Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Arganový olej?

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arganový olej patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: wiki, informace, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, definice, vysvětlení, pojem, význam, formulace, význam pojmu, termín, terminologie, heslo, slovník, terminus technicus, přesný výraz, slovo


Pojem Arganový olej je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arganový olej? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Argánie

Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay
Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Arganový olej lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Arganový olej ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arganový olej ve Wikimedia Commons

Hledat termín Arganový olej ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Arganový olej na Youtube

Vyhledat slovo Arganový olej ve Wikislovníku

Hledat heslo Arganový olej ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Arganový olej? resp. jaká je definice termínu Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Futurolog? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.