Co je to?
Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Co je to Satira? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Satira?

Satira se používá pro označení uměleckého útvaru, který kritizuje negativní jevy a nedostatky použitím komiky, karikatury, ironie nebo sarkasmu. Je velmi často využívaná v literatuře – například v aforismech, parodiích, komediích, fraškách epigramech a dalších dílech.
Satira se zrodila v antickém Římě a již tehdy sloužila ke kritice společenských problémů. Často je možné setkat se se satirou v realistických dílech, velmi známými autory jsou např. K. H. Borovský, J. Hašek, Josef Škvorecký a další.


Co je to Satira? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Satira. Co znamená pojem Satira z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Satira? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Satira se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, význam, slovník, význam slova, co to je, formulace, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, co znamená, co je to Satira?, význam pojmu, termín, odborné názvosloví, Literatura, informace, heslo, názvosloví


Pojem Satira je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Satira? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satira (z lat. (lanx) satura – všehochuť) je označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Spisovatelé se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem Satira ve Wikislovníku

Najít slovo Satira ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Satira ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Satira ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Satira ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Satira ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Satira například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Satira? resp. jaký je přesný význam slova Satira? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satira, odpověď na dotaz co je to Satira?. Víte např. kdo to je Programátor? Znáte a víte kdo je Flákač? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.