Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co to je Tunelování? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tunelování?

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Tunelování se nachází v sekci právo

Klíčová slova: popis, právo, přesný význam, slovník, formulace, přesný výraz, význam slova, co to je, co znamená, Tunelování, pojem, terminologie, definice, lexikon, co je to Tunelování?, slovo, wiki, odborné názvosloví


Pojem Tunelování je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tunelování můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Tunelování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Tunelování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tunelování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tunelování ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Tunelování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tunelování ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Tunelování? resp. jaký je přesný význam slova Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Sergej Prokofjev? Znáte a víte kdo je Nick Cave? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.