Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Co je SWOT? Význam slova

Co znamená termín SWOT? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Analytická metoda, s jejíž pomocí se identifikují silné a slabé stránky určitého podnikatelského projektu nebo záměru. Pomocí swotu můžeme najít a přesně určit potíže ve fungování firmy a také stanovit další oblasti a možnosti jejího rozvoje. Swot se používá v marketingu a při dlouhodobém plánování vývoje společnosti.


Co je to SWOT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu SWOT doporučujeme sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz SWOT se nachází v sekci věda

Klíčová slova: slovo, věda, definice, význam slova, termín, odborný výraz, formulace, pojem, co znamená, přesný význam, terminus technicus, wiki, lexikon, význam pojmu, význam, vysvětlení, přesný výraz, terminologie


Pojem SWOT je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu SWOT?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SWOT analýza se řadí mezi základní metody strategické analýzy, a to právě z důvodu jejího integrujícího charakteru získaných, sjednocených a vyhodnocených poznatků, ze kterých jsou generovány alternativy strategií dalšího rozvoje organizace.
SWOT je zkratka z anglického originálu, kde S = Strengths (Silné stránky), W = Weaknesses (Slabé stránky), O = Opportunities (Příležitosti), T = Threats (Hrozby). SWOT je tedy zkratkou pro vnitřní silné a slabé stránky organizace a příležitosti a hrozby z vnějšího prostředí organizace.

SWOT analýza

Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay
Jednoduchou SWOT analýzu lze vytvořit na klasické černé tabuli. Autor: athree23, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem SWOT na Youtube

Vyhledat pojem SWOT ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín SWOT ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SWOT ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít SWOT ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem SWOT ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo SWOT například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo SWOT? resp. co znamená slovo SWOT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWOT, odpověď na dotaz co je to SWOT?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Prorektor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu SWOT i v jiné kategorii než je sekce věda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?