Co je to?
Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Domicil

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Domicil? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Domicil patří do sekce právo

Klíčová slova: význam pojmu, význam, terminologie, co to je, odborný výraz, co znamená, právo, informace, pojem, terminus technicus, Domicil, termín, synonymum, formulace, co je to Domicil?, vysvětlení, právo, slovo


Pojem Domicil je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Domicil? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Další zdroje informací o slovu Domicil

Najít slovo Domicil ve Wikislovníku

Hledat výraz Domicil na Google.cz

Najít výraz Domicil ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Domicil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Domicil ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Domicil? resp. jaký je přesný význam slova Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Zita Senková? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.