Co je to?
Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Co je to Složené úročení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Složené úročení

Složené úročení je užíváno tehdy, když úrokovací doba přesahuje přes několik úrokovacích období. Může jít i o několik roků. Pokud by období nebylo tvořeno celými čísly, musí se použít kombinované úročení. Pro jednotlivé hodnoty se používají zkratky, úrokovací doba se označuje jako t a její hodnotou musí být celé číslo.
Počáteční vklad se úročí vždy 100%. Zvětšená jistina se skládá z počáteční částky a úroku. Úrok je tou částkou, kterou zaplatí dlužník věřiteli za to, že mu peníze zapůjčil. Úroková sazba se uvádí ve finanční tabulce a musí odpovídat procentové sazbě. Složené úročení se provádí podle vzorce, zvětšená jistina se spočítá složeným úročením tím způsobem, že se počáteční jistina vynásobí patřičným úročitelem.


Co je to Složené úročení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Složené úročení můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Složené úročení je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, popis, význam, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, synonymum, termín, terminus technicus, co je to Složené úročení?, Bankovnictví, Složené úročení, pojem, odborné názvosloví, co to je, formulace, slovo, definice


Pojem Složené úročení je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Složené úročení? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Složené úročení se používá v případech, kdy úrokovací doba tvoří několik celých úrokovacích období. Nejběžnější příklad je v praxi několik celých let. Pokud doba není celé číslo, například protože se spoří rok a půl, používá se kombinované úročení.

Jiné zdroje informací o pojmu Složené úročení

Hledat videa s názvem Složené úročení na Youtube

Vyhledat slovo Složené úročení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Složené úročení ve Wikimedia Commons

Najít slovo Složené úročení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Složené úročení na Google.cz

Vyhledat výraz Složené úročení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Složené úročení například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Složené úročení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Složené úročení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Složené úročení, odpověď na dotaz co je to Složené úročení?. Víte např. kdo to je Spasitel? Znáte a víte kdo je Ocas? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Bankovnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?