Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stupnice. Co znamená odborný pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stupnice?

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stupnice. Co znamená odborný pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Stupnice s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Stupnice se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: heslo, co to je, vysvětlení, přesný význam, termín, matematika, terminus technicus, terminologie, co znamená, lexikon, názvosloví, slovník, význam, přesný výraz, synonymum, wiki, význam pojmu, formulace


Pojem Stupnice je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Stupnice?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Stupnice na Google.cz

Najít výraz Stupnice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stupnice ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Stupnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Stupnice ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Stupnice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Stupnice? resp. co označuje slovo Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Trotl? Znáte a víte kdo je Václav IV? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?