Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Co to je Pétanque? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pétanque

Pétanque je sportovně nenáročná společenská hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Proti sobě hrají dvě jedno- až tříčlenná družstva. Hraje se koulemi, které je potřeba dostat co nejblíže k cíli, prasátku. To je malá dřevěná kulička. Hraje se v jakémkoli terénu, důležité je zvládnutí techniky, ke kterému je potřeba pravidelně trénovat. Česky se tato hra označuje jako koulená.
Hra sama pochází z Francie, ze středomořské oblasti, ale hrála se již v době starověku. Pétanque se zařadil k francouzskému životnímu stylu a je se s ním možno setkat kdekoli. Hrací koule jsou z kovu, duté a váží kolem 700 g. Jsou označeny zářezy, aby se od sebe daly rozeznat. Hraje se v jakémkoli terénu, k nejčastějším patří udusaný písek. Hřiště není velké, většinou 4x15 m. Během hry se počítají body, vítěz hází prasátko pro další hru. Vítězí družstvo, kterému se podaří získat 13 bodů.


Co je to Pétanque? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pétanque je v kategorii Sport

Klíčová slova: slovník, názvosloví, co je to Pétanque?, Sport, pojem, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, popis, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, Sport, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, co to je


Pojem Pétanque je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pétanque?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Hledejte pojem Pétanque v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Pétanque ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Pétanque na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pétanque ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pétanque ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pétanque ve Wikislovníku

Hledat výraz Pétanque ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pétanque například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pétanque? resp. co označuje slovo Pétanque? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pétanque, odpověď na dotaz co je to Pétanque?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Nohsled? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?