Co je to?
Definice výrazu Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Co je Domicil? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Domicil?

Domicil byl dříve považován za velmi důležitý údaj o člověku. Slovo domicil znamená v obecném významu místo stálého pobytu, bydliště fyzické osoby, popř. sídlo právnické osoby nebo trvalé bydliště osoby v jistém státě.
Právní význam pojmu domicil určuje, na kterém místě bude směnka splatná – pokud místo není stejné jako místo vydání směnky. Může znamenat i umístění platebního místa u další, třetí osoby. Setkat se je možno i s výrazem daňový domicil, ten určuje vztah daňového subjektu ke státu a měl by zamezit dvojímu zdanění.


Co je to Domicil? Význam slova, termín, Definice výrazu Domicil. Co znamená odborný pojem Domicil z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Domicil můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Domicil je v sekci právo

Klíčová slova: wiki, co je to Domicil?, co to je, význam pojmu, synonymum, co znamená, formulace, názvosloví, slovo, právo, definice, lexikon, význam, heslo, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam


Pojem Domicil je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Domicil? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Domicil (z lat. domicilium, od domi colium, bydlení v domě) znamená obecně bydliště, místo stálého pobytu fyzické osoby nebo sídlo právnické osoby, případně trvalé bydliště osoby v určitém státě. Ve starších společnostech byl domicil důležitým údajem o každém člověku, s rostoucí mobilitou ztrácel na významu.

Jiné informační zdroje o pojmu Domicil

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Domicil ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Domicil ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Domicil ve Wikizdrojích

Hledat výraz Domicil na Google.cz

Vyhledat heslo Domicil ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Domicil na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Domicil například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Domicil? resp. jaký je význam pojmu Domicil? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Domicil, odpověď na dotaz co je to Domicil?. Víte např. kdo to je Hampejznice? Znáte a víte kdo je Kapsář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.