Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je Charisma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Charisma?

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Charisma sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Charisma patří do sekce psychologie

Klíčová slova: psychologie, terminologie, heslo, wiki, názvosloví, definice pojmu, informace, význam pojmu, pojem, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, co je to Charisma?, význam slova, přesný výraz, termín, slovo, Charisma


Pojem Charisma je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charisma? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Charisma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Charisma na Youtube

Najít heslo Charisma na Google.cz

Hledat heslo Charisma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Charisma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Charisma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Charisma? resp. jaká je definice slova Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Pasák? Znáte a víte kdo je Kurtizána? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.