Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Co je to Pétanque? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pétanque

Pétanque je sportovně nenáročná společenská hra vhodná pro všechny věkové kategorie. Proti sobě hrají dvě jedno- až tříčlenná družstva. Hraje se koulemi, které je potřeba dostat co nejblíže k cíli, prasátku. To je malá dřevěná kulička. Hraje se v jakémkoli terénu, důležité je zvládnutí techniky, ke kterému je potřeba pravidelně trénovat. Česky se tato hra označuje jako koulená.
Hra sama pochází z Francie, ze středomořské oblasti, ale hrála se již v době starověku. Pétanque se zařadil k francouzskému životnímu stylu a je se s ním možno setkat kdekoli. Hrací koule jsou z kovu, duté a váží kolem 700 g. Jsou označeny zářezy, aby se od sebe daly rozeznat. Hraje se v jakémkoli terénu, k nejčastějším patří udusaný písek. Hřiště není velké, většinou 4x15 m. Během hry se počítají body, vítěz hází prasátko pro další hru. Vítězí družstvo, kterému se podaří získat 13 bodů.


Co je to Pétanque? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pétanque. Co znamená pojem Pétanque z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Pétanque) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Pétanque patří do kategorie sport

Klíčová slova: informace, lexikon, definice, slovník, termín, vysvětlení, co znamená, popis, význam, odborné názvosloví, slovo, formulace, synonymum, sport, přesný výraz, význam pojmu, terminologie, heslo


Pojem Pétanque je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pétanque? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pétanque (koulená) je francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností této hry je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Pétanque ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Pétanque ve Wikislovníku

Hledat výraz Pétanque ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pétanque ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Pétanque ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pétanque ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pétanque například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pétanque? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pétanque? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pétanque, odpověď na dotaz co je to Pétanque?. Víte např. kdo to je Podlahář? Znáte a víte kdo je Chiméra? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?