Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kóta. Co znamená odborný pojem Kóta z kategorie Matematika?

Co je to Kóta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kóta?

V geometrii určení vzdálenosti daného bodu od základny. V podobném významu rozměr součástky znázorněné na technickém výkresu. Přesnou podobu kót na technických výkresech přitom popisují české státní normy a mezinárodní normy ISO. Dále kóta znamená také údaj, který vymezuje absolutní nebo relativní výšku v zeměpise.


Co je to Kóta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kóta. Co znamená odborný pojem Kóta z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kóta? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kóta patří do sekce matematika

Klíčová slova: co je to Kóta?, popis, význam pojmu, přesný význam, informace, Kóta, co znamená, heslo, slovo, wiki, terminologie, slovník, přesný výraz, definice, synonymum, lexikon, odborný výraz, formulace


Pojem Kóta je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Kóta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Kóta ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kóta na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kóta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kóta ve Wikislovníku

Najít termín Kóta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kóta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Kóta? resp. jaký je význam slova Kóta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kóta, odpověď na dotaz co je to Kóta?. Víte např. kdo to je Dulcinea? Znáte a víte kdo je Podruh? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?