Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dysurie. Co znamená pojem Dysurie z kategorie Lékařství?

Co je Dysurie?

Co znamená pojem, definice termínu Dysurie?

Dysurie je termín používaný v oblasti lékařství. Slouží k popisu potíží nebo obtíží spojených s močením. Označuje nepříjemný nebo bolestivý pocit při močení, který může být způsoben různými faktory. Tato potíž postihuje jak muže, tak ženy, a může být způsobena různými zdravotními problémy. Mezi nejběžnější příčiny dysurie patří infekce močových cest, jako je cystitida (zánět močového měchýře) nebo uretritida (zánět močové trubice). Tyto infekce mohou způsobit podráždění sliznice a zvýšenou citlivost, což vede k bolesti nebo pálení při močení. Další příčinou bývají močové kameny, které v močových cestách způsobují mechanickou překážku, která ztěžuje průchod moči. Tím dochází k podráždění sliznice a vzniku dysurie. Za dysurii zodpovídají i některá zánětlivá onemocnění, jako je intersticiální cystitida. Ta mohou způsobit chronickou dysurii. Nemoc postihuje sliznici močového měchýře a způsobuje bolestivé příznaky. Některé sexuálně přenosné infekce, jako je chlamydie nebo kapavka, mohou způsobit zánět močových cest a tím i dysurii. Fyzické poškození močových cest způsobené úrazem, chirurgickým zákrokem nebo jiným traumatickým událostem může vést k dysurii. Určité formy rakoviny močových cest, jako je rakovina močového měchýře nebo rakovina ledvin, mohou způsobovat obtíže s močením. Symptomy dysurie mohou být například bolest nebo pálení během močení, nutkání na močení častěji než obvykle, pocit nedokončeného močení nebo nepříjemný pocit v oblasti pánve. Diagnóza a léčba závisí na příčině dysurie, a proto sem patří například fyzické vyšetření, laboratorní testy a případně obrazové vyšetření. Léčba se zaměřuje na odstranění základního problému a zmírnění příznaků, což znamená léky, terapeutické postupy nebo chirurgický zákrok, v závislosti na konkrétní diagnóze.


Co je to Dysurie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dysurie. Co znamená pojem Dysurie z kategorie Lékařství?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Dysurie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Dysurie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, přesný význam, význam, lékařství, co znamená, význam pojmu, Dysurie, definice, heslo, terminologie, informace, přesný výraz, lexikon, význam slova, co je to Dysurie?, definice pojmu


Pojem Dysurie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Dysurie

Hledat výraz Dysurie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Dysurie na Google.cz

Vyhledat termín Dysurie ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Dysurie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Dysurie ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dysurie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dysurie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Dysurie? resp. co je to Dysurie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dysurie, odpověď na dotaz co je to Dysurie?. Víte např. kdo to je Klára Jerneková? Znáte a víte kdo je Miloš Jakeš? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Zkuste proto termín Dysurie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?