Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je to Kvórum? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvórum?

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.


Co je to Kvórum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Kvórum sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvórum je v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, terminus technicus, co je to Kvórum?, vysvětlení, Politika, pojem, definice, odborné názvosloví, Kvórum, co to je, co znamená, informace, přesný význam, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, význam slova


Pojem Kvórum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kvórum v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kvórum na Youtube

Najít pojem Kvórum ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Kvórum ve Wikipedii

Najít heslo Kvórum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kvórum ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kvórum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvórum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kvórum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Antropolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Kvórum i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.