Co je to?
Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Domicil s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Domicil se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: přesný význam, slovo, definice, popis, pojem, přesný výraz, definice pojmu, wiki, informace, význam slova, Právo, formulace, co je to Domicil?, Právo, terminologie, heslo, termín, vysvětlení


Pojem Domicil je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Domicil?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Domicil ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Domicil ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Domicil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Domicil ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Domicil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Domicil? resp. co znamená Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Terorista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.