Co je to?
Definice výrazu, termínu Kvórum. Co znamená odborný pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je Kvórum?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvórum?

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.


Co je to Kvórum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kvórum. Co znamená odborný pojem Kvórum z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kvórum se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Kvórum je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, wiki, popis, pojem, definice, význam, informace, význam slova, definice pojmu, přesný význam, co je to Kvórum?, terminologie, přesný výraz, slovník, heslo, názvosloví, co znamená


Pojem Kvórum je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvórum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvórum (z latinského quorum, „z nichž“) je kvantitativní podmínka pro platnost voleb nebo hlasování. Ve volbách a v referendu stanoví, jaký minimální podíl oprávněných voličů se jich musí účastnit, aby byly platné. Při hlasování může stanovit jednak jaký minimální podíl (výjimečně i počet) oprávněných hlasujících se hlasování musí zúčastnit, jednak jaký minimální podíl odevzdaných hlasů musí podpořit nějaký návrh, aby se stal platným usnesením.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Kvórum ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kvórum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvórum ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kvórum na Youtube

Zkusit najít výraz Kvórum na Google obrázcích

Najít termín Kvórum ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvórum například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice termínu Kvórum? resp. co se skrývá pod slovem Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Ondřej Brzobohatý? Znáte a víte kdo je Jaroslav Svěcený? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, parlament budova, kvórum, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.