Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co to je Babyka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Babyka?

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Babyka patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: popis, význam slova, význam pojmu, terminologie, formulace, slovník, pojem, wiki, informace, definice pojmu, význam, co je to Babyka?, Rostliny, přesný význam, odborný výraz, synonymum, termín, názvosloví


Pojem Babyka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Babyka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Javor babyka

Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay
Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Babyka v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Babyka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babyka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Babyka ve Wikizdrojích

Najít termín Babyka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babyka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Babyka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Babyka? resp. co znamená výraz Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je Walt Disney? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde