Co je to?
Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Domicil je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, slovo, formulace, definice pojmu, význam, Domicil, pojem, Právo, informace, co znamená, terminus technicus, význam slova, přesný význam, wiki, co to je, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Domicil je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Domicil dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Domicil ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Domicil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Domicil ve Wikizdrojích

Hledat heslo Domicil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Domicil ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Domicil ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Domicil? resp. jaká je definice termínu Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Jiří Pospíšil? Znáte a víte kdo je Velezrádce? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.