Co je to?
Výraz, termín, definice slova Offshore. Co znamená odborný pojem Offshore z kategorie Účetnictví?

Co je to Offshore? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Offshore

Offshore je název vzniklý ze dvou anglických slov, tedy off – mimo a shore – pobřeží či břeh. Jde o takový způsob podnikání, kdy se založí obchodní společnost jinde než ve státu, ve kterém podniká (čili mimo pobřeží nebo břehy státu). Registrace je provedena v zahraničí. Definice říká také, že jde způsob podnikání, při kterém jsou zakládány obchodní společnosti v daňových rájích, tedy v takových zemích, kde jsou zaručeny právní jistoty a současně nízké zatížení daněmi. Lze tak značně ušetřit nejen náklady na daně, ale také na administrativu a další.
Jde také o výhodné propojení se státem, kdy jsou lepší vztahy se zemí, kde je firma založena, a se zemí, kam je zboží dodáváno, než s mateřskou zemí zakladatele. Daně z příjmu se zde neplatí vůbec nebo jsou zcela minimální, investiční majetek bývá osvobozen od cla. Offshore společnosti však musí splnit určité podmínky, kapitál musí držet cizí státní příslušníci a podnikání musí probíhat v jiné zemi, finance nesmějí pocházet z tuzemska. Offshore země tak chtějí získat vyšší hospodářský a finanční význam.


Co je to Offshore? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Offshore. Co znamená odborný pojem Offshore z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Offshore s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Offshore se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: pojem, co znamená, terminus technicus, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, význam slova, synonymum, přesný význam, wiki, odborný výraz, formulace, informace, názvosloví, význam, Účetnictví, definice


Pojem Offshore je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Offshore na Google.cz

Hledat termín Offshore ve Wikislovníku

Hledat pojem Offshore ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Offshore ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Offshore na Youtube

Vyhledat termín Offshore ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Offshore například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Offshore? resp. co se přesně ukrývá za slovem Offshore? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Offshore, odpověď na dotaz co je to Offshore?. Víte např. kdo to je Kim Basinger? Znáte a víte kdo je Páže? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Offshore v jiné sekci než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.