Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arganový olej. Co znamená pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je Arganový olej?

Co znamená pojem, definice termínu Arganový olej?

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arganový olej. Co znamená pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Arganový olej s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Arganový olej se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, popis, heslo, synonymum, formulace, slovo, pojem, termín, přesný výraz, wiki, význam slova, odborný výraz, terminologie, Arganový olej, význam, terminus technicus, názvosloví


Pojem Arganový olej je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Arganový olej?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Argánie

Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay
Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Arganový olej v následujících vyhledávačích

Najít heslo Arganový olej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Arganový olej ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Arganový olej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Arganový olej ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arganový olej ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Arganový olej na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Arganový olej? resp. co znamená Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Geoffrey Chaucer? Znáte a víte kdo je Jan Svěrák? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nápoje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.