Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konvence. Co znamená odborný pojem Konvence z kategorie Právo?

Co je to Konvence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Konvence

Konvence je označení buď pro shromáždění, úmluvu nebo dohodu. Může jít také o mezinárodní smlouvu. Konvence patří k hlavním základům v mezinárodním právu. Jejím prostřednictvím mohou vznikat, měnit se nebo rušit vzájemné povinnosti nebo práva různých účastníků, nejčastěji států. Užívají se i jiné termíny, ovšem to nemá z mezinárodního hlediska právní význam.
Konvence nahrazuje jiné mezinárodní zvyklosti, má písemnou formu a bývá uvedena ve Sbírce mezinárodních smluv.


Co je to Konvence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konvence. Co znamená odborný pojem Konvence z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Konvence je v kategorii právo

Klíčová slova: právo, popis, Konvence, pojem, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, slovník, wiki, informace, přesný význam, definice, formulace, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Konvence je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Konvence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Konvence na Google.cz

Najít termín Konvence ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Konvence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konvence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvence například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Konvence? resp. jaká je definice slova Konvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvence, odpověď na dotaz co je to Konvence?. Víte např. kdo to je Děkan? Znáte a víte kdo je Patti Smith? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.