Co je to?
Definice odborného termínu, slova Konvence. Co znamená pojem Konvence z kategorie Právo?

Co je to Konvence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Konvence?

Konvence je označení buď pro shromáždění, úmluvu nebo dohodu. Může jít také o mezinárodní smlouvu. Konvence patří k hlavním základům v mezinárodním právu. Jejím prostřednictvím mohou vznikat, měnit se nebo rušit vzájemné povinnosti nebo práva různých účastníků, nejčastěji států. Užívají se i jiné termíny, ovšem to nemá z mezinárodního hlediska právní význam.
Konvence nahrazuje jiné mezinárodní zvyklosti, má písemnou formu a bývá uvedena ve Sbírce mezinárodních smluv.


Co je to Konvence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Konvence. Co znamená pojem Konvence z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Konvence) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konvence patří do kategorie Právo

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, formulace, Právo, odborný výraz, slovo, popis, heslo, Právo, názvosloví, termín, wiki, přesný výraz, slovník, co znamená, lexikon, definice pojmu, Konvence


Pojem Konvence je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Konvence na Google.cz

Hledat termín Konvence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Konvence na Youtube

Hledat slovo Konvence ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konvence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvence například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Konvence? resp. jaká je definice slova Konvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvence, odpověď na dotaz co je to Konvence?. Víte např. kdo to je Bohém? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Konvence hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.