Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Co je to Arganový olej? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Arganový olej?

Arganový olej je olej rostlinného původu. Získává se z jader rostliny argánie trnité. Je využíván v marocké kuchyni jako součást pokrmů nebo jako drahá a exkluzivní přísada různých kosmetických přípravků. Má vysoký podíl esenciálních mastných kyselin. Jeho vysoká cena je zapřičiněna stále vzácnějším výskytem chráněných argánií.


Co je to Arganový olej? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arganový olej. Co znamená odborný pojem Arganový olej z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Arganový olej je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, co je to Arganový olej?, co to je, slovník, přesný význam, přesný výraz, synonymum, popis, Arganový olej, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, význam, termín, slovo


Pojem Arganový olej je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arganový olej? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Nejčastěji bývá ve složení uveden jako Argania Spinosa kernel oil, česky odborně označovaný jako hydrogenovaný olej z jader argánie trnité. Je hojně používán v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka. Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny, využívá se i pro kosmetické účely. V současnosti je arganový olej jedním z nejdražších a nejcennějších olejů používaných v kosmetickém průmyslu.

Argánie

Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay
Plod argánie ze kterého se získává arganový olej. Autor: alex dutemps, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Arganový olej na Google.cz

Hledat pojem Arganový olej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Arganový olej ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Arganový olej ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arganový olej ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Arganový olej ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arganový olej například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Arganový olej? resp. co znamená výraz Arganový olej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arganový olej, odpověď na dotaz co je to Arganový olej?. Víte např. kdo to je Teolog? Znáte a víte kdo je Světlana Nálepková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Arganový olej v jiné sekci než Nápoje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.