Co je to?
Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je to Domicil? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Domicil. Co znamená pojem Domicil z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Domicil je v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, informace, termín, odborné názvosloví, co je to Domicil?, význam pojmu, pojem, co to je, přesný výraz, wiki, odborný výraz, synonymum, terminologie, slovo, Právo, přesný význam, význam, terminus technicus


Pojem Domicil je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Domicil dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Více informací o slovu Domicil doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Domicil ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Domicil ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Domicil ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Domicil na Youtube

Najít termín Domicil ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Domicil? resp. co se přesně ukrývá za slovem Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Manažer kvality? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.