Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Co je to Spořicí účet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Spořicí účet

Spořicí účet je bankovní účet určený k ukládání volných financí a k tvorbě finanční rezervy. Peníze na spořicím účtu jsou obvykle úročeny vyšší úrokovou sazbou než na běžném účtu, což je hlavní výhoda tohoto typu produktu. Jednotlivé banky a družstevní záložny přistupují k tomuto produktu značně rozdílně. Peníze z většiny spořících účtů lze kdykoliv vybrat, u některých účtů je však nutné dodržet výpovědní lhůtu (jedná se tak spíše o termínovaný vklad). Vedení účtu bývá zdarma, samozřejmostí je přístup k účtu pomocí internetového nebo telefonického bankovnictví. Některé účty umožňují poslat, resp. vybrat peníze jen z vlastního běžného účtu, jiné umožňují příjímání a odesílání plateb do/z jiných bank bez omezení. Úročení často bývá pásmové - část jistiny se úročí vyšší sazbou, část přesahující limit sazbou nižší (např. částka do 250 000 Kč se úročí 1 %, vyšší 0,1 %). Pro vyšší sazbu je někdy nutné splnit další podmínku - například provést v daném měsíci několik plateb kartou u obchodníka; mít na běžném účtu pravidelný příjem; nebo neprovést žádnou odchozí platbu v daném období.


Co je to Spořicí účet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Spořicí účet sdílejte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Spořicí účet je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, co znamená, wiki, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, formulace, popis, pojem, význam slova, bankovnictví, co je to Spořicí účet?, Spořicí účet, co to je, význam, informace, slovo


Pojem Spořicí účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Spořicí účet píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Spořicí účet je bankovní účet. Jeho hlavním účelem je shromažďování finančních prostředků, které klient pomocí svého spoření poskytuje bance. Odměnou za omezené možnosti využití vložených prostředků banka poskytuje vyšší úročení než u běžných účtů.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Spořicí účet ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Spořicí účet ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Spořicí účet ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Spořicí účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Spořicí účet ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Spořicí účet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Spořicí účet například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Spořicí účet? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Spořicí účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spořicí účet, odpověď na dotaz co je to Spořicí účet?. Víte např. kdo to je Hnusák? Znáte a víte kdo je Vladimír Kovář? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.