Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arganový olej. Co znamená pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arganový olej?

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arganový olej. Co znamená pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Arganový olej můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Arganový olej je v sekci nápoje

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, co je to Arganový olej?, termín, Arganový olej, popis, význam slova, wiki, slovník, vysvětlení, názvosloví, nápoje, formulace, definice, definice pojmu, přesný význam


Pojem Arganový olej je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Arganový olej?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Argánie

Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay
Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Arganový olej ve Wikislovníku

Hledat termín Arganový olej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Arganový olej na Google.cz

Najít termín Arganový olej ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arganový olej ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Arganový olej na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Arganový olej? resp. co znamená Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Jaroslav Faltýnek? Znáte a víte kdo je Jan Zahradil? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.