Co je to?
Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co to je Instinkt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Instinkt?

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Instinkt? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Instinkt se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, terminologie, heslo, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, význam slova, Psychologie, wiki, význam, Instinkt, Psychologie, termín, definice pojmu, názvosloví, lexikon, přesný význam


Pojem Instinkt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Instinkt můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instinkt ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Instinkt ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Instinkt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Instinkt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Instinkt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Instinkt? resp. co znamená Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Nymfomanka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.