Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stupnice?

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stupnice doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Stupnice se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: matematika, pojem, terminus technicus, slovník, wiki, informace, význam slova, synonymum, termín, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, co je to Stupnice?, slovo


Pojem Stupnice je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Stupnice?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stupnice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Stupnice ve Wikizdrojích

Hledat pojem Stupnice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Stupnice ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Stupnice na Google.cz

Zkusit najít výraz Stupnice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stupnice? resp. jaký je význam pojmu Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Léčitel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v matematika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?