Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Arganový olej

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arganový olej s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Arganový olej se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, slovník, definice, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, nápoje, názvosloví, význam, co je to Arganový olej?, popis, co znamená, nápoje, co to je, význam slova, synonymum, slovo


Pojem Arganový olej je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arganový olej? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Argánie

Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay
Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Arganový olej zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arganový olej ve Wikimedia Commons

Najít slovo Arganový olej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Arganový olej ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Arganový olej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Arganový olej ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arganový olej ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Arganový olej? resp. co se přesně ukrývá za slovem Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Steve Jablonsky? Znáte a víte kdo je Ben Cristovao? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.