Co je to?
Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Co je to SWOT? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu SWOT

Analytická metoda, s jejíž pomocí se identifikují silné a slabé stránky určitého podnikatelského projektu nebo záměru. Pomocí swotu můžeme najít a přesně určit potíže ve fungování firmy a také stanovit další oblasti a možnosti jejího rozvoje. Swot se používá v marketingu a při dlouhodobém plánování vývoje společnosti.


Co je to SWOT? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova SWOT. Co znamená pojem SWOT z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem SWOT se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: Věda, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem, slovník, co znamená, informace, názvosloví, význam, význam slova, vysvětlení, popis, co je to SWOT?, přesný výraz, termín, definice, SWOT


Pojem SWOT je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín SWOT? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

SWOT analýza se řadí mezi základní metody strategické analýzy, a to právě z důvodu jejího integrujícího charakteru získaných, sjednocených a vyhodnocených poznatků, ze kterých jsou generovány alternativy strategií dalšího rozvoje organizace.
SWOT je zkratka z anglického originálu, kde S = Strengths (Silné stránky), W = Weaknesses (Slabé stránky), O = Opportunities (Příležitosti), T = Threats (Hrozby). SWOT je tedy zkratkou pro vnitřní silné a slabé stránky organizace a příležitosti a hrozby z vnějšího prostředí organizace.

Další informační zdroje

Hledat termín SWOT ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo SWOT ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín SWOT ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo SWOT na Google.cz

Hledat videa s názvem SWOT na Youtube

Najít slovo SWOT ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo SWOT například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova SWOT? resp. jaký je význam pojmu SWOT? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SWOT, odpověď na dotaz co je to SWOT?. Víte např. kdo to je Václav Moravec? Znáte a víte kdo je Docent? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?