Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Co je to Kvórum? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kvórum?

Kvórum je pojem užívaný nejvíce pro hlasování a často se s ním setkáváme v období voleb. Platí jak pro volby, tak referenda, stanoví totiž minimální počet účasti oprávněných voličů, bez kterého by volby nebyly platné. Stejně tak se stanovuje minimální podíl hlasujících pro platnost hlasování, popřípadě minimum hlasů pro podporu nějakého návrhu, aby mohl být zahrnut do usnesení.
Kvórum se používá i pro stanovení usnášeníschopnosti na nejrůznějších schůzích, většinou je vyžadována nadpoloviční účast. Pro některé velmi závažné úkony může být stanoveno ještě vyšší kvórum.


Co je to Kvórum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvórum. Co znamená pojem Kvórum z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kvórum? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kvórum je v sekci Politika

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, přesný význam, význam, informace, odborný výraz, pojem, co to je, definice, přesný výraz, slovo, popis, význam pojmu, lexikon, wiki, význam slova, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Kvórum je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kvórum můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kvórum (z latinského quorum, „z nichž“) je kvantitativní podmínka pro platnost voleb nebo hlasování. Ve volbách a v referendu stanoví, jaký minimální podíl oprávněných voličů se jich musí účastnit, aby byly platné. Při hlasování může stanovit jednak jaký minimální podíl (výjimečně i počet) oprávněných hlasujících se hlasování musí zúčastnit, jednak jaký minimální podíl odevzdaných hlasů musí podpořit nějaký návrh, aby se stal platným usnesením.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Kvórum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kvórum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kvórum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Kvórum ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvórum ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kvórum ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvórum například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kvórum? resp. co se skrývá pod slovem Kvórum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvórum, odpověď na dotaz co je to Kvórum?. Víte např. kdo to je Angiolog? Znáte a víte kdo je Antropolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.