Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rakytník?

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rakytník? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rakytník je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný význam, odborné názvosloví, formulace, význam, názvosloví, lexikon, terminus technicus, synonymum, význam pojmu, co znamená, význam slova, slovo, vysvětlení, terminologie, termín, odborný výraz, heslo, slovník


Pojem Rakytník je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Rakytník ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Rakytník ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rakytník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Rakytník na Youtube

Vyhledat slovo Rakytník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rakytník? resp. jaký je přesný význam slova Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Osoba blízká? Znáte a víte kdo je Modista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rakytník v jiné sekci než Rostliny. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?