Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kvalita. Co znamená slovo Kvalita z kategorie Různé?

Co je Kvalita? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kvalita?

Kvalita je pojem, který označuje vlastnosti nějaké věci. Kvalitu lze zjišťovat jednotlivými smysly, její vnímání tedy může být poněkud subjektivní.
V obyčejném životě se s kvalitou setkáváme především v oblasti obchodu, kde kvalita označuje hodnotu zboží nebo služeb, pojem kvalita se používá i ve spojení s abstraktními pojmy (např. kvalita vztahu apod.). Pokud je něco označováno jako kvalitní, jedná se o pozitivní hodnocení.

Co je to Kvalita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kvalita. Co znamená slovo Kvalita z kategorie Různé?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kvalita patří do kategorie různé

Klíčová slova: slovník, různé, co znamená, formulace, synonymum, slovo, informace, termín, lexikon, význam pojmu, Kvalita, wiki, vysvětlení, přesný význam, co to je, odborný výraz, přesný výraz, heslo


Pojem Kvalita je v kategorii různé, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kvalita dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvalita čili jakost je údaj o vlastnosti nějaké věci, odpověď na otázku „jaký?“ (latinsky qualis?) – podobně jako kvantita (množství) odpovídá na otázku „kolik?“ (latinsky quantum?) Kvality jsou obvykle přímo dostupné smyslovému poznání, kdežto množství je třeba zjišťovat měřením nebo počítáním. V důsledku toho ovšem kvality závisejí na úsudku a schopnostech pozorovatele, kdežto kvantitativní údaje lze obvykle ověřit a jsou objektivnější.

Jiné informační zdroje o pojmu Kvalita

Hledat slovo Kvalita ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Kvalita na Google.cz

Vyhledat termín Kvalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Kvalita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Kvalita ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kvalita na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvalita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kvalita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kvalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvalita, odpověď na dotaz co je to Kvalita?. Víte např. kdo to je Martin Fuksa? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Kvalita i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?