Co je to?
Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Co je to Rakytník? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rakytník

Rakytník je keř pocházející ze střední Asie a Kavkazu. Řadí se mezi rostliny hlošinovité. Jeho plody jsou oranžovočervené, listy mají stříbřitý nádech. Je ceněn pro vysoký obsah vitamínu C, E, karotenoidy a dalších více než 200 biologicky aktivních látek. Je využíván v lékařství i ve farmaceutickém průmyslu.
K nejužívanějším formám rakytníku patří rakytníkový olej. Ten má kromě léčebných účinků i další přednosti – chrání buňky před radioaktivitou, posiluje imunitu, regeneruje pokožku a velký význam má i v kosmetice.


Co je to Rakytník? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rakytník. Co znamená odborný pojem Rakytník z kategorie Rostliny?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rakytník je v sekci Rostliny

Klíčová slova: význam, pojem, co znamená, heslo, terminologie, odborný výraz, lexikon, názvosloví, co to je, definice, slovo, popis, wiki, Rostliny, přesný význam, informace, význam slova, význam pojmu


Pojem Rakytník je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Rakytník?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rakytník (Hippophae) je rod vyšších dvouděložných rostlin z čeledi hlošinovité (Elaeagnaceae). Zahrnuje celkem 6 nebo 7 druhů keřů a stromů. Je rozšířen v Evropě a Asii. V České republice je pěstován rakytník řešetlákový, poskytující jedlé plody kyselé chuti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Rakytník ve Wikizdrojích

Najít slovo Rakytník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rakytník ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rakytník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rakytník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Rakytník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rakytník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Rakytník? resp. co to je Rakytník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rakytník, odpověď na dotaz co je to Rakytník?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Bernard Arnault? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?