Co je to?
Definice výrazu Pétanque. Co znamená odborný pojem Pétanque z kategorie Sport?

Co je Pétanque?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pétanque

Pétanque je sportovně nenáročná společenská hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Proti sobě hrají dvě jedno- až tříčlenná družstva. Hraje se koulemi, které je potřeba dostat co nejblíže k cíli, prasátku. To je malá dřevěná kulička. Hraje se v jakémkoli terénu, důležité je zvládnutí techniky, ke kterému je potřeba pravidelně trénovat. Česky se tato hra označuje jako koulená.
Hra sama pochází z Francie, ze středomořské oblasti, ale hrála se již v době starověku. Pétanque se zařadil k francouzskému životnímu stylu a je se s ním možno setkat kdekoli. Hrací koule jsou z kovu, duté a váží kolem 700 g. Jsou označeny zářezy, aby se od sebe daly rozeznat. Hraje se v jakémkoli terénu, k nejčastějším patří udusaný písek. Hřiště není velké, většinou 4x15 m. Během hry se počítají body, vítěz hází prasátko pro další hru. Vítězí družstvo, kterému se podaří získat 13 bodů.


Co je to Pétanque? Význam slova, termín, Definice výrazu Pétanque. Co znamená odborný pojem Pétanque z kategorie Sport?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Pétanque je v sekci sport

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, heslo, význam, co to je, informace, definice, názvosloví, formulace, Pétanque, sport, co je to Pétanque?, synonymum, lexikon


Pojem Pétanque je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pétanque? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Další informační zdroje o slovu Pétanque

Hledat heslo Pétanque ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pétanque ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pétanque ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Pétanque na Google obrázcích

Hledat výraz Pétanque ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Pétanque na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pétanque například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pétanque? resp. co je to Pétanque? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pétanque, odpověď na dotaz co je to Pétanque?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Elliot Page? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Pétanque hledat i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball hra, pétanque, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?