Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je to Charisma? Význam slova

Co znamená termín Charisma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Charisma je v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, termín, co znamená, slovník, význam slova, heslo, názvosloví, terminologie, význam, odborné názvosloví, Psychologie, význam pojmu, co to je, wiki, definice, Charisma, Psychologie


Pojem Charisma je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Charisma můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charisma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Charisma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Charisma na Youtube

Zkusit najít heslo Charisma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Charisma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Charisma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Charisma? resp. co znamená Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Tomáš Plekanec? Znáte a víte kdo je Vikář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.