Co je to?
Výraz, termín, definice slova Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co je to Instinkt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Instinkt

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Instinkt se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: Instinkt, odborný výraz, formulace, popis, heslo, význam slova, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, psychologie, co to je, lexikon, terminus technicus, přesný výraz, pojem, názvosloví, slovo, přesný význam


Pojem Instinkt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Instinkt? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Instinkt ve vyhledávači Yandex

Najít termín Instinkt na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instinkt ve Wikimedia Commons

Najít heslo Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Instinkt ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Instinkt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Instinkt? resp. co přesně označuje termín Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Kašér? Znáte a víte kdo je Jim Morrison? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.