Co je to?
Výraz, termín, definice slova Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co je to Instinkt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Instinkt?

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Instinkt? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Instinkt se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: wiki, termín, názvosloví, synonymum, co je to Instinkt?, slovo, heslo, co znamená, terminologie, Instinkt, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, slovník, význam slova, význam


Pojem Instinkt je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Instinkt? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Instinkt ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Instinkt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Instinkt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Instinkt ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Instinkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte co to je Instinkt? resp. co znamená Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Hypoteční poradce? Znáte a víte kdo je Lewis Capaldi? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Instinkt v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.