Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je to Charisma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Charisma

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Charisma se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, definice pojmu, Psychologie, termín, Charisma, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, co to je, co je to Charisma?, co znamená, synonymum, terminologie, význam, význam slova, Psychologie, slovo


Pojem Charisma je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Charisma?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Zkuste zjistit více informací o slovu Charisma v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Charisma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Charisma na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charisma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Charisma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Charisma na Youtube

Hledat heslo Charisma ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Charisma? resp. co přesně znamená slovo Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Charisma hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.