Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kotilion. Co znamená pojem Kotilion z kategorie Kultura?

Co je Kotilion?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kotilion?

Kotilion je pojmenování pro společenský tanec, který se vznikl v 18. století ve Francii a stal se velmi populárním v celé Evropě. Jeho charakteristickým znakem je elegance a ceremoniální ráz. Tento tanec býval součástí formálních večírků a kulturních událostí. I když tento tanec v moderní době značně ztrácí popularitu, přesto se s ním lze setkat například na historických tanečních festivalech, bálech a ve folklorních společnostech, které udržují tradici kotilionu i dalších starších tanců. Jde o skupinový tanec, ve kterém se účastníkům přidělují partneři a taneční figury jsou předem určeny. Typický kotilionový soubor tvoří osm nebo více párů, které jsou uspořádány do formace. Většinou jsou páry rozděleny do dvou řad, často nazývaných délkové nebo čtvercové. Kotilionový tanec se skládá z různých figur, které se provádějí podle přesně stanoveného choreografického schématu. Každá figura má svůj název a tanečníci se postupně pohybují podle pokynů tanečního mistra nebo hudby. Mezi oblíbené figury patří tzv. velký kruh, otočka zády k zádům, přeskok nebo promenáda. Během tance se mění partneři a uspořádání tanečníků ve formaci. Tím se dává příležitost všem účastníkům tančit s různými partnery a prozkoumat různé kombinace figur.
Hudba pro kotilion je obvykle psána ve formě kvadril, což je hudební skladba rozdělená do čtyř částí, z nichž každá odpovídá jedné taneční figuře. Tato hudba může zahrnovat různé žánry a styly, včetně klasické hudby, lidových melodií nebo dobových populárních písní. Kotilion vyžaduje přesnost, koordinaci a spolupráci mezi tanečníky. Je to společenský tanec, který přispívá k vytváření příjemné atmosféry a interakcí mezi účastníky.

Co je to Kotilion? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kotilion. Co znamená pojem Kotilion z kategorie Kultura?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kotilion patří do sekce kultura

Klíčová slova: co je to Kotilion?, přesný význam, význam, informace, popis, termín, kultura, synonymum, formulace, význam slova, definice, přesný výraz, lexikon, Kotilion, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, heslo


Pojem Kotilion je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Kotilion na Google.cz

Najít termín Kotilion ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Kotilion ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kotilion na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kotilion ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kotilion ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kotilion například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kotilion? resp. co znamená slovo Kotilion? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kotilion, odpověď na dotaz co je to Kotilion?. Víte např. kdo to je Tělocvikář? Znáte a víte kdo je Sandra Menges? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Kotilion hledat i v jiných kategoriích (než kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, žena na plátně, kotilion, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.