Co je to?
Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Co to je Instinkt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Instinkt?

Instinkt je pojmenování pro takové chování, které se nedá naučit ani získat zkušenostmi. Jeho základem je nutkání něco udělat vždy stejně nebo podobně a přitom účelně. Pomocí instinktu lze často i předem tušit něco, co se později skutečně stane.
Instinkt je vrozený, proto se takovému způsobu chování nemusejí mláďata učit. Určité úkony vykonávají automaticky, vždy stejně a s velmi dobrým výsledkem.


Co je to Instinkt? Význam slova, termín, Definice výrazu Instinkt. Co znamená odborný pojem Instinkt z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Instinkt) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Instinkt patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, význam, názvosloví, termín, wiki, vysvětlení, Psychologie, přesný výraz, popis, co je to Instinkt?, definice pojmu, synonymum, terminologie, Instinkt, informace, formulace, co to je


Pojem Instinkt je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Instinkt?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Instinkt (z lat. instinguo, instinctus, pobídnout, podnítit) je stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. V přeneseném smyslu schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Jiné informační zdroje o pojmu Instinkt

Zkusit najít termín Instinkt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Instinkt na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Instinkt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Instinkt ve Wikizdrojích

Najít heslo Instinkt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Instinkt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Instinkt například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Instinkt? resp. jaký je význam pojmu Instinkt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Instinkt, odpověď na dotaz co je to Instinkt?. Víte např. kdo to je Premiér? Znáte a víte kdo je Kněz? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.