Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mexická vlna. Co znamená slovo Mexická vlna z kategorie Sport?

Co je Mexická vlna?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mexická vlna

Mexická vlna je název pro sportovní fanouškovský jev. Při mexické vlně fanoušci sportovního utkání Současně postupně stoupají nebo vyskakují se zvednutýma rukama. Začínají na jednom konci sedadel řady hlediště nebo tribuny, po nich se staví další řada, takže vzniká vlna a ta pak postupuje dál po odvodu hlediště nebo tribuny. Fanoušci jsou na mexické vlně předem domluveni nebo je k jejímu provedení vybídnou maskoti nebo roztleskávačky. S mexickou vlnou se nejčastěji můžeme setkat při fotbalu, baseballu či jiném druhu sportu. Vzniknout měla přibližně v 80. letech ve Spojených státech. Nepochází z Mexika, ke svému názvu přišla po použití a rozšíření na mistrovství světa ve fotbale v Mexiku.
Jako původce mexické vlny je označován sportovní fanoušek George Henderson. Ten byl tak zapálený fanoušek amerického fotbalu, hokeje i baseballu a stal se roztleskávačem. První vlnu vyvolal, když k výskoku vybídl alkoholem posilněné fanoušky, kteří nebyli schopni zvedat se současně. Poté tento způsob fandění opakoval úmyslně a při spolupráci diváků začaly mexické vlny získávat na oblibě a rozšířily se po celém světě.


Co je to Mexická vlna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mexická vlna. Co znamená slovo Mexická vlna z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Mexická vlna patří do kategorie sport

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, termín, sport, význam, sport, význam slova, názvosloví, formulace, definice pojmu, slovník, terminologie, popis, přesný výraz, lexikon, informace, wiki, co to je


Pojem Mexická vlna je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mexická vlna? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mexická vlna je název pro součinnost publika sportovního zápasu na oválných tribunách, kdy dojde k současnému zvednutí rukou a postavení fanoušků v jednom sloupci tribuny a následnému postavení další řady, čímž vzniká tzv. „vlna“, která postupuje po obvodu tribuny.
Vlna vzniká buď skupinkou předem domluvených fanoušků, nebo maskoty účastnícími se zápasu na tribunách. Neexistuje důkaz, že by vznikla v Mexiku. Traduje se, že vznikla v říjnu 1981 v USA, případně i dříve v jiných zemích. Název „mexická“ získala proto, že se široce rozšířila na mistrovství světa v kopané v roce 1986 v Mexiku.

Hledejte pojem Mexická vlna v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Mexická vlna ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mexická vlna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Mexická vlna ve Wikizdrojích

Hledat výraz Mexická vlna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Mexická vlna na Google obrázcích

Zkusit najít Mexická vlna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mexická vlna například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Mexická vlna? resp. jaký je význam slova Mexická vlna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mexická vlna, odpověď na dotaz co je to Mexická vlna?. Víte např. kdo to je Kateřina Žbirková? Znáte a víte kdo je Adolf Born? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball bílý míč, mexická vlna, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.