Co je to?
Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Co je to Složené úročení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Složené úročení

Složené úročení je užíváno tehdy, když úrokovací doba přesahuje přes několik úrokovacích období. Může jít i o několik roků. Pokud by období nebylo tvořeno celými čísly, musí se použít kombinované úročení. Pro jednotlivé hodnoty se používají zkratky, úrokovací doba se označuje jako t a její hodnotou musí být celé číslo.
Počáteční vklad se úročí vždy 100%. Zvětšená jistina se skládá z počáteční částky a úroku. Úrok je tou částkou, kterou zaplatí dlužník věřiteli za to, že mu peníze zapůjčil. Úroková sazba se uvádí ve finanční tabulce a musí odpovídat procentové sazbě. Složené úročení se provádí podle vzorce, zvětšená jistina se spočítá složeným úročením tím způsobem, že se počáteční jistina vynásobí patřičným úročitelem.


Co je to Složené úročení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Složené úročení. Co znamená pojem Složené úročení z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Složené úročení? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Složené úročení je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Složené úročení, formulace, popis, terminus technicus, lexikon, přesný význam, definice, význam slova, význam pojmu, termín, slovník, informace, odborný výraz, význam, wiki, definice pojmu, Bankovnictví, terminologie


Pojem Složené úročení je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Složené úročení?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Složené úročení se používá v případech, kdy úrokovací doba tvoří několik celých úrokovacích období. Nejběžnější příklad je v praxi několik celých let. Pokud doba není celé číslo, například protože se spoří rok a půl, používá se kombinované úročení.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Složené úročení ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Složené úročení ve vyhledávači Qwant

Najít termín Složené úročení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Složené úročení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Složené úročení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Složené úročení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Složené úročení například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Složené úročení? resp. jaká je definice slova Složené úročení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Složené úročení, odpověď na dotaz co je to Složené úročení?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Petr Vichnar? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?