Co je to?
Definice odborného termínu, slova Instinkt. Co znamená pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co je Instinkt?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Instinkt

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Instinkt. Co znamená pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Instinkt patří do sekce psychologie

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, co je to Instinkt?, odborný výraz, co to je, termín, psychologie, terminologie, co znamená, význam slova, význam pojmu, popis, informace, terminus technicus, psychologie, formulace, Instinkt, definice pojmu


Pojem Instinkt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Instinkt? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Hledejte pojem Instinkt v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Instinkt na Google.cz

Hledat videa s názvem Instinkt na Youtube

Najít heslo Instinkt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Instinkt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Instinkt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Instinkt? resp. jaký je význam slova Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Jan Pivec? Znáte a víte kdo je Kamala Harrisová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Instinkt i jinde než v sekci než v psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, hory meditace, instinkt, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.