Co je to?
Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Domicil

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Domicil) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Domicil patří do kategorie právo

Klíčová slova: informace, co to je, význam slova, Domicil, odborné názvosloví, definice, slovo, význam pojmu, právo, odborný výraz, slovník, synonymum, přesný výraz, význam, přesný význam, heslo, formulace, definice pojmu


Pojem Domicil je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Domicil? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Domicil na Google.cz

Zkusit najít frázi Domicil ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Domicil ve Wikislovníku

Hledat výraz Domicil ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Domicil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Domicil? resp. co znamená výraz Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Domicil i v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.