Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je to Charisma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Charisma

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Charisma? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Charisma se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovo, Psychologie, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, Charisma, termín, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, heslo, wiki, definice pojmu, popis, terminologie, slovník, pojem


Pojem Charisma je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Charisma?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Charisma na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charisma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Charisma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Charisma na Google.cz

Najít výraz Charisma ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Charisma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Charisma? resp. co vlastně znamená slovo Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Solitér? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.