Co je to?
Výraz, termín, definice slova Babyka. Co znamená odborný pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co je to Babyka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Babyka

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Babyka. Co znamená odborný pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Babyka sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Babyka patří do sekce rostliny

Klíčová slova: formulace, popis, názvosloví, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, rostliny, rostliny, odborný výraz, terminologie, Babyka, informace, wiki, co je to Babyka?, vysvětlení, definice, přesný význam, terminus technicus


Pojem Babyka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Babyka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Javor babyka

Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay
Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat slovo Babyka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Babyka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Babyka ve Wikislovníku

Hledat termín Babyka na Google.cz

Najít heslo Babyka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Babyka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Babyka? resp. co označuje slovo Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je Lektor? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde