Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Co znamená termín Rakytník? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Rakytník je v sekci rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, definice, terminus technicus, význam pojmu, termín, co je to Rakytník?, formulace, přesný výraz, rostliny, popis, přesný význam, lexikon, definice pojmu, význam, slovník, Rakytník, slovo, wiki


Pojem Rakytník je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rakytník? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakytník (Hippophae) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi hlošinovité (Elaeagnaceae). Zahrnuje celkem 6 nebo 7 druhů keřů a stromů. Je rozšířen v Evropě a Asii. V České republice je pěstován rakytník řešetlákový, poskytující jedlé plody kyselé chuti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakytník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Rakytník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Rakytník ve Wikizdrojích

Hledat heslo Rakytník ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Rakytník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rakytník? resp. jaká je definice termínu Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Milan Chladil? Znáte a víte kdo je Pavel Vondruška? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?