Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je Stupnice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Stupnice?

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Stupnice patří do sekce matematika

Klíčová slova: formulace, význam, synonymum, termín, popis, přesný výraz, informace, význam pojmu, odborný výraz, slovo, přesný význam, definice pojmu, názvosloví, matematika, vysvětlení, pojem, terminologie, terminus technicus


Pojem Stupnice je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Stupnice?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Stupnice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Stupnice na Google obrázcích

Najít výraz Stupnice ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stupnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Stupnice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Stupnice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Stupnice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Mason Mount? Znáte a víte kdo je Zbyněk Drda? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Stupnice i v jiných kategoriích (než matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?