Co je to?
Výraz, termín, definice slova Botnet. Co znamená odborný pojem Botnet z kategorie Internet?

Co je to Botnet? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Botnet?

Každý se jistě již někdy setkal s automaticky pracujícími internetovými roboty nebo softwarovými agenty. V informatice se označují jako botnet. Termín se v současnosti spojuje hlavně s hrozbou malwaru. Botnet totiž provádí nežádoucí činnosti jako rozesílání spamu nebo útoky.
Botnet se tvoří pro uznání a finanční zisky. Majitel botnetu může pronajímat jeho služby. Součástí botnetu bývá velké množství počítačů, díky čemuž mohou vygenerovat velký síťový provoz.


Co je to Botnet? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Botnet. Co znamená odborný pojem Botnet z kategorie Internet?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Botnet je v kategorii internet

Klíčová slova: slovník, názvosloví, internet, slovo, odborný výraz, co je to Botnet?, přesný výraz, informace, terminologie, heslo, lexikon, co to je, význam, Botnet, formulace, definice pojmu, wiki, vysvětlení


Pojem Botnet je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Botnet? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Botnet je v informatice označení pro softwarové agenty nebo pro internetové roboty, kteří fungují autonomně nebo automaticky. V současné době je termín nejvíce spojován s malwarem, kdy botnet označuje síť počítačů infikovaných speciálním softwarem, který je řízen z jednoho centra. Botnet pak provádí nežádoucí činnost, jako je rozesílání spamu, útoky DDoS a podobně.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Botnet na Youtube

Hledat termín Botnet na Google.cz

Vyhledat výraz Botnet ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Botnet ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Botnet ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Botnet ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Botnet například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Botnet? resp. co označuje slovo Botnet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botnet, odpověď na dotaz co je to Botnet?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Bohém? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?