Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co je to Tunelování? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Tunelování?

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Tunelování sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tunelování je v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, Právo, synonymum, formulace, Právo, definice pojmu, lexikon, co znamená, co je to Tunelování?, wiki, termín, pojem, popis, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, heslo, terminologie


Pojem Tunelování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Tunelování dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Pro další informace o termínu Tunelování zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Tunelování ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Tunelování na Youtube

Hledat pojem Tunelování ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Tunelování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Tunelování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Tunelování ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Tunelování? resp. co se skrývá pod slovem Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Mluvčí? Znáte a víte kdo je Budovatel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Tunelování i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.