Co je to?
Odborný výraz, definice slova Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Co je to Babyka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Babyka?

Babyka je označení jednoho z druhů javoru – javoru obecného nebo polního (Acer campestre). Tento strom je hojně rozšířen skoro v celé Evropě. Může mít podobu keřovitou nebo stromovitou, jako strom může být drobný a hodně rozvětvený, známé jsou však i mohutné javory babyky.
Javor babyka nejlépe prospívá v půdě s dostatkem vápna, ale roste i v mírně kyselých půdách. Roste pomalu, dožívá se 150 – 200 let. Babyka bývá vysoká od 5 do 20 m. Dřevo je načervenalé a velmi odolné.


Co je to Babyka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Babyka. Co znamená pojem Babyka z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Babyka patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: pojem, definice, význam slova, heslo, informace, termín, wiki, význam pojmu, terminologie, přesný výraz, přesný význam, rostliny, rostliny, lexikon, formulace, co to je, Babyka, odborné názvosloví


Pojem Babyka je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Babyka dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Javor babyka (Acer campestre) nebo též javor polní je strom, domácí téměř v celé Evropě s výjimkou Skandinávie. Roste jako keř, stromek či mohutný strom, a to hlavně na okrajích lesů a keřových porostů. Preferuje vápenitou půdu, ale prospívá i v půdě mírně kyselé.

Javor babyka

Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay
Listy javoru babyka. Autor: Christoph Schütz, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Babyka zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Babyka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Babyka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Babyka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Babyka ve Wikimedia Commons

Najít termín Babyka na Google.cz

Hledat pojem Babyka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Babyka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Babyka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Babyka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Babyka, odpověď na dotaz co je to Babyka?. Víte např. kdo to je František Nedvěd? Znáte a víte kdo je Barbar? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde