Co je to?
Definice výrazu, termínu Botnet. Co znamená odborný pojem Botnet z kategorie Internet?

Co je Botnet? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Botnet

Každý se jistě již někdy setkal s automaticky pracujícími internetovými roboty nebo softwarovými agenty. V informatice se označují jako botnet. Termín se v současnosti spojuje hlavně s hrozbou malwaru. Botnet totiž provádí nežádoucí činnosti jako rozesílání spamu nebo útoky.
Botnet se tvoří pro uznání a finanční zisky. Majitel botnetu může pronajímat jeho služby. Součástí botnetu bývá velké množství počítačů, díky čemuž mohou vygenerovat velký síťový provoz.


Co je to Botnet? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Botnet. Co znamená odborný pojem Botnet z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Botnet je v kategorii internet

Klíčová slova: heslo, wiki, internet, význam pojmu, informace, slovo, přesný význam, Botnet, vysvětlení, přesný výraz, co to je, definice pojmu, synonymum, lexikon, význam, názvosloví, odborný výraz, termín


Pojem Botnet je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Botnet? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Botnet je v informatice označení pro softwarové agenty nebo pro internetové roboty, kteří fungují autonomně nebo automaticky. V současné době je termín nejvíce spojován s malwarem, kdy botnet označuje síť počítačů infikovaných speciálním softwarem, který je řízen z jednoho centra. Botnet pak provádí nežádoucí činnost, jako je rozesílání spamu, útoky DDoS a podobně.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Botnet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Botnet ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Botnet ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Botnet ve Wikizdrojích

Najít slovo Botnet ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Botnet na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Botnet například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Botnet? resp. jaký je význam slova Botnet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botnet, odpověď na dotaz co je to Botnet?. Víte např. kdo to je Primas? Znáte a víte kdo je Martin Fendrych? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?