Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Co je to SWOT? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu SWOT

Analytická metoda, s jejíž pomocí se identifikují silné a slabé stránky určitého podnikatelského projektu nebo záměru. Pomocí swotu můžeme najít a přesně určit potíže ve fungování firmy a také stanovit další oblasti a možnosti jejího rozvoje. Swot se používá v marketingu a při dlouhodobém plánování vývoje společnosti.


Co je to SWOT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu SWOT sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín SWOT je v kategorii Věda

Klíčová slova: termín, přesný význam, popis, terminus technicus, co je to SWOT?, význam pojmu, slovník, informace, Věda, SWOT, co znamená, vysvětlení, terminologie, slovo, význam, přesný výraz, význam slova, odborný výraz


Pojem SWOT je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín SWOT? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SWOT analýza se řadí mezi základní metody strategické analýzy, a to právě z důvodu jejího integrujícího charakteru získaných, sjednocených a vyhodnocených poznatků, ze kterých jsou generovány alternativy strategií dalšího rozvoje organizace.
SWOT je zkratka z anglického originálu, kde S = Strengths (Silné stránky), W = Weaknesses (Slabé stránky), O = Opportunities (Příležitosti), T = Threats (Hrozby). SWOT je tedy zkratkou pro vnitřní silné a slabé stránky organizace a příležitosti a hrozby z vnějšího prostředí organizace.

SWOT analýza

Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay
Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu SWOT

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SWOT ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem SWOT na Youtube

Najít heslo SWOT ve Wikislovníku

Zkusit najít termín SWOT na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem SWOT ve Wikimedia Commons

Najít slovo SWOT ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SWOT například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená SWOT? resp. co to je SWOT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWOT, odpověď na dotaz co je to SWOT?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Docent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu SWOT i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?