Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tunelování. Co znamená odborný pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co je to Tunelování? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tunelování?

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tunelování. Co znamená odborný pojem Tunelování z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tunelování s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Tunelování se nachází v sekci právo

Klíčová slova: formulace, názvosloví, synonymum, co to je, terminologie, přesný výraz, slovo, přesný význam, terminus technicus, právo, význam, lexikon, informace, popis, vysvětlení, termín, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Tunelování je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tunelování? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Tunelování ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tunelování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Tunelování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Tunelování ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tunelování ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tunelování na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tunelování? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Blake Shelton? Znáte a víte kdo je Adam Hložek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.