Co je to?
Definice výrazu Kybernetika. Co znamená odborný pojem Kybernetika z kategorie Věda?

Co je Kybernetika? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kybernetika

Kybernetika je vědním oborem, který se zabývá řízením a ovládáním komplexních systémů a zkoumá řízení, sdělování a kontrolu soustav, které se samy regulují. Jedná se o mechanizmy řízení a přenos informací ve strojích i v živých organizmech. Člení se do více odvětví a má rozsáhlé praktické využití například v letectví, kosmonautice, lékařství, výpočetní technice a automatizaci. Roboti zde nahrazují některé úkony, které dříve musel provádět člověk.
Kybernetika je slovo, které pochází z řeckého starověku a blíží se významu kormidelník nebo lodivod. Poprvé toto slovo použil Platón při vědeckém zkoumání řízení lodi. Pojem kybernetika používal také matematik a fyzik A.M. Ampere.


Co je to Kybernetika? Význam slova, termín, Definice výrazu Kybernetika. Co znamená odborný pojem Kybernetika z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Kybernetika je v sekci věda

Klíčová slova: co to je, heslo, Kybernetika, odborný výraz, co je to Kybernetika?, informace, význam, význam slova, wiki, pojem, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu, slovo, názvosloví, lexikon, přesný výraz, co znamená


Pojem Kybernetika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kybernetika? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kybernetika (z řec. Kybernétes, Kormidelník) je věda, která se zabývá obecnými principy řízení a přenosu informací ve strojích, živých organismech a společenstvích. K popisu používá zejména matematický aparát. Je založena na poznatku, že některé procesy probíhající v živých organismech jsou popsány stejnými rovnicemi jako analogické procesy v technických zařízeních. Za zakladatele je považován Norbert Wiener, americký matematik, který vydal v roce 1948 knihu Kybernetika aneb Řízení a sdělování u organismů a strojů.
Dle Akademického slovníku je rovněž kybernetika naukou, která se zabývá studiem složitých informačních systémů.

Kybernetika

Kybernetika, ilustrační fotografie. Autor: Pete Linforth, zdroj: Pixabay
Kybernetika, ilustrační fotografie. Autor: Pete Linforth, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kybernetika ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kybernetika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Kybernetika ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kybernetika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Kybernetika ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kybernetika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kybernetika například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kybernetika? resp. co znamená slovo Kybernetika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kybernetika, odpověď na dotaz co je to Kybernetika?. Víte např. kdo to je Štěpán Mátl? Znáte a víte kdo je Svářeč? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kybernetika i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.