Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Spořicí účet? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Spořicí účet?

Spořicí účet je bankovní účet určený k ukládání volných financí a k tvorbě finanční rezervy. Peníze na spořicím účtu jsou obvykle úročeny vyšší úrokovou sazbou než na běžném účtu, což je hlavní výhoda tohoto typu produktu. Jednotlivé banky a družstevní záložny přistupují k tomuto produktu značně rozdílně. Peníze z většiny spořících účtů lze kdykoliv vybrat, u některých účtů je však nutné dodržet výpovědní lhůtu (jedná se tak spíše o termínovaný vklad). Vedení účtu bývá zdarma, samozřejmostí je přístup k účtu pomocí internetového nebo telefonického bankovnictví. Některé účty umožňují poslat, resp. vybrat peníze jen z vlastního běžného účtu, jiné umožňují příjímání a odesílání plateb do/z jiných bank bez omezení. Úročení často bývá pásmové - část jistiny se úročí vyšší sazbou, část přesahující limit sazbou nižší (např. částka do 250 000 Kč se úročí 1 %, vyšší 0,1 %). Pro vyšší sazbu je někdy nutné splnit další podmínku - například provést v daném měsíci několik plateb kartou u obchodníka; mít na běžném účtu pravidelný příjem; nebo neprovést žádnou odchozí platbu v daném období.


Co je to Spořicí účet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Spořicí účet? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Spořicí účet je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: co to je, synonymum, termín, odborný výraz, Spořicí účet, názvosloví, lexikon, význam, co znamená, slovo, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, formulace, co je to Spořicí účet?


Pojem Spořicí účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Spořicí účet můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spořicí účet je bankovní účet. Jeho hlavním účelem je shromažďování finančních prostředků, které klient pomocí svého spoření poskytuje bance. Odměnou za omezené možnosti využití vložených prostředků banka poskytuje vyšší úročení než u běžných účtů.

Hledejte pojem Spořicí účet v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Spořicí účet ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Spořicí účet ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Spořicí účet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Spořicí účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spořicí účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Spořicí účet ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Spořicí účet například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Spořicí účet? resp. jaká je definice slova Spořicí účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spořicí účet, odpověď na dotaz co je to Spořicí účet?. Víte např. kdo to je Jan Vodňanský? Znáte a víte kdo je Kamala Harrisová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.