinkt?

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Instinkt patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: popis, pojem, termín, definice pojmu, informace, slovník, odborný výraz, lexikon, slovo, Psychologie, terminus technicus, význam pojmu, Psychologie, wiki, synonymum, význam slova, Instinkt, co je to Instinkt?


Pojem Instinkt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Instinkt? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instinkt ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Instinkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Instinkt ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Instinkt ve Wikizdrojích

Hledat výraz Instinkt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Instinkt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Instinkt? resp. jaký je přesný význam slova Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Sandra Bullock? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.