Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abstraktní myšlení. Co znamená pojem Abstraktní myšlení z kategorie Psychologie?

Co je Abstraktní myšlení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Abstraktní myšlení?

Abstraktní myšlení je jedním z druhů myšlení. Nazývá se také teoretické myšlení. Protože se při něm pracuje se symboly, pojmy a významy, musí mít jedinec vyšší stupeň rozvoje myšlení. Člověk si přitom nepředstavuje žádné objekty, proto se tento typ myšlení uplatňuje ve vědecké i teoretické činnosti. S pomocí abstraktního myšlení lze teorii aplikovat do praxe. Protikladem abstraktního myšlení je myšlení konkrétní, které pracuje s názornými představami. Toto myšlení se označuje také jako nejvyšší forma procesu myšlení. Jestliže chce člověk pochopit podstatu abstraktních pojmů, jako je například hmat, vůně a podobně, musí přemýšlet a ukládat tyto myšlenky v mozku, který je pak zpracovává. Na těchto uložených informacích je právě založena abstrakce.
Při abstraktním myšlení člověk využije dosavadní znalosti a zbytek dodá jeho vlastní představivost. Abstraktní myšlení pomáhá při logickém jednání. Jeho základem je slovo, které odlišuje člověka od zvířat. Protože člověk pojmy spojuje do logických řetězců a pak vyjádří myšlenky, označuje se toto myšlení také jako konceptuální. Abstraktní myšlení se zdokonaluje s věkem a zkušenostmi. Záleží na vývoji mozku každého jedince.


Odborný výraz, definice slova Abstraktní myšlení. Co znamená pojem Abstraktní myšlení z kategorie Psychologie?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Abstraktní myšlení s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Abstraktní myšlení se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam slova, Abstraktní myšlení, význam pojmu, termín, přesný výraz, co to je, lexikon, co je to Abstraktní myšlení?, psychologie, popis, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, názvosloví, terminologie, synonymum, pojem


Pojem Abstraktní myšlení je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Abstraktní myšlení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Abstraktní myšlení na Youtube

Hledat termín Abstraktní myšlení ve Wikipedii

Hledat frázi Abstraktní myšlení ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abstraktní myšlení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Abstraktní myšlení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abstraktní myšlení například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Abstraktní myšlení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Abstraktní myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abstraktní myšlení, odpověď na dotaz co je to Abstraktní myšlení?. Víte např. kdo to je Samuel Leroy Jackson? Znáte a víte kdo je Woody Harrelson? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Abstraktní myšlení i v jiné části webu než je kategorie psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.