Co je to?
Výraz, termín, definice slova Charisma. Co znamená odborný pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je to Charisma? Význam slova

Co znamená termín Charisma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Charisma. Co znamená odborný pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Charisma je v sekci psychologie

Klíčová slova: přesný význam, význam, wiki, přesný výraz, psychologie, názvosloví, co znamená, slovo, odborný výraz, informace, lexikon, odborné názvosloví, psychologie, co to je, Charisma, definice, formulace, heslo


Pojem Charisma je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Charisma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Charisma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Charisma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Charisma ve Wikizdrojích

Hledat pojem Charisma ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Charisma ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Charisma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Charisma? resp. co je to Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Jaroslav Flegr? Znáte a víte kdo je Kurtizána? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.