Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rakytník?

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rakytník je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, odborné názvosloví, termín, význam slova, terminologie, slovo, význam pojmu, co znamená, definice, heslo, přesný výraz, názvosloví, pojem, lexikon, co je to Rakytník?, terminus technicus, wiki


Pojem Rakytník je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Rakytník ve Wikipedii

Hledat heslo Rakytník ve Wikislovníku

Najít pojem Rakytník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rakytník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Rakytník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Rakytník? resp. co vlastně znamená slovo Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Modista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?