Co je to?
Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Co je to Složené úročení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Složené úročení

Složené úročení je užíváno tehdy, když úrokovací doba přesahuje přes několik úrokovacích období. Může jít i o několik roků. Pokud by období nebylo tvořeno celými čísly, musí se použít kombinované úročení. Pro jednotlivé hodnoty se používají zkratky, úrokovací doba se označuje jako t a její hodnotou musí být celé číslo.
Počáteční vklad se úročí vždy 100%. Zvětšená jistina se skládá z počáteční částky a úroku. Úrok je tou částkou, kterou zaplatí dlužník věřiteli za to, že mu peníze zapůjčil. Úroková sazba se uvádí ve finanční tabulce a musí odpovídat procentové sazbě. Složené úročení se provádí podle vzorce, zvětšená jistina se spočítá složeným úročením tím způsobem, že se počáteční jistina vynásobí patřičným úročitelem.


Co je to Složené úročení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Složené úročení patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: lexikon, termín, význam slova, přesný význam, slovník, Složené úročení, odborné názvosloví, wiki, terminologie, informace, vysvětlení, popis, terminus technicus, synonymum, význam, Bankovnictví, význam pojmu, odborný výraz


Pojem Složené úročení je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Složené úročení? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Složené úročení se používá v případech, kdy úrokovací doba tvoří několik celých úrokovacích období. Nejběžnější příklad je v praxi několik celých let. Pokud doba není celé číslo, například protože se spoří rok a půl, používá se kombinované úročení.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo Složené úročení ve Wikislovníku

Najít heslo Složené úročení ve Wikizdrojích

Hledat slovo Složené úročení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Složené úročení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Složené úročení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Složené úročení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Složené úročení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Složené úročení? resp. co se skrývá pod slovem Složené úročení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Složené úročení, odpověď na dotaz co je to Složené úročení?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Ocas? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Složené úročení i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?