Co je to?
Definice odborného termínu, slova Abstraktní myšlení. Co znamená pojem Abstraktní myšlení z kategorie Psychologie?

Co je Abstraktní myšlení?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Abstraktní myšlení

Abstraktní myšlení je jedním z druhů myšlení. Nazývá se také teoretické myšlení. Protože se při něm pracuje se symboly, pojmy a významy, musí mít jedinec vyšší stupeň rozvoje myšlení. Člověk si přitom nepředstavuje žádné objekty, proto se tento typ myšlení uplatňuje ve vědecké i teoretické činnosti. S pomocí abstraktního myšlení lze teorii aplikovat do praxe. Protikladem abstraktního myšlení je myšlení konkrétní, které pracuje s názornými představami. Toto myšlení se označuje také jako nejvyšší forma procesu myšlení. Jestliže chce člověk pochopit podstatu abstraktních pojmů, jako je například hmat, vůně a podobně, musí přemýšlet a ukládat tyto myšlenky v mozku, který je pak zpracovává. Na těchto uložených informacích je právě založena abstrakce.
Při abstraktním myšlení člověk využije dosavadní znalosti a zbytek dodá jeho vlastní představivost. Abstraktní myšlení pomáhá při logickém jednání. Jeho základem je slovo, které odlišuje člověka od zvířat. Protože člověk pojmy spojuje do logických řetězců a pak vyjádří myšlenky, označuje se toto myšlení také jako konceptuální. Abstraktní myšlení se zdokonaluje s věkem a zkušenostmi. Záleží na vývoji mozku každého jedince.


Co je to Abstraktní myšlení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Abstraktní myšlení. Co znamená pojem Abstraktní myšlení z kategorie Psychologie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Abstraktní myšlení sdílet s kolegy na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Abstraktní myšlení patří do sekce psychologie

Klíčová slova: co znamená, formulace, přesný význam, Abstraktní myšlení, význam, terminus technicus, terminologie, psychologie, lexikon, definice pojmu, pojem, přesný výraz, co je to Abstraktní myšlení?, slovník, wiki, definice, význam slova, synonymum


Pojem Abstraktní myšlení je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Abstraktní myšlení doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Abstraktní myšlení na Google obrázcích

Zkusit najít termín Abstraktní myšlení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Abstraktní myšlení ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Abstraktní myšlení na Youtube

Vyhledat pojem Abstraktní myšlení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Abstraktní myšlení ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstraktní myšlení například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Abstraktní myšlení? resp. co znamená slovo Abstraktní myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstraktní myšlení, odpověď na dotaz co je to Abstraktní myšlení?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Andrej Čikatilo? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Zelené oko, abstraktní myšlení, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.