Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stupnice. Co znamená odborný pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Stupnice

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stupnice. Co znamená odborný pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Stupnice? s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Stupnice je v sekci matematika

Klíčová slova: definice pojmu, Stupnice, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, wiki, formulace, heslo, termín, matematika, lexikon, vysvětlení, význam, slovník, co znamená, definice, informace, synonymum


Pojem Stupnice je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stupnice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Hledejte pojem Stupnice v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Stupnice ve Wikizdrojích

Hledat termín Stupnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Stupnice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Stupnice na Google.cz

Najít slovo Stupnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Stupnice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Stupnice? resp. jaký je přesný význam slova Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Číšník? Znáte a víte kdo je Adiktolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?