Co je to?
Definice výrazu Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Co je Spořicí účet? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Spořicí účet?

Spořicí účet je bankovní účet určený k ukládání volných financí a k tvorbě finanční rezervy. Peníze na spořicím účtu jsou obvykle úročeny vyšší úrokovou sazbou než na běžném účtu, což je hlavní výhoda tohoto typu produktu. Jednotlivé banky a družstevní záložny přistupují k tomuto produktu značně rozdílně. Peníze z většiny spořících účtů lze kdykoliv vybrat, u některých účtů je však nutné dodržet výpovědní lhůtu (jedná se tak spíše o termínovaný vklad). Vedení účtu bývá zdarma, samozřejmostí je přístup k účtu pomocí internetového nebo telefonického bankovnictví. Některé účty umožňují poslat, resp. vybrat peníze jen z vlastního běžného účtu, jiné umožňují příjímání a odesílání plateb do/z jiných bank bez omezení. Úročení často bývá pásmové - část jistiny se úročí vyšší sazbou, část přesahující limit sazbou nižší (např. částka do 250 000 Kč se úročí 1 %, vyšší 0,1 %). Pro vyšší sazbu je někdy nutné splnit další podmínku - například provést v daném měsíci několik plateb kartou u obchodníka; mít na běžném účtu pravidelný příjem; nebo neprovést žádnou odchozí platbu v daném období.


Co je to Spořicí účet? Význam slova, termín, Definice výrazu Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Spořicí účet můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Spořicí účet je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: význam pojmu, význam, terminus technicus, pojem, bankovnictví, definice, terminologie, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, lexikon, co znamená, synonymum, bankovnictví, názvosloví, vysvětlení, termín, popis


Pojem Spořicí účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Spořicí účet?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Spořicí účet je bankovní účet. Jeho hlavním účelem je shromažďování finančních prostředků, které klient pomocí svého spoření poskytuje bance. Odměnou za omezené možnosti využití vložených prostředků banka poskytuje vyšší úročení než u běžných účtů.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Spořicí účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Spořicí účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Spořicí účet na Youtube

Vyhledat pojem Spořicí účet ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Spořicí účet ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Spořicí účet ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Spořicí účet například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Spořicí účet? resp. jaký je přesný význam slova Spořicí účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spořicí účet, odpověď na dotaz co je to Spořicí účet?. Víte např. kdo to je Gerontofil? Znáte a víte kdo je Hermann Maier? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.