Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tunelování. Co znamená odborný pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co je Tunelování?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Tunelování

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tunelování. Co znamená odborný pojem Tunelování z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tunelování? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Tunelování je v kategorii právo

Klíčová slova: termín, synonymum, právo, definice, význam slova, právo, odborný výraz, co je to Tunelování?, definice pojmu, slovo, informace, názvosloví, lexikon, vysvětlení, pojem, wiki, co to je, terminus technicus


Pojem Tunelování je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tunelování? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Tunelování ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tunelování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Tunelování na Google obrázcích

Vyhledat výraz Tunelování ve Wikizdrojích

Hledat pojem Tunelování ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Tunelování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Tunelování? resp. co přesně označuje termín Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Alexander Bárta? Znáte a víte kdo je Josef Laufer? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.