Co je to?
Definice výrazu Ambivalentní. Co znamená odborný pojem Ambivalentní z kategorie Latina?

Co je Ambivalentní?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ambivalentní?

Ambivalentní je přídavné jméno pocházející z latiny. Je složeno ze slov ambo-oba a valeo-platit. Znamená vnitřní rozpor, dvojznačnost nebo rozpolcenost. Pojem je využíván například v psychologii, kde se jím označuje psychický stav, při kterém člověk pociťuje současně protichůdné stavy, jako jsou například láska s nenávistí a podobně. Pokud se jedná o označení citového stavu osoby, může jít o postoj nenávistný, který je však současně spojen s určitou mírou lásky nebo naopak. Tato protichůdnost se pak odráží v jednání i rozhodování.
S ambivalentními pocity je nutno počítat jak v osobním, tak profesním životě. Jako ambivalentní se obecně označuje něco, co má současně dvojí platnost nebo hodnotu, nejednotnost. Autorem označení je psycholog Eugen Bleuler, který tento pojem použil již v roce 1910. Někteří psychologové zařazují ambivalentní pocity k příznakům schizofrenie, jiní proti tomuto zařazení protestují. Slovo lze použít i v mnoha dalších oblastech.


Co je to Ambivalentní? Význam slova, termín, Definice výrazu Ambivalentní. Co znamená odborný pojem Ambivalentní z kategorie Latina?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ambivalentní? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ambivalentní je v sekci latina

Klíčová slova: definice pojmu, latina, formulace, odborný výraz, definice, terminus technicus, význam, co znamená, informace, wiki, názvosloví, slovník, lexikon, synonymum, pojem, odborné názvosloví, termín, přesný výraz


Pojem Ambivalentní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ambivalentní? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ambivalence je dvojakost nebo dvojznačnost, vnitřní rozpornost nebo rozpolcenost. Do psychologie toto slovo zavedl Eugen Bleuler roku 1910 jako označení pro zvláštní duševní stav, kdy člověk má současně zcela protichůdné pocity - např. sympatie a antipatie nebo lásky a nenávisti zároveň. Podle Bleulera je ambivalence příznakem schizofrenie, v psychoanalýze Sigmunda Freuda se odvozuje od napětí mezi libidem a thanatem a podobně.
Ambivalentní citový vztah jednotlivce k nějakému objektu pak může např. znamenat, že dotyčný člověk příslušnou osobu nebo věc nenávidí a zároveň ji má svým způsobem rád (např. postoj občanů k politice a politikům může mít také mírně ambivalentní povahu, neboť někteří občané mohou mít často pocit, že jim politici někdy výrazně škodí a zase naopak třeba i hodně pomáhají).

Zkuste zjistit více informací o slovu Ambivalentní v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Ambivalentní na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Ambivalentní ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ambivalentní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ambivalentní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ambivalentní ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Ambivalentní ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ambivalentní například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ambivalentní? resp. jaká je definice slova Ambivalentní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ambivalentní, odpověď na dotaz co je to Ambivalentní?. Víte např. kdo to je Soudní zapisovatel? Znáte a víte kdo je Teatender? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Ambivalentní i v jiné kategorii než v latina. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, kniha a čaj, ambivalentní, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.