Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Stupnice

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stupnice patří do sekce Matematika

Klíčová slova: popis, slovo, přesný význam, wiki, synonymum, terminologie, terminus technicus, pojem, Matematika, odborné názvosloví, definice, co znamená, co to je, heslo, Matematika, význam, co je to Stupnice?, formulace


Pojem Stupnice je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Stupnice?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Stupnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Stupnice ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Stupnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Stupnice ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Stupnice ve Wikislovníku

Najít heslo Stupnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Stupnice? resp. co znamená Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Pazgřivec? Znáte a víte kdo je Arabista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?