Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pétanque. Co znamená odborný pojem Pétanque z kategorie Sport?

Co je to Pétanque? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pétanque?

Pétanque je sportovně nenáročná společenská hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Proti sobě hrají dvě jedno- až tříčlenná družstva. Hraje se koulemi, které je potřeba dostat co nejblíže k cíli, prasátku. To je malá dřevěná kulička. Hraje se v jakémkoli terénu, důležité je zvládnutí techniky, ke kterému je potřeba pravidelně trénovat. Česky se tato hra označuje jako koulená.
Hra sama pochází z Francie, ze středomořské oblasti, ale hrála se již v době starověku. Pétanque se zařadil k francouzskému životnímu stylu a je se s ním možno setkat kdekoli. Hrací koule jsou z kovu, duté a váží kolem 700 g. Jsou označeny zářezy, aby se od sebe daly rozeznat. Hraje se v jakémkoli terénu, k nejčastějším patří udusaný písek. Hřiště není velké, většinou 4x15 m. Během hry se počítají body, vítěz hází prasátko pro další hru. Vítězí družstvo, kterému se podaří získat 13 bodů.


Co je to Pétanque? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pétanque. Co znamená odborný pojem Pétanque z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Pétanque se nachází v sekci sport

Klíčová slova: wiki, lexikon, přesný význam, termín, synonymum, odborné názvosloví, co je to Pétanque?, odborný výraz, definice pojmu, formulace, co to je, sport, přesný výraz, slovo, názvosloví, slovník, co znamená, terminus technicus


Pojem Pétanque je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Pétanque dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Zkuste zjistit více informací o slovu Pétanque v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pétanque ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pétanque ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pétanque na Youtube

Vyhledat heslo Pétanque ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pétanque ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Pétanque ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pétanque například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pétanque? resp. co znamená výraz Pétanque? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pétanque, odpověď na dotaz co je to Pétanque?. Víte např. kdo to je Josef Melen? Znáte a víte kdo je Vlasta Mudríková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?