Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co to je Babyka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Babyka?

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Babyka můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Babyka je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: termín, Rostliny, význam, pojem, co to je, význam slova, popis, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, slovo, odborný výraz, formulace, význam pojmu, co je to Babyka?, definice, wiki, vysvětlení


Pojem Babyka je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Babyka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Babyka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babyka ve Wikimedia Commons

Najít pojem Babyka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Babyka na Youtube

Hledat pojem Babyka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Babyka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Babyka? resp. jaký je přesný význam slova Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je Jáchym Topol? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde