Co je to?
Definice výrazu Babyka. Co znamená odborný pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co je Babyka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Babyka?

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Definice výrazu Babyka. Co znamená odborný pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Babyka je v sekci rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, pojem, wiki, význam, informace, co to je, odborný výraz, co je to Babyka?, popis, synonymum, formulace, přesný význam, termín, význam slova, co znamená, slovník, slovo, lexikon


Pojem Babyka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Babyka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Javor babyka

Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay
Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Babyka

Zkusit najít slovo Babyka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Babyka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babyka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Babyka ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Babyka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Babyka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Babyka? resp. co znamená výraz Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je Lumen? Znáte a víte kdo je Cynik? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, bonsaj mlžný opar, babyka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde