Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Co je Pétanque? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pétanque?

Pétanque je sportovně nenáročná společenská hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Proti sobě hrají dvě jedno- až tříčlenná družstva. Hraje se koulemi, které je potřeba dostat co nejblíže k cíli, prasátku. To je malá dřevěná kulička. Hraje se v jakémkoli terénu, důležité je zvládnutí techniky, ke kterému je potřeba pravidelně trénovat. Česky se tato hra označuje jako koulená.
Hra sama pochází z Francie, ze středomořské oblasti, ale hrála se již v době starověku. Pétanque se zařadil k francouzskému životnímu stylu a je se s ním možno setkat kdekoli. Hrací koule jsou z kovu, duté a váží kolem 700 g. Jsou označeny zářezy, aby se od sebe daly rozeznat. Hraje se v jakémkoli terénu, k nejčastějším patří udusaný písek. Hřiště není velké, většinou 4x15 m. Během hry se počítají body, vítěz hází prasátko pro další hru. Vítězí družstvo, kterému se podaří získat 13 bodů.


Co je to Pétanque? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pétanque s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Pétanque se nachází v sekci sport

Klíčová slova: sport, odborný výraz, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, pojem, slovo, slovník, co je to Pétanque?, wiki, heslo, přesný význam, formulace, co to je, co znamená, význam slova, definice, přesný výraz


Pojem Pétanque je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pétanque dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Hledejte výraz Pétanque v dalších zdrojích

Hledat slovo Pétanque ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Pétanque ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Pétanque ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pétanque ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Pétanque ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pétanque na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pétanque například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pétanque? resp. co přesně znamená slovo Pétanque? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pétanque, odpověď na dotaz co je to Pétanque?. Víte např. kdo to je Antonín Baudyš? Znáte a víte kdo je Diane Kruger? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Pétanque i v jiné sekci než v sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?