Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Co je to Tunelování? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tunelování

Tunelování je relativně nový termín v oblasti financí. Užívá se především pro označení většího finančního podvodu, kdy vedení firmy odčerpává finance do jiných podniků, které členové vedení vlastní prostřednictvím dalších osob.
Slovo tunelování vděčí za svůj vznik nedokonalému právnímu prostředí v ČR v 90.letech 20.století. Postupně se rozšířilo i do jiných jazyků.


Co je to Tunelování? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tunelování. Co znamená pojem Tunelování z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tunelování doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tunelování se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: popis, přesný význam, formulace, slovo, definice pojmu, termín, heslo, pojem, přesný výraz, Právo, význam, co je to Tunelování?, terminologie, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, význam slova


Pojem Tunelování je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tunelování? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tunelování je termín užívaný běžně pro rozsáhlý finanční podvod, při kterém management z firmy ve velkém odčerpá její finanční prostředky do jiných firem managementem zpravidla vlastněných ((nastrčenými) spřátelenými osobami). Toto odčerpávání prostředků většinou ovšem není přímé (šlo by o často příliš velké riziko), ale např. prostřednictvím pro tunelovanou firmu výrazně nevýhodných obchodů.

Pro více informací o heslu Tunelování zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tunelování ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Tunelování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Tunelování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Tunelování ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Tunelování ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Tunelování ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tunelování například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tunelování? resp. jaký je význam slova Tunelování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tunelování, odpověď na dotaz co je to Tunelování?. Víte např. kdo to je Vrátný? Znáte a víte kdo je Heraldik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Tunelování hledat i v jiných kategoriích (než Právo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.