Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rakytník. Co znamená pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je Rakytník?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rakytník

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rakytník. Co znamená pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rakytník sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Rakytník patří do sekce rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, přesný význam, význam pojmu, co je to Rakytník?, wiki, význam, synonymum, formulace, co znamená, význam slova, Rakytník, slovník, definice pojmu, odborný výraz, pojem, rostliny, terminologie


Pojem Rakytník je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Rakytník?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakytník (Hippophae) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi hlošinovité (Elaeagnaceae). Zahrnuje celkem 6 nebo 7 druhů keřů a stromů. Je rozšířen v Evropě a Asii. V České republice je pěstován rakytník řešetlákový, poskytující jedlé plody kyselé chuti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Rakytník na Youtube

Zkusit najít Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakytník ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rakytník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Rakytník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Rakytník ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co je to Rakytník? resp. jaký je přesný význam slova Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Beduín? Znáte a víte kdo je Tomáš Matonoha? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?