Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Yahoo. Co znamená pojem Yahoo z kategorie Internet?

Co je Yahoo?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Yahoo

Yahoo! je americká internetová společnost, která byla založena v roce 1994 Jerry Yangem a Davidem Filo. Původně byla založena jako jednoduchý adresář webových stránek, který měl usnadnit vyhledávání stránky uživatelů navigace po tehdejším rozmachujícím se internetu. Zpočátku byl Yahoo! pouze adresář obsahující odkazy na zajímavé webové stránky, které byly ručně vybírány a zařazeny do kategorií. Postupem času se však rozrostla a začala poskytovat širokou škálu internetových služeb a produktů. Yahoo! Search byl původně adresářový systém, ale později se přeorientoval na vyhledávač, kde uživatelé mohou hledat informace na internetu. Yahoo! Mail poskytuje služby elektronické pošty. Yahoo! Mail byl jedním z prvních populárních bezplatných e-mailových poskytovatelů. Yahoo! Zprávy nabízí zpravodajské články, zprávy a aktuality z různých oblastí. Yahoo! Finance se zaměřuje na informace o finančních trzích, akciích, investicích a ekonomických událostech. Yahoo! Sport je sportovní zpravodajství. Yahoo! Messenger byla služba okamžitých zpráv, která umožňovala komunikovat online. Yahoo! Skupiny umožňují uživateli spravovat online komunitní skupiny a diskuzní fóra. Yahoo! Odpovědi je platforma, kde uživatelé mohou položit otázky a dostat odpovědi od ostatních členů komunit. Flickr je název služby pro sdílení fotografií. Tumblr se jmenuje mikroblogovací platforma.
V průběhu let však Yahoo! čelilo různým výzvám a změnám ve světě technologií. V roce 2016 byla společnost Yahoo! převzata firmou Verizon Communications a integrována do Oath Inc., nově vytvořené společnosti, která kombinovala některé internetové aktivity společnosti Verizon, včetně AOL. Později došlo k přejmenování této divize na Verizon Media.


Co je to Yahoo? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Yahoo. Co znamená pojem Yahoo z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Yahoo? Potom se o definici podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Yahoo se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, odborné názvosloví, informace, význam, co znamená, wiki, terminus technicus, terminologie, internet, co to je, co je to Yahoo?, význam slova, termín, význam pojmu, formulace, slovník, definice pojmu


Pojem Yahoo je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Yahoo hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Yahoo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Yahoo na Youtube

Zkusit najít slovo Yahoo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Yahoo ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Yahoo ve Wikipedii

Najít výraz Yahoo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Yahoo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Yahoo? resp. co je to Yahoo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Yahoo, odpověď na dotaz co je to Yahoo?. Víte např. kdo to je Václav Lohniský? Znáte a víte kdo je Ruud Gullit? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Yahoo i v jiné sekci než v internet. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.