Co je to?
Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Domicil? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Domicil je v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, definice, co znamená, lexikon, co je to Domicil?, popis, pojem, slovník, slovo, přesný výraz, Domicil, synonymum, formulace, význam, definice pojmu, význam slova, Právo, termín


Pojem Domicil je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Domicil píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Domicil ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Domicil ve Wikislovníku

Hledat slovo Domicil ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Domicil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Domicil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Domicil ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Domicil? resp. jaký je přesný význam slova Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Cizinec? Znáte a víte kdo je Terorista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Domicil hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.