Co je to?
Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Co je to Satira? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Satira?

Satira se používá pro označení uměleckého útvaru, který kritizuje negativní jevy a nedostatky použitím komiky, karikatury, ironie nebo sarkasmu. Je velmi často využívaná v literatuře – například v aforismech, parodiích, komediích, fraškách epigramech a dalších dílech.
Satira se zrodila v antickém Římě a již tehdy sloužila ke kritice společenských problémů. Často je možné setkat se se satirou v realistických dílech, velmi známými autory jsou např. K. H. Borovský, J. Hašek, Josef Škvorecký a další.


Co je to Satira? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Satira patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: Literatura, formulace, wiki, Satira, význam pojmu, informace, význam, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, slovník, popis, co to je, definice, lexikon, přesný význam, co znamená, termín


Pojem Satira je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Satira?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Satira (z lat. (lanx) satura – všehochuť) je označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Spisovatelé se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě.

Více informací o pojmu Satira lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Satira ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Satira ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Satira na Youtube

Hledat výraz Satira ve vyhledávači Yandex

Najít termín Satira ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Satira ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Satira například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Satira? resp. co označuje slovo Satira? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satira, odpověď na dotaz co je to Satira?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Špión? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Satira i v jiných kategoriích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.