Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je to Kvórum? Význam slova

Co znamená termín Kvórum? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.


Co je to Kvórum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvórum se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: synonymum, termín, co znamená, co je to Kvórum?, význam slova, názvosloví, heslo, wiki, odborný výraz, definice, co to je, slovo, popis, Politika, vysvětlení, terminologie, formulace, přesný význam


Pojem Kvórum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kvórum? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kvórum (z latinského quorum, „z nichž“) je kvantitativní podmínka pro platnost voleb nebo hlasování. Ve volbách a v referendu stanoví, jaký minimální podíl oprávněných voličů se jich musí účastnit, aby byly platné. Při hlasování může stanovit jednak jaký minimální podíl (výjimečně i počet) oprávněných hlasujících se hlasování musí zúčastnit, jednak jaký minimální podíl odevzdaných hlasů musí podpořit nějaký návrh, aby se stal platným usnesením.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Kvórum ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kvórum na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvórum ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kvórum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvórum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kvórum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvórum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kvórum? resp. co přesně označuje termín Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Jidáš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.