Co je to?
Definice odborného termínu, slova Spořicí účet. Co znamená pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Spořicí účet? Význam slova

Co znamená termín Spořicí účet? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Spořicí účet je bankovní účet určený k ukládání volných financí a k tvorbě finanční rezervy. Peníze na spořicím účtu jsou obvykle úročeny vyšší úrokovou sazbou než na běžném účtu, což je hlavní výhoda tohoto typu produktu. Jednotlivé banky a družstevní záložny přistupují k tomuto produktu značně rozdílně. Peníze z většiny spořících účtů lze kdykoliv vybrat, u některých účtů je však nutné dodržet výpovědní lhůtu (jedná se tak spíše o termínovaný vklad). Vedení účtu bývá zdarma, samozřejmostí je přístup k účtu pomocí internetového nebo telefonického bankovnictví. Některé účty umožňují poslat, resp. vybrat peníze jen z vlastního běžného účtu, jiné umožňují příjímání a odesílání plateb do/z jiných bank bez omezení. Úročení často bývá pásmové - část jistiny se úročí vyšší sazbou, část přesahující limit sazbou nižší (např. částka do 250 000 Kč se úročí 1 %, vyšší 0,1 %). Pro vyšší sazbu je někdy nutné splnit další podmínku - například provést v daném měsíci několik plateb kartou u obchodníka; mít na běžném účtu pravidelný příjem; nebo neprovést žádnou odchozí platbu v daném období.


Co je to Spořicí účet? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Spořicí účet. Co znamená pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Spořicí účet sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Spořicí účet patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, heslo, co je to Spořicí účet?, wiki, termín, přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, slovo, popis, slovník, terminologie, odborný výraz, synonymum, pojem, Bankovnictví, informace


Pojem Spořicí účet je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Spořicí účet?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spořicí účet je bankovní účet. Jeho hlavním účelem je shromažďování finančních prostředků, které klient pomocí svého spoření poskytuje bance. Odměnou za omezené možnosti využití vložených prostředků banka poskytuje vyšší úročení než u běžných účtů.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spořicí účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Spořicí účet ve vyhledávači Yandex

Najít termín Spořicí účet ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Spořicí účet na Youtube

Najít výraz Spořicí účet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Spořicí účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spořicí účet například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Spořicí účet? resp. co znamená Spořicí účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spořicí účet, odpověď na dotaz co je to Spořicí účet?. Víte např. kdo to je Ivo Jahelka? Znáte a víte kdo je Čecháček? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spořicí účet v jiné sekci než Bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.