Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Rakytník?

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Rakytník můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rakytník je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: terminologie, termín, terminus technicus, formulace, význam, informace, Rakytník, popis, heslo, význam slova, názvosloví, přesný výraz, synonymum, lexikon, význam pojmu, slovník, co znamená, Rostliny


Pojem Rakytník je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rakytník?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rakytník (Hippophae) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi hlošinovité (Elaeagnaceae). Zahrnuje celkem 6 nebo 7 druhů keřů a stromů. Je rozšířen v Evropě a Asii. V České republice je pěstován rakytník řešetlákový, poskytující jedlé plody kyselé chuti.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rakytník na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakytník ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Rakytník ve Wikislovníku

Najít heslo Rakytník ve Wikizdrojích

Najít slovo Rakytník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Rakytník? resp. co znamená slovo Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Básník? Znáte a víte kdo je Bernard Arnault? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?