Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co je to Tunelování? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tunelování?

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tunelování s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tunelování patří do kategorie Právo

Klíčová slova: synonymum, Právo, význam pojmu, pojem, co je to Tunelování?, Tunelování, lexikon, slovo, definice, terminologie, co to je, odborný výraz, přesný význam, co znamená, vysvětlení, význam slova, Právo, význam


Pojem Tunelování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tunelování píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Tunelování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Tunelování na Google.cz

Vyhledat termín Tunelování ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Tunelování ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tunelování ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tunelování ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tunelování? resp. co se skrývá pod slovem Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Alexandra Udženija? Znáte a víte kdo je Tunelář? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.