Co je to?
Definice výrazu Satira. Co znamená odborný pojem Satira z kategorie Literatura?

Co je Satira? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Satira?

Satira se používá pro označení uměleckého útvaru, který kritizuje negativní jevy a nedostatky použitím komiky, karikatury, ironie nebo sarkasmu. Je velmi často využívaná v literatuře – například v aforismech, parodiích, komediích, fraškách epigramech a dalších dílech.
Satira se zrodila v antickém Římě a již tehdy sloužila ke kritice společenských problémů. Často je možné setkat se se satirou v realistických dílech, velmi známými autory jsou např. K. H. Borovský, J. Hašek, Josef Škvorecký a další.


Co je to Satira? Význam slova, termín, Definice výrazu Satira. Co znamená odborný pojem Satira z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Satira můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Satira je v sekci literatura

Klíčová slova: odborný výraz, význam, názvosloví, co to je, Satira, formulace, wiki, pojem, přesný význam, co je to Satira?, popis, informace, termín, terminologie, význam slova, literatura, synonymum, vysvětlení


Pojem Satira je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Satira?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Satira (z lat. (lanx) satura – všehochuť) je označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Spisovatelé se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Satira na Youtube

Zkusit najít frázi Satira na Google.cz

Najít výraz Satira ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Satira ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Satira ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Satira ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Satira například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Satira? resp. co přesně znamená slovo Satira? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Satira, odpověď na dotaz co je to Satira?. Víte např. kdo to je Vladimír Kořen? Znáte a víte kdo je Vtipálek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Satira i v jiné sekci než v literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.