Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kóta. Co znamená slovo Kóta z kategorie Matematika?

Co je Kóta?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kóta

V geometrii určení vzdálenosti daného bodu od základny. V podobném významu rozměr součástky znázorněné na technickém výkresu. Přesnou podobu kót na technických výkresech přitom popisují české státní normy a mezinárodní normy ISO. Dále kóta znamená také údaj, který vymezuje absolutní nebo relativní výšku v zeměpise.


Co je to Kóta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kóta. Co znamená slovo Kóta z kategorie Matematika?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kóta patří do kategorie matematika

Klíčová slova: význam pojmu, matematika, definice, popis, slovník, informace, synonymum, terminologie, význam slova, wiki, co znamená, odborný výraz, přesný význam, terminus technicus, přesný výraz, formulace, vysvětlení, termín


Pojem Kóta je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kóta v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Kóta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kóta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kóta ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kóta ve Wikipedii

Najít pojem Kóta na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Kóta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kóta například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teďka již bezesporu víte co znamená Kóta? resp. jaký je význam pojmu Kóta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóta, odpověď na dotaz co je to Kóta?. Víte např. kdo to je Šárka Strachová? Znáte a víte kdo je Podruh? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kóta v jiné sekci než matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?