Co je to?
Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co to je Instinkt? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Instinkt?

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Instinkt můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Instinkt je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: definice, definice pojmu, význam slova, heslo, slovo, Instinkt, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, Psychologie, význam, vysvětlení, lexikon, formulace, wiki, názvosloví, co je to Instinkt?


Pojem Instinkt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Instinkt? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instinkt ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Instinkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Instinkt na Youtube

Zkusit najít termín Instinkt ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Instinkt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Instinkt? resp. jaký je význam pojmu Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Antonio Banderas? Znáte a víte kdo je Intelektuál? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.