Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co to je Babyka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Babyka?

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Babyka s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Babyka je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, termín, přesný význam, informace, co znamená, formulace, definice pojmu, synonymum, Babyka, heslo, pojem, slovník, Rostliny, co je to Babyka?, wiki, význam slova, Rostliny


Pojem Babyka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Babyka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Javor babyka

Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay
Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít pojem Babyka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Babyka na Youtube

Hledat pojem Babyka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Babyka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Babyka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Babyka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Babyka? resp. co vlastně znamená slovo Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde