Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Co je to Stupnice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Stupnice?

Stupnice je pojmenování pro řadu tónů v rozsahu oktávy, které jdou po sobě a pro jejich úpravu jsou stanovena přesná pravidla. Základní tónovou řadu tvoří tóny C, D, E, F, G, A, H, C. Ty se označují jako tóny základní. Jedná se o celé tóny i půltóny. Za základní stupnici je považována stupnice C Dur.
Nejužívanější stupnice jsou mollové a durové, ty pak mají různé podskupiny a podtypy. Hudba evropského typu vychází z tzv. klasických diatonických stupnic.


Co je to Stupnice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stupnice. Co znamená pojem Stupnice z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Stupnice s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stupnice je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovník, definice, heslo, lexikon, popis, přesný význam, Matematika, Stupnice, vysvětlení, co to je, terminus technicus, význam, wiki, odborné názvosloví, formulace, názvosloví, význam slova, přesný výraz


Pojem Stupnice je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stupnice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stupnice neboli škála je dohodnutý způsob, jak očíslovat hodnotu a značit určitou veličinu. Stupnice se dělí na jednotlivé stupně.

Hledejte pojem Stupnice v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Stupnice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Stupnice na Google.cz

Hledat videa s názvem Stupnice na Youtube

Najít termín Stupnice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Stupnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Stupnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stupnice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Stupnice? resp. co přesně znamená slovo Stupnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stupnice, odpověď na dotaz co je to Stupnice?. Víte např. kdo to je Nicka? Znáte a víte kdo je Archivář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?