Co je to?
Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Co je to Satira? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Satira

Satira se používá pro označení uměleckého útvaru, který kritizuje negativní jevy a nedostatky použitím komiky, karikatury, ironie nebo sarkasmu. Je velmi často využívaná v literatuře – například v aforismech, parodiích, komediích, fraškách epigramech a dalších dílech.
Satira se zrodila v antickém Římě a již tehdy sloužila ke kritice společenských problémů. Často je možné setkat se se satirou v realistických dílech, velmi známými autory jsou např. K. H. Borovský, J. Hašek, Josef Škvorecký a další.


Co je to Satira? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Satira s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Satira se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: slovník, heslo, co je to Satira?, význam, synonymum, pojem, co znamená, odborný výraz, lexikon, terminus technicus, co to je, wiki, terminologie, přesný význam, význam slova, Satira, popis, informace


Pojem Satira je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Satira?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Satira (z lat. (lanx) satura – všehochuť) je označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Spisovatelé se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Satira ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Satira ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satira ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Satira na Youtube

Najít heslo Satira ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Satira ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Satira například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Satira? resp. co přesně znamená slovo Satira? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satira, odpověď na dotaz co je to Satira?. Víte např. kdo to je Pavel Hubáček? Znáte a víte kdo je Léčitel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.