Co je to?
Definice výrazu, termínu Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Co je Spořicí účet?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Spořicí účet?

Spořicí účet je bankovní účet určený k ukládání volných financí a k tvorbě finanční rezervy. Peníze na spořicím účtu jsou obvykle úročeny vyšší úrokovou sazbou než na běžném účtu, což je hlavní výhoda tohoto typu produktu. Jednotlivé banky a družstevní záložny přistupují k tomuto produktu značně rozdílně. Peníze z většiny spořících účtů lze kdykoliv vybrat, u některých účtů je však nutné dodržet výpovědní lhůtu (jedná se tak spíše o termínovaný vklad). Vedení účtu bývá zdarma, samozřejmostí je přístup k účtu pomocí internetového nebo telefonického bankovnictví. Některé účty umožňují poslat, resp. vybrat peníze jen z vlastního běžného účtu, jiné umožňují příjímání a odesílání plateb do/z jiných bank bez omezení. Úročení často bývá pásmové - část jistiny se úročí vyšší sazbou, část přesahující limit sazbou nižší (např. částka do 250 000 Kč se úročí 1 %, vyšší 0,1 %). Pro vyšší sazbu je někdy nutné splnit další podmínku - například provést v daném měsíci několik plateb kartou u obchodníka; mít na běžném účtu pravidelný příjem; nebo neprovést žádnou odchozí platbu v daném období.


Co je to Spořicí účet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Spořicí účet. Co znamená odborný pojem Spořicí účet z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Spořicí účet je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: Spořicí účet, terminologie, význam slova, bankovnictví, slovník, wiki, odborný výraz, lexikon, co je to Spořicí účet?, heslo, co znamená, synonymum, formulace, odborné názvosloví, přesný význam, popis, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Spořicí účet je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Spořicí účet?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spořicí účet je bankovní účet. Jeho hlavním účelem je shromažďování finančních prostředků, které klient pomocí svého spoření poskytuje bance. Odměnou za omezené možnosti využití vložených prostředků banka poskytuje vyšší úročení než u běžných účtů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spořicí účet ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Spořicí účet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Spořicí účet ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Spořicí účet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Spořicí účet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Spořicí účet ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Spořicí účet například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Spořicí účet? resp. co vlastně znamená slovo Spořicí účet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spořicí účet, odpověď na dotaz co je to Spořicí účet?. Víte např. kdo to je Daniel Anýž? Znáte a víte kdo je Andy Murray? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Spořicí účet v jiné sekci než bankovnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.