Co je to?
Definice odborného termínu, slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Co je SWOT?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu SWOT

Analytická metoda, s jejíž pomocí se identifikují silné a slabé stránky určitého podnikatelského projektu nebo záměru. Pomocí swotu můžeme najít a přesně určit potíže ve fungování firmy a také stanovit další oblasti a možnosti jejího rozvoje. Swot se používá v marketingu a při dlouhodobém plánování vývoje společnosti.


Co je to SWOT? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem SWOT patří do sekce věda

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, heslo, význam, slovo, definice, co to je, popis, terminologie, formulace, co je to SWOT?, SWOT, termín, odborné názvosloví, odborný výraz, lexikon, co znamená, informace


Pojem SWOT je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem SWOT? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SWOT analýza se řadí mezi základní metody strategické analýzy, a to právě z důvodu jejího integrujícího charakteru získaných, sjednocených a vyhodnocených poznatků, ze kterých jsou generovány alternativy strategií dalšího rozvoje organizace.
SWOT je zkratka z anglického originálu, kde S = Strengths (Silné stránky), W = Weaknesses (Slabé stránky), O = Opportunities (Příležitosti), T = Threats (Hrozby). SWOT je tedy zkratkou pro vnitřní silné a slabé stránky organizace a příležitosti a hrozby z vnějšího prostředí organizace.

SWOT analýza

Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay
Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu SWOT

Zkusit najít výraz SWOT ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem SWOT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín SWOT ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SWOT ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi SWOT ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo SWOT na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo SWOT například v Google obrázcích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka již bezesporu víte co je to SWOT? resp. jaký je význam pojmu SWOT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWOT, odpověď na dotaz co je to SWOT?. Víte např. kdo to je Sophia Loren? Znáte a víte kdo je Prorektor? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo SWOT i jinde než v sekci než v věda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?