Co je to?
Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Co je to Charisma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Charisma

Jako charisma se označuje zvláštní osobnostní kouzlo. Slovo pochází z řečtiny a původně se jedná o náboženský pojem. V dnešní době se již charisma používá i ve společenských vědách nebo třeba managementu.
Charisma se může používat i v dalších významech, kdy se jedná o jednu z důležitých vlastností postav při počítačových či stolních hrách na hrdiny. Dále se s pojmem charisma můžete setkat i v sociologii nebo psychologii.


Co je to Charisma? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Charisma. Co znamená pojem Charisma z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Charisma sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Charisma je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: co znamená, Charisma, slovo, terminus technicus, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, význam slova, lexikon, Psychologie, termín, přesný výraz, wiki, popis, definice, informace


Pojem Charisma je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Charisma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Charisma (řec. χάρισμα obdarování, projev přízně) je zvláštní dar nebo rys osobní přitažlivosti a kouzla. Původně náboženský pojem se používá i ve společenských vědách, v managementu a podobně. Odtud charismatický, opírající se o takové mimořádné schopnosti, vyzařující charisma.

Jiné informační zdroje o pojmu Charisma

Najít výraz Charisma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Charisma na Google.cz

Hledat videa s názvem Charisma na Youtube

Vyhledat pojem Charisma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Charisma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Charisma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charisma například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Charisma? resp. jaký je význam pojmu Charisma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Charisma, odpověď na dotaz co je to Charisma?. Víte např. kdo to je Clint Eastwood? Znáte a víte kdo je Robert Pelikán? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Charisma i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.