Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arganový olej?

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Arganový olej s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arganový olej je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: význam slova, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, informace, pojem, definice pojmu, heslo, terminologie, termín, slovník, Nápoje, význam, popis, odborný výraz, co je to Arganový olej?, přesný výraz, formulace


Pojem Arganový olej je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arganový olej? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Další zdroje informací

Hledat slovo Arganový olej ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Arganový olej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Arganový olej ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Arganový olej na Youtube

Hledat pojem Arganový olej ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Arganový olej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Arganový olej? resp. co přesně označuje termín Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Světlana Nálepková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Arganový olej i v jiných kategoriích (než Nápoje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.