Co je to?
Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Domicil s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Domicil je v kategorii právo

Klíčová slova: synonymum, význam slova, význam pojmu, definice, právo, definice pojmu, Domicil, heslo, slovo, terminus technicus, vysvětlení, popis, odborný výraz, co je to Domicil?, odborné názvosloví, slovník, co to je, názvosloví


Pojem Domicil je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Domicil? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Domicil ve Wikislovníku

Najít heslo Domicil ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Domicil ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Domicil na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Domicil na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Domicil? resp. jaká je definice slova Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Olga Richterová? Znáte a víte kdo je Kapsář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.